Jak je to v lednu zvykem, mnoho novin či internetových stránek zveřejňuje první novorozeně v novém roce, ať už v určitém městě, kraji nebo celé České republice. Vedle těch všech článků o zločinech, podvodech a jiných katastrofách je to docela příjemné oddechové počtení u odpolední kávy.

My samozřejmě nezůstáváme pozadu a také bychom světu rádi ukázali náš nový přírůstek do rodiny, a to hned dvojnásobný!

Do našeho týmu jsme nabrali ostravskou sílu djského dua SoundSphere, z čehož je hned jasné, že kluci nejsou žádné bábovky a nebojí se pořádně tvrdého neurofunku, o čemž se mohl přesvědčit každý, kdo se zúčastnil vánoční Hoofbeats tancovačky. V jejich setech můžeme slyšet jak úderné a temné, tak komerčnější hitové tracky.

Lukáš Funk, na scéně přezdívaný Loraxx a Michal Hochmann alias M High spolu vystupují od roku 2015 a za tu dobu si stihli zahrát vedle jmen jako například State of Mind, Counterstrike, Telekinesis, Ed Rush a mnoha dalších. Chlapci prostě umí!

Zajisté nás o nich zajímá víc, než jen všechny tyto úvodní informace, takže jsme si dovolili položit jim pár otázeček na začátek.

Jak dlouho se znáte a co bylo impulsem ke společnému hraní?

Osobně se známe asi 8 let s tím, že jsme se maximálně tak zdravili a sem tam pronesli pár slov. Jednou jsme se dostali na téma hudba a dohodli se, že dáme společně dokupy nějaký track ve studiu. A tím to celé začalo. Píše se rok 2015, udělali jsme pár tracků, zkusili jsme si spolu zahrát b2b a zjistili, že si v tomto ohledu perfektně pasujeme, tak jsme to dali dohromady a založili SoundSphere.

Jak vnímáte vstup do party Hoofbeats a jaká máte od toho očekávání?

Je to pro nás výborná příležitost, v kterou jsme doufali a trpělivě na ni vyčkávali. A musíme říct, že se moc těšíme na společnou jízdu na palubě Hoofbeats trajektu.

Jaké máte plány do budoucna co se týče tvorby?

Určitě pilovat, pilovat a pilovat, protože stále je co zdokonalovat, ale už máme něco hotové v zásobě a do budoucna určitě plánujeme i nějaký ten release.

Přemýšleli jste někdy, že byste zkusili i jiný styl hudby?

Nepřemýšleli. (smích)

Co byste vzkázali svým fanouškům?

Máte se na co těšit, panstvo.

A nakonec, jak jste si užili Vánoce?      

Bomba. Já (Lukáš) dostal od přítelkyně Lego a Myšák dostal náramkový indikátor času.

 

My klukům děkujeme za rozhovor, doufáme, že se jim bude u nás líbit a obohatí tak spoustu hoofbeaťáckých večírků. Drumům zdar!

Autor: Bára I.