Třetí díl kompilace Evolutions vychází 16. prosince 2016 na nizozemském labelu Blackout, jenž byl založen triem Black Sun Empire tři roky zpět. Tato kompilace o pěti skladbách opět ukazuje na ne příliš známé interprety, jimiž jsou charakteristické i předchozí dva díly. Důvodem výběru méně známých interpretů je neformální a originální pojetí jejich vlastní produkce, což odpovídá významu názvu Evolutions vol. 3. 

Hudebně je tato kompilace velice rozsáhlá, prolíná se styly od halfstepu v režii Proximy až po příšný neurofunk v podání Gydry.
První umělec, jenž se zde představí, je holanďan Proxima, který se věnoval nejprve dubstepové produkci. V roce 2015 ho ale zasáhla múza drum and bassu a díky jeho vhodně usazené kombinaci dubstepových prvků společně s drum and bassem si ho začínají všímat labely jako jsou Shogun Audio a Blackout. Do alba přispěl skladbou Closely, což je perfektní ztvárnění halfstepu vsazeného do nekompromisního neurofunku a ve výsledku vznikla věc, která v kombinaci s kvalitním zvukem vezme dech každému.
Dalším projektem je ruské trio Gydra, které se stejně jako Proxima účastnilo i předchozího vydání Evolutions na Blackoutu. Indoor Space, tak se jmenuje track, který tomuhle albu přináší našlápnutou energii v podobě klasického neurofunku, kterým je Gydra proslulá.
Třetí skladbou je End of the Line od Merikana, což je mladý italský producent fungující na labelech Blackout, Close 2 Death a Disturbed. Předvádí zde jemný nádech neurojump-upu, který se stává stále populárnějším napříč celou Evropou. V březnu přijede Merikan do Prahy rozdrtit Cross club!
Srbský projekt skládající se ze dvou bratrů Splash Heads společně s francouzskými The Clamps přispěli skladbou Useless, která je čtvrtá v pořádí. Vzhledem k tomu, že oba tyto projekty figurují pod labelem Eatbrain, nebyl pro ně problém společně se sehrát a nechat tak vzniknout tuhle silnou neurofunkovou věc.
Poslední skladbou na tomto albu je Sublimination od producenta Cod3x pocházejícího z Ruska. Tato skladba uzavírá celé album hlubokou bassou, která se prolíná neurofunkovými zvuky.
https://www.youtube.com/watch?v=eqzgZ6gqg0w