Kdo bedlivě sleduje náš Facebook, jistě si už stihl povšimnouti a kdo ne, povšimne si teď! Pár dní zpátky vyšel pod taktovkou našeho labelu Hoofbeats Music track od talentovaného dje a producenta A-Craye.

Tenhle kluk ze Slaného, městečka nedaleko od Prahy,  je součástí české drumové scény již od roku 2010. K hudbě byl vedený odmala svým tátou, který se rovněž věnoval djingu. Ale táta si mnohem víc rozuměl s housem. Ovšem jak se říká „Co se v mládí naučíš, ve staří jako když najdeš!“ …

A-Cray – vlastním jménem Ondra Krejčík tudíž také začal hrát a později i tvořit vlastní hudbu a právě drum and bass mu k srdci přirostl nejvíce. Dnes už se jeho jméno běžně řadí mezi nejznámější české dnb dje a můžeme ho najít i v line-upech mejdanů nejen u nás, ale i v zahraničí.

Jeho zatím nejznámějším hitem je bezpochyby track Stomper, který vyšel v roce 2014 na labelu Neodigital. Tříminutová věc, která nenechá nikoho v klidu sedět. Že Ondra neusnul na vavřínech dokazuje fakt, že tvoří dál. No a teď se dostáváme k tomu, čemu je věnované celé tohle povídání

26. dubna oficiálně vyšel pod křídly našeho vydavatelství track Impulsive! Název je více než vystihující a A-Cray pouze a opět potvrzuje, že to, co dělá, dělá stále dobře, ba i snad nejlépe!

Jak k této fenomenální spolupráci došlo a další zajímavosti a vychytávky se dozvíte v exkluzivním rozhovoru, který jsme s Ondrou provedli. Enjoy!

1) Ahoj Ondro! Jak se ti hrálo na nedávném mejdanu s Gancher & Ruin a Hoofbeats crew a jak sis večer užil?

Ahoj! V Sklubu se mi vždycky hraje skvěle a mejdánek celkově stál za to!

2) Jak vůbec tvoje spolupráce s Hoofbeats vznikla?

Jsme dobří kámoši s Petrem alias Qo, takže ve chvíli, kdy vznikl label, byla to jen otázka času, než se tam něco objeví.

3) Chystáte společně něco dalšího nebo to byla pouze nárazovka?

Myslim, že se ničemu nebráníme, ale zatím jsme nic neřešili.

4) Kolik hodin denně průměrně strávíš hraním u pultu?

Hraní u pultu mě stačí většinou pouze při veřejných vystoupeních. Trénink myslím nepotřebuju a vyzkoušet nějaké mixy stačí na PC. Se skládáním vlastní tvorby je to samozřejmě jinak, snažím se co nejvíc, ale dost často člověk zkrátka nemá náladu ani inspiraci a nakonec stráví celej týden u nějaký hry a jen předstírá, že pracuje.

5) Dokážeš si představit, že by ses hraní nevěnoval a dělal místo toho například vrcholově nějaký sport?

Tak maximálně šachy 😀 Muzika je v naší rodině dost zakořeněná a jsem rád, že se tím můžu živit. Nedokážu si představit svůj život jinak.

6) Kdo je pro tebe největší dnb ikonou a inspirací?

Jednoznačně Mefjus #1, ale těch jmen je hodně: Noisia, Rido, Culprate, Phace & Misantrhop….

7) Zaujal tě v poslední době někdo na české drumové scéně?

Objevilo se tu pár jmen. Thez a Holotrope jsou asi “nejnovější”.

8 ) Máš nějaký vzkaz pro své fanoušky? Sem s ním!

Miluju Vás, ale nešiřte ty moje dubplaty jinak začnu dělat trance!!!!

9) A nakonec nás samozřejmě zajímá, co máš v plánu na léto? Objevíš se na nějakém větším open airu?

Let It Roll je jistotka i kdybych tam nehrál. To je moje každoroční oslava toho, co děláme (né že bych neslavil častěji – ehm, ehm). Pak mám velkou radost, že budu na Frequency festivalu v Rakousku, což je uplně jinej rozměr. Na hlavní stagi jsou lidi jako Billie Eilish, Macklemore a další celosvětově úspěšný jména. Bude to hustá zkušenost myslím:)

Zakoupit si Impulsive a tím podpořit jak Ondřeje tak Hoofbeats music můžete na Beatport stránkách přímo tady ↓.

 A-Cray – Impulsive Beatport

A my na závěr Ondrovi za celou Hoofbeats crew přejeme spoustu dalších povedených tracků a ať mu to hraje!