Absolutní většina všech existujících věcí na našem širokém a širém světě je výsledkem schopnosti vzájemné kooperace mezi obyvateli planety Země. Individuální schopnosti jednotlivců se akumulují na sebe, přes sebe a do sebe a takto vznikají velké věci, někdy úchvatné na pohled, někdy zkázu a neštěstí přinášející. Nějak takto vznikly třeba počítače, auta, bavlněné ponožky i hit song Macarena od Los Del Rio. Takto ovšem vznikla i atomová bomba, sandále Crocs nebo filmová adaptace Posledního vládce větru od M. Night Shyamalana. Inu, svět je plný nejen báječných a prospěšných věcí, ale i těch, co jsou príma o trochu méně. Ale zůstaňme chvíli spíše u těch skvělých, svět měnících a užitečných věcí.

Někdo má geniální nápad nebo něco geniálního stvoří, ale bez pomoci ostatních se tato myšlenka či výrobek je stěží podívá mezi širší publikum. A na stejném principu to funguje i u nás v Hoofbeats. Na začátku byl jen jeden, jeden člověk, myšlenka i hlas. O víc než devět let později je však značka Hoofbeats výsledkem a vizitkou schopnosti spolupráce mezi různými individui a jejich různými a všestrannými talenty. Od producentů a djs po booking manažery, grafiky či fotografy.

Jsou tomu dva roky, co jsme začali pošilhávat i po jiných drum and bassových řemeslech a stal se z nás label. A za ty dva dlouhé, těžkou prací vyplněné roky jsme stihli vydat a k vašim uším naservírovat rovnou deset releasů. A za tu těžkou dřinu jsme se rozhodli odměnit tak, že si toto těžce sklizené ovoce zarámujeme a pověsíme na zeď. Abstraktně samozřejmě.

25. prosince se proto na svět podívala kompilace obsahující všech deset těchto potem zkropených a krví zbrocených releasů. Celkem na ní najdete 17 tracků seřazených podle abecedy, jež ukazují, jak vypadá neurofunk v naší režii.

Začněme hezky od začátku, nikoliv v abecedním pořádku, ale first ever releasem, kterým se Hoofbeats, teď již s dodatkem nahrávací společnost, poprvé předvedli světu.

Pilotní release s názvem Get Down / Funktion od vrchních djs upsaných nově rodícímu se labelu (aka Qo & Computerartist) se na svět podíval 14. listopadu roku 2016. Nejenže úspěšně odstartoval kariérní růst a povýšení Hoofbeats na společnost nahrávací, chválu ba i blahoslovení obdržel od takových jmen jako Ed Rush či Black Sun Empire!

Hudebně se jedna o dvě poctivé, neurofunkové řežby, které skvěle vystihují esenci muzikálního směru, kterým se Hoofbeats rozhodli vykročit.

2. února roku následujícího Qo a Computerartist pokračují v misi ovládnout svět lidských bytostí, zejména jejich taneční parkety, a společně s hostujícím MC Nuklearem představují release číslo dva s názvem Apex / Tremendous. S nepatrnou příchutí scifi a robotí apokalypsy!

Jen o pár měsíců později, 13. dubna 2017, Hoofbeats vydává na míru ušitý soundtrack k americké sérii s komiksovou předlohou – track Avengers! Jeho autory jsou Equid a nám všem již velmi dobře známý počítačový umělec aka Computerartist. Vlivy bombastické americké filmové produkce jsou velmi dobře patrné v cinematicko-epické atmosféře tracku a my všichni v Hoofbeats Music jsme právem pyšní, že release patří právě nám!

