Marek Vehovský, známý pod pseudonymem Computerartist, pochází ze severomoravského Havířova a českou scénou si v rytmech neurofunku pluje přibližně od roku 2008. 

A že na scénu opravdu patří nás od té doby přesvědčil hned několikrát. Poprvé to bylo v roce 2009, kdy klidné vody dnb scény rozvířila skladba Epistasis. Ta byla výsledkem spolupráce s Qo a Equidem. Následovalo několik dalších našlapaných pecek, které Marka vystřelily do českého dnb nebe. 

Teď je tady s nejnovějším počinem – skladbou Iridescent, která vznikla ve spolupráci s australskou zpěvačkou a producentkou Embr

Pokud vás Markova tvorba baví, jeho spojení s Embr vás rozhodně nenechá chladnými. Nový track je plný energie a možná i trochu překvapivé jemnosti. Alespoň v porovnáním s tím, na co jsme u těchto dvou interpretů běžně zvyklí. 

Kombinace pulzujícího beatu a melodických vokálů nabízí výpravu do dosud neprobádaných hudebních vod, jejichž proud musí zákonitě strhnout každého posluchače. O tom se ostatně můžete přesvědčit hned teď i vy sami. 

Jak track Iridescent vznikal a co Marek chystá dál? Na to jsme se zeptali přímo jeho v krátkém rozhovoru.

  • Ahoj Marku, gratulujeme k novému tracku. Jak se ti s Embr tvořilo? 

Ahoj a díky! Spolupráce s Embr byla super a všechno probíhalo rychle. Poslal jsem ji hotovou skladbu a za pár dní jsem měl v inboxu první verzi vokálů. Několik dalších zpráv a bylo hotovo. Samotný track vznikal ale trošku obtížněji, resp. dlouho dobu mi ležel doma v “šuplíku” a bylo třeba asi 1000 verzí, než jsem si mohl říct, že je hotovo.

  • Můžeme se těšit i na další společné skladby, nebo to byla jednorázová spolupráce?

Určitě bych do budoucna rád udělal další věci. Hrozně mě baví její hlas a celkově přístup k muzice. Nějakou tu muziku už mám rozdělanou a počítám, že minimálně na jednom tracku se objeví, a nemusí to být jen vokály. Je to i výborná producentka 😉

  • Prozradíš nám, na čem teď pracuješ?

Momentálně dodělávám 2 tracky, které uzavřou moje EP na Hoofbeats Music. Na jednom se objeví Kryptomedic a druhá věc je zase čistě moje. Po Iridescent s Embr to bude víc takové to klasické buch buch neuro (smích). Po letech jsem taky oprášil kytaru, která se objeví kromě tracku s Kryptomedicem i v collabu s mým brother from another mother Qočkem. 

  • Kdo je pro tebe největší dnb inspirací a s kým bys rád v budoucnu spolupracoval?

Na tohle se mě ptala nějakou dobu zpátky v Rakousku na akci holčina a když jsem ji řekl, že SPOR, tak se mě zeptala, kdo to je. WTF? Už jsem asi fakt starý 🙂

Ohledně spolupráce nemám momentálně žádné plány. Určitě se zavřem do studia s Qo a přijdeme s něčím legendárním až pomine celé tady to šílenství, karanténa atd.

  • Jak vlastně vznikla tvoje spolupráce s Hoofbeats a odkdy jsi součástí labelu?

Členem Hoofbeats jsem asi od roku 2014 (snad nekecám, už je to nějaký ten pátek). Hrál jsem na několika akcích, které tehdy David pořádal ještě ve Valmezu a s klukama jsme si vždycky super rozuměli, takže to vlastně vzniklo tak nějak samo.

Label jsme s Qočkem (hlavní mastermind CEO) plánovali snad úplně od první chvíle co jsme začali dělat společně muziku. No a spojení s Hoofbeats nám dalo ideální příležitost to konečně uskutečnit. Každopádně to jak label momentálně šlape a jaká super muzika na něm vychází je zásluha hlavně Qo, Davida a taky Shmida, který odvádí skvělou práci co se grafiky týče. Moje shopnosti něco managovat nejsou na jejich ůrovni, takže se snažím soustředit spíš na tu muziku.

  • Co rád děláš ve volném čase, když zrovna nejsi ve studiu nebo na akci?

Momentálně je to hlavně rodina, takže moje přítelkyně a naše malá Terezka, která je tak trošku satan. Když mě nechá vydechnout a nejsem zrovna ve studiu nebo nesedím s kytarou v ruce, tak si zapnu Playko, nebo vyrazím někam na vzduch.

  • Na jakých akcích se na tebe letos můžeme těšit?

To je dobrá otázka (smích). Věřím, že na podzim se zase rozjede klubová sezóna a potkáme se všichni třeba v Sku, nebo někde jinde. Do té doby #zustandoma a #nosterousky!