Po vánoční nakládačce od Eatbrainu jsme si dali menší pauzu, abychom nabrali síly do nového roku. Letos pro vás totiž chystáme velké věci, ještě víc parties, hromadu nových releasů a spoustu světových dnb jmen, máte se na co těšit! Odpočinku už ale bylo dost, my jsme ready a začínáme pěkně zostra!

Sezónu Hoofbeats mejdanů odstartujeme 2. února v naší druhé domovině, v pražském Crossu. Vaše taneční kreace svými melodiemi podpoří Optiv a italské trio Inward, Hanzo & Randie. Supportovat jim přijede třeba Kutlo ze Slovenska, Symplex z Holomóca nebo naše hvězdné duo QO a Computerartist, kteří si střihnou B2B. Second stage ovládne brněnská crew Mindicted.

Jak už možná tušíte, řádky bezprostředně následující po krátkém uvítacím ceremoniálu, budou patřit legendě, jež za mixem vystupuje pod pseudonymem Optiv. Ve svém rodném listě nosí jméno Edward Holmes (shoda jmen se známým londýnským detektivem je čistě náhodná) a pochází ze Švýcarska. Strejda Ed na scéně působí už pěkných 20 let, přičemž se mimo djingu věnuje produkci a vlastní dva dnb labely. Není tedy divu, že si za léta potu a dřiny za mixem a ve studiu, vysloužil toliko obdivovatelů.

Odrazovým můstkem Edwardovy kariéry bylo seskupení Cause4Concern, jehož členové byli kromě Eda ještě Mark Clements, Stuart Perkins a Tobie Burrows. V roce 1999 zakládá tahle grupa label Cause4Concern Recordings, na kterém vydávají svůj vlastní materiálek. Dnes se v souvislosti s C4C Recordings objevují jména jako Akov, který tu dropnul své nejnovější EP Growing Pains, Gydra se svým nejčerstvějším Beatdown EP, RedPill, Inward, Hanzo & Randie, Current Value nebo Pythius. I nadále tu samozřejmě zařezává jak Optiv, tak celé uskupení C4C společně.

 

Více než groupovým věcem se Optiv začal postupem času věnovat sólové kariéře. Díky tomu pak v roce 2003 zakládá Red Light Records, kde krátce na to vydává první releasy Strangeways a Platform. V současnosti se RL Records stává základnou pro mnoho drumandbassových jmen z celého světa. Poslední úspěchy zde slavili slovenští bratia The Prophecy, španělské duo Dub Elements nebo Fragz z Portugalska. Je tedy nad slunce jasné, že Optiv není jen skvělým a uznávaným producentem, ale zároveň také úspěšným label managerem.

 

Kariéra sólisty Edovi příliš dlouho nevydržela a tak jsme se kolem roku 2011 dočkali komba Optiv & BTK. Ed spojil síly s tímto brazilským producentem a vzešla z toho kolaborace, která má na kontě do dnešního dne už 3 alba a hromadu singlů a EPs. První album vyšlo v roce 2012, skrývá se v něm celkem 13 tracků a autoři jej pokřtili názvem Dirty Tricks.

 

Zanedlouho na to, přesněji v roce 2014 vydává tohle hvězdné duo další album. Stejně jako u jejich debutového alba se o vydání postaral Virus Recordings. Album s názvem Blackjack obsahuje 13 tracků a mimo Optiva a BTK se zde podepsali také Mindscape a Black Sun Empire.

 

Vypíchnout bychom určitě chtěli mlsku z listopadu loňského roku, na které Optiv pracoval společně s českým masterem produkce Ridem! Společně se Say It Loud jej pokřtil Blackout Music.

 

V souvislosti s C4C Recordings jsme se tu již jednou zmínili o novém EP GydryBeatdown. I na tomto releasu se Optiv podepsal, tentokrát ve společné kolaboraci s CZA a Gydrou. Přičemž právě s anglickým producentem a C4C manažerem CZA, Optiv vypustil do světa už velké množství materiálu, který se těší stejného úspěchu, jako výstupy ze spolupráce s BTK. Jen tak dál! Track s příznačným názvem Raw Code představuje surovou temnotu ze samotných hlubin neurofunku… Enjoy!

 

Nenech si ujít zahájení sezóny HB mejdanů a přijď si hodit bočkem do pražského Crossu! Večer full of kvalitních tunes zaručen!

Event!

Autor: Pavla K.