Mejdan na počest a sbohem dání všem novoročním předsevzetím – BASS SLIDE with INSIDEINFO (UK) & JOE FORD (UK). Všichni lednoví milovníci fitness, proteinů a helfy lifestylu, nechť si ve svém Fit diáři na rok 2018 poznačí datum 19. ledna. V tento den klidně vynechej pilates, trénink nohou a k obědu si dopřej o 100 gramů brokolice navíc. O kardio nouze nebude!

O rozcvičku se postará moravská dvojička Mustaffa & Sheriff. Svalový warmup pak dále povede jezdec ze stáje Hoofbeats Holotrope. Po důkladném protažení celého těla vás už nikdo šetřit nebude, naopak vám pořádně přikuří strejda X.MorphInsideinfo a Joe Ford vás provedou posilováním těch nejproblematičtějších partií – přežijí jen ti nejzdatnější. Stretching pod vedením staršího, byť furt ohebného mazáka Sayka v závěru svým full liquid setem nepodpoří nikdo jiný než zabiják Shmidoo. Pro více info čekuj událost na FB!

Po vášnivém úvodu bychom mohli být zase trochu seriózní. Počteníčko na míru jednomu z headlinerů. More info about Insideinfo a playlist here!

Kdo nebo co je Insideinfo? Otázka “co?” je na místě, neboť Insideinfo býval dříve projekt, respektive duo, jehož členem byl i Paul Bondy. A kdo je Paul Bondy? Nuže, tehdejší producentské duo Insideinfo bylo od začátku ve svých hudebních počinech velmi úspěšné. Chlapcům se podařilo protlačit své tunes do rádia Origin FM a dostávalo se jim tak bezprostředního feedbacku od posluchačů. Po čase se však cesty obou členů rozešly a Paul tak zůstal na projekt Insideinfo sám. Zanedlouho se mu ale podařilo vybudovat vlastní profi studio, kde dával vzniknout svému jedinečnému a osobitému stylu, který je v jeho tvorbě tolik znát a díky kterému se stal jedním z nejuznávanějších dnb producentů.

V současné době o něm nejčastěji slyšíme v souvislosti s Viper Recordings, který pokřtil několik jeho posledních releasů, včetně nejnovějšího Insideinfo LP. Paul však úspěšně zařezal třeba na Criticalu, Virusu, Hospitalu nebo u Metro Recordings. Své úspěchy pak odstartoval trackem Concentrate/Rumble On Signal na labelu Dje Hypea, Ganja-Tek.

Jednou z novějších hitovek z Paulieho továrny na čáry a kouzla je v zárodku liquidně se tvářící neurovo-dancefloorová pecka Glimpe. Za líbeznými zpěvy můžeme poznat hlas talentované vokalistky Fable. S tímto hitem se Paul podepisuje nejen na svém vlastním Insideinfo LP, ale své místo si našel také na Viperovském Drum and Bass Annual 2018, jež spatří světlo světa 5. ledna. Mimo to se pak tato pecka objevuje na prosincovém Various Artists UKF DRUM & BASS 2017. Vedle něj zde stojí jména jako Wilkinson, Delta Heavy, Dimension, Hybrid Minds, Camo & Krooked a další… Glimpse Insideinfo vystřelil v dubnu tohoto roku. O jeho remix se pak postaral Paul Hartnoll, který originál samotný ještě trochu okořenil.

 

Kompilace těch největších drumandbassových hvězd s názvem Bassrush 2.0 zastřešuje celkem 38 tracků a kromě Insideinfo, který přispěl trackem Renegade se tu objevují jména jako The Prototypes, Calyx & Teebee, Moby a hromada dalšího kvalitního materiálu. S hitem Renegade pak Paul skóruje taky na červnovém Drum & Bass Summer Slammers 2017 od Viper Recordings, jež vychází jako Various Artist s těmi nejvíc hot dnb jmény z celého světa.

 

Jedním z největších úspěchů roku 2017 je rozhodně Paulovo vlastní album, jež nese možná trochu narcistický název – Insideinfo LP. Paul své elpíčko dropnul v dubnu a jak jinak než na Viper Recordings. Album tvoří celkem 14 tracků a představuje precizní souznění různých žánrů dnb. Zdejší tunes jsou doprovázeny kvalitními vokály, o které se postarala jména jako Fable nebo Tasha Baxter. MC a frontman Hench Recordings Jakes pak okořenil svými „zpěvy“ mňamku s názvem Renegade. MC v sukni, zpěvačka a rapperka Miss Trouble zaznívá v tracku Revolution.

 

Kdybychom chtěli, můžeme zapátrat ještě trochu dál. Konkrétně pak do mimořádně úspěšného roku 2015, kdy se z vražedné spolupráce s Mefjusem zrodilo hned několik releasů. Tyhle neurové střely patří i v současnosti mezi jedny z nejoblíbenějších a nejhranějších věcí. Možná už tušíte, že se jedná o Footpath a Leibniz, které ve své době vládly předním příčkám na Beatportu. Aby toho nebylo málo, než jsme se stačili z téhle destruktivní nálože vzpamatovat, přišel další drop v podobě Pulsation, který držel a nepustil první příčku na Beatportu skoro měsíc. Ve stejné době pak tohle Dream Duo stváří ještě hit s názvem Talisman. O dva roky dříve vzniká chorobně známý a všemi milovaný Mythos. Snad se ještě někdy dočkáme další kolaborace těchto dvou masterů, chlapům to totiž pospolu neskutečně šlape.

 

Na závěr si dáme něco z historie. Název Grow nese Paulovo úplně první EP, které vzniklo pod záštitou Virus Recordings. Spolupráce s Virusem se v podstatě zrodila ze singlu Vein Drain, který Insideinfo vydal společně s Audiem. Po tomto úspěšném releasu se Paul Virusu upsal a dal tak vzniknout svému prvnímu EP, jež obsahuje celkem 7 tracků.

 

Po bujarých novoročních oslavách si dejte chvíli pauzu a naberte síly na další edici Bass Slide. Budeme se na vás těšit 19. ledna v olomouckém Sklubu. Ručníky, žíněnky a pitný režim s sebou!

Event!

Hudbu složil, slova napsal: Pavla K.