Jste pověrčiví? Pak vězte, že v pátek 13. dubna 2018 budete mít hned dvojnásobný důvod k obavám. A to zejména tehdy, pokud se odvážíte vstoupit do pražského klubu Cross. Hoofbeats vám v tuto nechvalně známou noc představí hned dvě jména, která si nezadají s těmi nejtemnějšími postavami vašich méně radostných snů.

Svěží vítr z Ruska: Mr. Frenkie

Prvním z démonů, který převezme v pražské steampunkové chaloupce vládu nad mixy, bude obávaný mladík z Ruska, který si říká Mr. Frenkie. Vlastním jménem Vyacheslav Soloviev, tvůrce ostrého soundu z Moskvy, ovlivněn tvorbou Teebeeho, s úspěšnými střelami na Dom And Roland Productions, Mindtech, Tam, či na věhlasném labelu pánů z Ivy Lab 20/20 LDN. Podporován jmény jako Noisia, Ulterior Motive, a Foreign Concept, mimořádně nadaný producent.

Naposledy se hudebnímu světu ozval s trackem Respawn: představte si třeba, že plujete vymeteným nebem, abyste byli brzy zlomeni bodnutím čirého tech soundu. Podobně Tire Fire působí na začátku pohodově, ale po chvíli opět nastoupí temnější linka. Tvůrčí všestrannost Mr. Frenkiemu rozhodně nechybí.

Že tyto vály zatím neznáte? Nevadí. Co vašim uším jistě nemohlo uniknout (a pokud se tak náhodou stalo, rychle to teď napravte, zvláště pokud opravdu trpíte obsesivní deviací zvanou dnb), je jeho těžkotonážní zbraň Bass Symptom. Americká ikona a vizionář Damian Higgins, kterého znáte pod nickem Dieselboy tento track dokonce zařadil do svého výběru toho nejlepšího, co přinesl rok 2017. O tomto lisu na kovošrot prohlásil: „Bass Symptom teď hraju v každém setu. Je inspirativní slyšet takovou úroveň detailů u zcela nového producenta. Obsahuje všechno, co mám rád ve skutečném bangeru: podmanivý, působivý vokál, téměř oldschoolový způsob uspořádání kompozice v breakdownu, a nakonec kolosální drop s bodavými zvuky až do nízko posazeného konce…

 

Umělec zvuku z Toulouse: Monty

Možná jste si všimli, že se nám v poslední době na sociálních sítích rozmohl takový nešvar: používání slovíčka „roller“. Jestli však můžeme některého z dosud méně známých producentů označit za skutečného rollermakera, aniž by svou prací tento dnes nadužívaný pojem vyprazdňoval, je jím zástupce dalšího velkého národa, rodák z francouzského přístavního města Tolouse, a druhá hvězda pátečního večera – monsieur Monty.

Svou první drum and bass party navštívil vlastně poměrně nedávno, bylo to v roce 2012. Monty vzpomíná na návštěvu klubu Bikini v Toulouse, kde byla v rámci žánrové noci Dirty v lineupu jména jako Cyantific nebo Break: „Bylo to neuvěřitelné. Způsob, jakým do mě basy udeřily, všechna ta různá hudební schémata a basslines, různé vibrace i komunita. Všichni ti tancující lidé, kteří byli tak šťastní. Byl jsem absolutně namotanej. Tahle noc byla začátek a přiměla mě začít dělat drum and bass.

Monty se do klubu dodnes vrací, tentokrát však ne na dancefloor, ale už za mix, kde stihl vystoupit vedle jmen jako Audio či Andy C. Město, kde dnes sídlí Airbus, žil Antoine de Saint-Exupéry a tvoří známá streetartová malířka Miss Van si tak může připsat do bedekrů další fenomén, díky kterému stojí za návštěvu.

Jedním z několika prvních výraznějších počinů tohoto umělce byl track  First Skank Then Talk, který v rámci autorské edice Critical Presents velmi prozíravě vydal Kasra v balíčku Binary Vol. 10. Roller se dostal do hledáčku pánů NikyMartijnaThijse, kteří jej neváhali uvést ve svém pořadu Noisia Radio.  Přes své krátké působení na scéně se jedná o producenta, který stoupá tempem rychlejším než pozapomenutý letoun Concorde. Před několika týdny vydal už čtvrté EP Hypnotize, a to tentokrát na delikátní značce 1985, jejíž hlavou není nikdo jiný, než uznávaný čaroděj Alix Perez (nebyla to první vydařená spolupráce, pod taktovkou tohoto kouzelníka vydal Monty v minulém roce jiné EP s názvem Hold Me Back). Předchozí úspěchy slavil na vydavatelství Vandal Records (EP Soft Start), nebo v čím dál hlasitější britské dílně Flexout Audio (Temptation EP).

Montyho styl lze charakterizovat jako svižný deep, s propracovanými melodiemi a extraordinérní technickou precizností.

 

Událost bude výjimečná v tom, že si oba pánové střihnou v České republice svou premiéru. Nezmeškejte příležitost poznat výjimečné producenty, o(d) nichž ještě hodně uslyšíme!

Start 20:00. Entry do 22 hod. 80 CZK, po 22 hod. 150 CZK. Bohatý domácí support.

Event.