Váš život se může změnit během setiny vteřiny, v jednu chvíli je vše jak se sluší a patří a najednou boom! Nic nedává smysl, zákony prostoru a času se změnily a vy se nacházíte ve zcela odlišné realitě, realitě, kterou už nepoznáváte …. Inu, ve skutečnosti se toho zase tolik nezměnilo, co si budeme povídat, ale díky temné magii hudby můžete prožít všemožné scénáře zprostředkovaně. Je to vlastně jedna z jejích nejsilnějších a nejkouzelnějších výhod. Můžete s ní a skrz ni prožít cokoliv vás napadne, třeba pocit vaší nevyhnutelné smrti, zatímco bomba pravidelně a nemilosrdně odtikává vaše poslední sekundy na tomhle světě …

Release s pořadovým číslem 4 byl velmi příhodně pojmenován Split Second a jeho autorem je v dnešním článku již mnohokrát zmíněný a opěvovaný Qo. Na scénu se rovněž vrací i MC Nuklear, který tracku propůjčil své orátorské schopnosti.

Své producentské skills jako zdroj své největší síly předvádí 8. října 2017 další nekorunovaný princ v království HoofbeatsSymplex! Elektrizující, vysokým napětím prodchnutá pecka je nyní součástí většiny Erikových setů, čímž z nich dělá výlet do zákoutí, kde je třeba našlapovat vysoce opatrně a pouze na vlastní nebezpečí!

Rok 2017 ukončujeme již tradiční a poctivou delikatesou z dílny Qo! Pecka Hyper vychází 28. listopadu a úspěšně tak uzavírá první rok existence labelu.  A my nemůžeme být víc pyšní!

A že to byl nějaký rok dokazuje i release číslo sedm! Obsahem jsou hned tři tracky, dva remixy a jedna VIP verze. Nový zimní kabátek dostal náš úplně první release, single Get Down / Funktion.

Get Down si vzala na starost jedna z předních postav české dnb scény, nikdo jiný a menší než Rido. Funktion dostal makeover od jihoafrického dua Counterstrike. VIP verze se dočkal track Apex.

A aby toho nebylo málo, Pendulum zahrnuli Ridův remix do svého setu na Rampage! This is simply too much!

Druhá nejnovější edice do Hoofbeats family – Holotrope – má na svědomí release s pořadovým číslem osm. Single Izotope / Fight vychází 15. května a získává si srdce všech duší navěky věků zaprodaných ďáblu. V pekle přece hraje z pekelných audio systémů jenom ten nejkvalitnější neurofunk!

Čím je výjimečný Hoofbeats Music release číslo devět? Nemáte tušení? Ale no tak! Co třeba tím, že jeho autorem je poprvé producent, který pochází ze zahraničí? Ano, je tomu skutečně tak, single Watch Dis / Pressure pochází z dílny francouzského producenta Bl4ck Owlz. Nutno dodat, že soví projekt Bl4ck Owlz byl původně duem, ovšem v současnosti je jeho jediným aktivním členem pouze jedna sova se jménem Vik.

Skutečnost, že naše působnost začíná přerůstat hranice naší matičky země nás neskutečně těší a už teď se těšíme na další spolupráci z různých krajů a mravů!

A že jsme nemuseli čekat dlouho! Slovensko je sice za humny a naše kultury víceméně identické a historicky propojené, ale přesto se jedná o cizí kraj i cizí mrav! Release číslo deset a zatím poslední položka na seznamu, který, doufáme vskutku upřímně, bude v budoucnosti pouze jen stoupat, patří nadějnému a mladému producentovi, který se zove Kutlo. Single Pathfinder / Backlash ukončuje nejen rok 2018, ale i dva úspěšné, neurofunkem vyplněné roky existence našeho labelu.

A my jsme pyšní nejen na nás, ale i veškeré producenty, kteří se podíleli a svým dílem přispěli k realizaci této kompilace. A i na vás, naše fanoušky, bez kterých by nic z tohoto nebylo možné. Děkujeme mnohokrát!

HBMLP01 ( Spotify, iTunes, Beatport, Deezer, Google play )

Here’s to another year full of new amazing releases and many succesful years yet to come! Cheers!