Pláčeš ještě nad koncem June Miller? Já trochu jo, ale od osudného oznámení uplynul rok a teď konečně dozrály první plody: Přichází Dividid, tajemný label, o kterém zatím víme následující:

Za labelem stojí trio Mark McCann (Abis), původně z June Miller, Jonathan Kievit (Signal), mladá hvězda, která ve svém prvním roce prorazila na Renegade Hardware, Critical i Invisible, a Lars Dingeman, patron nizozemské dnb scény zodpovědný za distribuci vinylů Triple Vision a za mnoho špičkových dnb party v celém Nizozemí. Personálně se tedy kombinují tři vlivy, které slibují silný potenciál: McCannovy letité produkční zkušenosti, Dingemanova silná pozice v pozadí nizozemského dnb a svěží, ale kvalitní Kievitův vhled.

Společný Soundcloud zatím zeje prázdnotou a Facebook tvrdí „primarily Drum&Bass“, můžeme tedy jen spekulovat, jakou hudbu očekávat. Dle hudební historie zakladatelů se dá ale předpokládat soustředění na technické a temné dramy. Teaser navíc slibuje minimalistickou, glitchovou estetiku asi nejvíce charakteristickou pro projekty umělců kolem Methlab Recordings. Nejde však o nic originálního, bílý glyf na černém pozadí v současné době tvoří logo všech trendy neurofunkových hudebníků.

Konkrétnější informace budou dostupné začátkem března, kdy nový label i první, zatím neznámý single pokřtí v Rotterdamu. Chystá se silný line up: Misanthrop, Gydra, Signal, James Marvel, ABIS a MC Mota a je pravděpodobné, že první single budou mít na svědomí právě Abis & Signal.

Věřme, že po tajnůstkářské marketingové kampani přijde také kvalitní, inovující hudba, a ne jen další opakování současných klišé.