Je nám velkou ctí oznámit, že slovenská djka a producentka Changing Faces se stává novým přírůstkem do rodiny Hoofbeats! Changing Faces (vlastním jménem Ema Vašková) je jistě dobře známá pravidelným návštěvníkům parties u nás v Sku, ale i jinde po republice. Jejích setů jste si mohli užít třeba na LIRu, nebo i na Hospitality On The Beach v Chorvatsku. Nedávno vydala svoje druhé EP Shadows na Spearhead Records a chystá i track pod hlavičkou Hoofbeats. Při její nedávné návštěvě v Sku jsme ji trochu vyzpovídali ohledně toho, co plánuje do budoucnosti a na čem momentálně pracuje.

 

Ahoj! Řekni mi, na čem teď pracuješ.

Ahoj! Teď mi vyšlo EP s názvem Shadows na Spearhead Records. Je to vlastně moje první solo EP, protože to předchozí byla spíš spolupráce. Na tomto EP mám spolupráci jen s jednou vokalistkou, dva tracky jsou liquidy a dva jsou spíše takové melodické. Ráda hraju prakticky všechno z dnb, takže se snažím přiblížit svoji produkci tomu, co pak hraju na akcích. Taky chystám liquidový track pro Hoofbeats a chtěla bych nahrát nový promo mix, něco víc propracovanějšího, než ty dosavadní. V létě jsem nahrála jeden promo mix, ale když si ho zpětně poslechnu, tak se mi moc nelíbí. Takže zkusím něco kvalitnějšího, s větším počtem tracků a lepší atmosférou. Navíc mám rozpracovaných pár melodických tracků a taky čekám na odpověď z jednoho velkého labelu. Víc teď říct nemůžu.

 

Nové EP můžes poslechnout Zde a  klip k tracku Shadows sleduj Zde

 

Proč si se rozhodla vstoupit do Hoofbeats?

Už delší dobu hledám místo, kde by se mi věnovali a kde jsou lidi kreativní. Hodně mi na hudbě záleží a v dnešní době to není jen o tom produkovat tracky a hrát na akcích, ale jde i hodně o promo, o sociální sítě a všeobecně kontakt s fanoušky. Neustále se snažím nějak posouvat, vymýšlet nové věci a na Hoofbeats se mi líbí, že jsou kreativní v hodně oblastech. Je tu label a merch, kterej vypadá dobře, narozdíl od jiných značek (smích). Celkově i ty akce jsou super, vždy mají velký úspěch. Na lineupu si každý najde to, co má rád – neuro, liquidy, ale i melodická jména. Je vidět, že se na tom v Hoofbeats tvrdě maká a díky tomu má Hoofbeats svoje kouzlo. A co se týče Slovenska a Česka, tak Hoofebats jsou pro mě nejlepší volba.

Jak vlastně probíhal proces tvého vstupu do Hoofbeats?

David (Joshua, pozn. redakce) mě pozval hrát na akci společně s DC Breaks a Hybrid Minds. Já jsem do té doby věděla jen to, že Hoofbeats existují a že pořádají úspešné akce. Po párty jsme zůstali v kontaktu a mě pak napadlo, že by bylo super, kdyby se mi o hraní staral někdo, kdo do toho investuje hodně času a energie. Davidovi na Hoofbeats hodně záleží, snaží se dělat dobré promo a celkově chce, aby to dobře vypadalo. Tak jsme se pak domluvili, že se mi postará o booking a že mi vyjde track na Hoofbeats. Navíc jsem chtěla udělat svůj vlastní merch. No a Davidovi se to hrozně líbilo a nabídl mi, že by zařídíl výrobu, což bylo super, protože tím pádem byla i šance, že by se ten merch prodával. Kdybych si to chtěla vše udělat sama, tak by to bylo o dost těžší.

Jak vznikal Changing Faces merch?

Na Instagramu jsem viděla kresby od slečny z mojich rodných Piešťan. Některé se mi fakt líbily a napadlo mě, že bych je použila na oblečení. Tak jsme si napsaly o co by se jednalo a ona si na Instagram přidala další kresby v jiném stylu a já jsem ji řekla, že ty se mi líbí víc, jestli by nemohla udělat něco podobného. A tak vznikly ty tři tváře, které se mi moc líbily. Dobře vystihují mě samotnou, i mé moje umělecké jméno, protože každá ta tvář je trochu jiná. Pak už jsme jen vymyslely, že ty tváře budou na zádech, protože mám nejradši oblečení s motivem na zádech a vepředu bude jen vyšitý název Changing Faces, protože miluju minimalistický styl. Malou inspirací byl merch od Camo and Krooked, protože oni mají taky minimalistický styl merche. Takže možná trochu kopíruju, ale to nevadí (smích). Celkově je to oblečení vymyšleno tak, aby se líbilo i lidem, kteří třeba ani neposlouchají dnb. David tím byl doslova nadšený, takže jsme to zrealizovali.


Hoofbeats merch, včetně kousků od Changing Faces, najdeš Zde

Kdo podle tebe dobře produkuje a hraje? A znáš nějaké mladé talenty?

Co se týče akcí, tak to moc nesleduji, ale nejvíc se mi líbí, co dělá Lixx na Signall_FM. Na Slovensku totiž jede hlavně neurofunk, prostě většina lidí se chodí na akce rozbít a Lixx se snaží dělat spíš liquidové a deepové akce. Taky je super, že si ‘vychovává’ ty svoje posluchače, že mu pak chodí na akce stovky lidí a tím pádem mají úspěch. Z producentů se mi líbí Subtension, ale ten je podle mě nedoceněný, protože rád experimentuje a ne každému se to líbí. A pak samozřejmě moji kámoši z The Prophecy, kteří produkují neuro, což sice není úplně pro mě, ale třeba Erik mi pomáhá ve studiu se zvukem, protože sound design je jeho parketa. A taky mě dost naučil! Co se týče mladých talentů, tak ty moc nesleduju, takže nevím.

Jak by vypadala tvoje vysněná párty?

První věc, co mě napadne, je párty na lodi, která by plula. Hrálo by se od odpoledne tak do tří do rána. Ani by tam nemuseli být zahraniční headlineři, spíš lidi, který znám. A samozřejmě moje přítelkyně, kterou bych tímto chtěla pozdravit, protože je super (Ema pak dodala ‘to tam napiš, ona bude hrozně ráda’ – pozn, redakce). Na lodi by se grilovalo nějaké super jídlo, protože já miluju jídlo (smích). Nějaké tacos, burrita a hamburgery. A celé by to bylo pěkně a pozitivně vyzdobené, hudba spíš liquidová a dancefloorová. Ale vzhledem k tomu, že by tam byli i kluci z The Prophecy, tak ti by končili párty ve tři ráno neurem (smích, pozn. redakce).

Emě děkujeme za rozhovor a pevně věříme, že se jí v Hoofbeats bude líbít!
Petr Z.