V pátek 29. června 2018 nás čeká hudební událost mimořádného formátu. Kromě toho, že půjde o poslední klubovou party těsně před začátkem léta, po které se budeme vrhat mocnými salty do víru prázdninových radovánek, festivalů a cest za zážitky na které se nezapomíná, bude tento event fenomenální také účastí legendární české djky Katchy.

Těm z nás, kteří jsme byli odkojení poslechem nahrávek setů z audiokazet v dobách, kdy byl drum and bass ještě docela v undergroundu, mp3 byl téměř neznámý formát a většina mistrů vysokootáčkových bpm tavila vinyly, není nutné připomínat, kdo djka Katcha je. Nejznámější ženská dnb djka, členka uskupení Da Ba Bass, milovnice hudby a výrazná postava scény, jejíž jméno nebylo neznámé ani za hranicemi, se po letech opět vrací na decks, a to exkluzivně pod značkou Hoofbeats! Naposledy jsme tuto dnb legendu mohli slyšet před několika lety, než se odmlčela a hudební opona se za ní na čas zatáhla. Co Katchu k návratu vedlo ? Co v mezičase dělala? A s čím se na scénu vrácí? To a další zajímavosti se dozvíte zanedlouho v připravovaném mimořádném rozhovoru! Nyní se však ponořme na chvíli do historie.

 

Skills této ženě za pultem rozhodně nechybí, co říkáte? O skutečnosti, že to Katcha se svým kariérním reloadem myslí vážně, svědčí i její letošní tourdates, které nedávno zveřejnila na svém Facebook profilu, který má přes onu pauzu stále úctyhodných 15 tisíc fans. Do konce letošního roku ji tak můžete slyšet (zatím) na osmi místech, z toho hned dvakrát v distriktu rezidence Hoofbeats, kde také svou zápalnou šňůru zažehne. Pomůžete škrtnout sirkou?

Není náhodou, že djka Katcha si zahraje vedle další legendy oldschool dnb, a to Gavina Kinga, rodáka z ostrovního Aberystwythu, který si říká poeticky Aphrodite. Řekněme si to na rovinu – my, kdož posloucháme dnb těch pátku více, můžeme snadno podlehnout nadřazenému pocitu, že “ti mladí už neví“. Opak je však pravdou, neboť Aphrodite se přes svou více než dvacetiletou kariéru stále těší obrovské oblibě fanoušků po celém světě a právem se stal králem jungle music. Není divu: kdo by neznal legendární tracky Ganja Man, You Know I Like That, King Of The Beats, nebo Stalker. Že vám nic neříkají? Pak se nebojte rozšířit svůj hudební rozhled ohlédnutím zpět. V době současné masivní renesance C11H15NO2 nelze nepřipomenout, že poslední ze jmenovaných tracků se objevuje také v kultovním britském filmu Human Traffic ve slavné scéně z Koopova obchodu s vinyly (“Any new jungle in, guy?” – “I´ve got the Tarzan and Jane of jungle just swung in on the vine this morning, mate. I am telling you, this could turn Hare Krishna into a bad boy!“).

 

 

Aphrodite (ve speciálním 2 hours setu) a Katcha na jednom lineupu v předvečer letních prázdnin je možná něco, na co starší a třeba lehce uleželé ročníky ravers dlouho čekaly. Určitě je to ale něco, co by si neměl nechat ujít nikdo z nás – letitá závislost na hudbě, zkušenosti a osobnostní vyzrálost obou protagonistů jsou zárukou kvality na další party Hoofbeats. Buďte tam a nezmeškejte vystoupení dvou legend, jejichž jména jsou synonymy pro drum and bass! Obě hvězdy vystoupí v pátek 29. června 2018 v olomouckém Sklubu.

Event zde!

Luke B.