Položte se v klidu na Freudovu analytickou pohovku a volně asociujte jméno města České Budějovice. Pokud vás na první dobrou napadne „Budvar“, jste praví Češi. Pokud se vám jako druhý pojem v mysli objeví „Forbidden Society“, právě jste se odhalili jako milovníci těch nejtvrdších subžánrů DNB music.

Forbidden Society je jedním z mála tuzemských umělců, kterým se povedl opravdový majstrštyk: hudba ho nejen baví, ale i živí. Zlomovým okamžikem jeho kariéry bylo uvedení na britský label Freak Recordings, čímž se dostal mezi taková jména, jako jsou německý Current Value, ukrajinský Limewax či anglický řezník Audio. Málokdo se dnes může pochlubit tak úspěšnou prací jako právě Jindřich Brejcha. Je producentem, DJem a zároveň zakladatelem a hlavou respektovaného labelu FSRECS. Výraznou postavou kameny drtící série parties Therapy Session, milovníkem punku, hardcoru a metalu, nezaměnitelný svým specifickým soundem. To vše v jedné osobě.

Je tomu právě půl druhého měsíce, kdy Forbidden Society vydal nové EP s názvem Depths a my vám přinášíme krátké shrnutí toho, s čím se na placce můžete setkat. Pokud však čekáte standardní nálož plnou riffů vysoké kadence, budete překvapeni. Jindra se totiž tentokrát vydal poněkud experimentálnější cestou a pěti trackový extended play poměrně zásadně vybočuje ze zavedené produkce.

Hned první věc nového budějického počinu s názvem Demon Shogun je velmi překvapivou deepovou záležitostí. Šógunové byli po dlouhou dobu historie Japonska známí jako schopní vojevůdci a při poslechu titulního tracku si lze docela jednoduše představit mocnou jízdu jejich démonických forem, valících se s klidnou, ale o to ničivější silou noční krajinou na tábor nepřátel. Pohodlně se usaďte, zavřete oči a…

 

Další track, The Last Tone, pokračuje rychlejším tempem v dobře nakrojené atmosféře.

 

Třetí vál, Inner Peace, je s propracovaným devadesátivteřinovým intrem rollerem hutným jako šedivá bouřková mračna. Pokud takhle vypadá Jindřichův vnitřní mír, nabízí se otázka, co se v jeho duši děje, pokud se, nedej Buddha, někdy skutečně rozčílí.

 

Předposlední Benga je něčím, co jde zcela za hranu toho, na co jsme u Forbidden Society zvyklí. Přerývané beaty, vokálový sample a sekání elektrizujících šavlí evokují procházku androida pod vlivem nového druhu halucinogenu obřím potrubím podzemní infrastruktury tajné reptiliánské laboratoře. Dá se lehce dovodit, že právě neotřelost nepravidelné repetice zaujala i kluky z holandského Vision Recordings, aby tento kousek zařadili do svého výběru v rámci jejich pravidelného pořadu Noisia Radio. Sám Jindra tím byl velmi překvapen a tuto potěšující skutečnost komentoval slovy: „Mám z toho velkou radost. To je jak udělat maturitu!“ Gratulace je rozhodně na místě.

 

Celé EP uzavírá The Last Tone (Raise VIP). Nedejte se zmást, jedná se o autorovu VIP verzi již zmíněného tracku.

 

Jindřichovi posíláme do Budějic srdečné pozdravy a těšíme se na pořádnou nálož během některé z dalších Hoofbeats parties!