Jeden z nejuznávanějších průkopníků dnb přijede za necelý měsíc rozpumpovat krev v žilách všem zúčastněným nadcházející Hoofbeats party! Je jím řezník ze staré školy Gridlok, vlastním jménem Ryan Powell, legenda narozena na Floridě. Jeho první produkce se váže k roku 2000, což je již neskutečná doba! Nejen že to potvrzuje jeho důležitost na dnb scéně, ale zároveň si díky tomu získal fanoušky na celém světě, zejména v Evropě.

Gridlok je zapletený s hudbou od útlého věku, nebál se experimentovat i s jinými žánry elektronické hudby, než je pouze dnb, pokoušel se remixovat house a další žánry… Ale netrvalo dlouho, a Gridlok se prokousal zpět k dnb, ve kterém si postupem času vybudoval svou třpytivou kariéru. To, že Gridlok dokazoval svou různorodost v jiných hudebních žánrech mu neslo jednu velkou výhodu, a sice takovou, že když jeho hudebně rozvětvené zkušenosti převedl do dnb, vznikly jeho originální a natolik silné samply. To, že pomohl položit základy neurofunku, nikdo nepopře.

 

Gridlok má na krku mnoho úspěchů, pojďme si proto společně posvítit na některé z nich. V roce 2003 založil úspěšný label Project 51 Recordings, na kterém produkují umělci jako jsou Optiv, Hive, The Upbeats a další velká jména. O pár let později zde Gridlok vydává sólové album Void, dílo o 13 skladbách, které jasně a nepochybně dokazuje jeho velikost a originalitu.

V roce 2013 Gridlok spustil Project Trendkill, což je hudební label, který má na svědomí také zabiják Prolix. Jak se dalo předpokládat, tohle duo ztvárňuje velice silnou a zároveň nebezpečnou kombinaci, která se podepsala nejen na kvalitě jejich stejnojmenného alba. Project Trendkill zapříčinil v roce 2014 také společné tour této silné dvojky, a Česko bylo jednou ze zemí, kde se tihle vrahouni společně ukázali za mixem. Tato skutečnost nám opět dokazuje Gridlokovu různorodost a všestranné nadání, ukázal tím totiž, že mu ani spolupráce s jinými umělci v tak velkém měřítku nedělá sebemenší problém.

 

V současnosti je Gridlokova těžce vydřená kariéra na vrcholu úspěšnosti. Jeho produkce vycházejí na labelech jako jsou RAM Records, Virus Recordings, Bad Taste Recordings, Renegade Hardware, Playaz Recordings a další. Gridlok ve velkém rozbíjí kluby a festivaly na celém světě, a je jedním z nejžádanějších producentů a djs na dnb scéně.

Proto neváhej a přijď si ho poslechnout 24. 3. 2017 do Sklubu v Olomouci, zaručujeme, že jeho set bude neskutečná sada! Gridlok se tuze rád postará o to, aby se tenhle mejdan proměnil v olomoucký masakr americkou pilou. A k tomu Ti ještě dvojčata Gancher & Ruin ukážou, jak se v Rusku na parketech nemilosrdně kosí hlavy! Tomuhle masakru neunikneš, ani kdybys chtěl!

Kup lístek na GoOutu a přidej se na event na Facebooku!