V dnešním vzdělávacím a osvětu šířícím programu Hoofbeats se zaměříme na projekt Koven. Respektive Koven s tečkou na konci. Tedy na unikátní, multižánrový hybrid s komplexním zvukem, jenž lze jen těžko zamést koštětem pod postel jen jednoho jediného hudebního stylu. Dnb, dubstep, epické smyčce jako z traileru na nejnovější počin od Finchera, andělské vokály Katie Boyle i její emocemi překypující texty, Koven. to má zkrátka všecko!

Ačkoli nám set do Ska přijede zahrát pouze něžnější polovička tohoto talentovaného dua (aby byla dodržena premisa only ladies za mixem) a jistojistě se svým výběrem trefí do vkusu tancechtivých návštěvníků klubu, v této tiskové zprávě se zaměříme i na všeobecnou historii projektu a uvedeme si příkladově i některé z jejich exkurzí do mimožánrových polí.

V současnosti tvoří Koven. duo Max Rowat a Katie Boyle. Zakladatelem je Max, Katie se přidala v roce 2013. Historie celého projektu sahá do prosince roku 2011, kdy spatřilo světlo světa první EP s názvem Wake You Up. EP si vedlo vskutku dobře, o promo se mu například nepostaral nikdo menší než domov basové muziky UKF nebo youtube kanál Inspector Dubplate.

Stejnojmenná pecka z EP, tedy track Wake You Up je vskutku solidní dubstepová nálož s vokály od Kate Ashton a nezapomenutelným dropem, aneb slovy nějakého talentovaného básníka z youtube komentů:

Roses Are Red

Violets Are Blue

The Last Thing To Drop This Hard

Ended WW2

 

Nedílnou součástí produkce Koven. a především jejich live setů je rovněž využití AlphaSphere midi kontroleru, elektronického hudebního nástroje, který umožňuje využití mnoha dalších uživateli zvolených nástrojů i audio modulaci v reálném čase. Navíc se na to i fakt pěkně kouká, nechte se přesvědčit ukázkou níže!

 

Kromě vlastní originální tvorby se Koven. zaměřuje i na remixy pro další projekty na elektronické hudební scéně. Zářezy si udělali u jmen jako Borgore s remixem jeho tracku Flex, Hadouken! s peckou Levitate nebo Suffocate od The Prototypes. A třeba právě remix Levitate má na youtube přes dva miliony zhlédnutí!

 

Na jaře roku 2013 vyšlo pod Viper Recordings další EP s názvem More Than You, tenkrát ještě naposledy s vokály od Kate Ashton. I tohle EP si vydobylo své pocty na scéně, a o remix jak jinak než stejnojmenného tracku z EP se postarali i třeba takoví danceflooroví DC Breaks.

V říjnu stejného roku následovalo yet another EP s názvem Make It There s vokály od hostující Folly Rae a o remix se tentokrát na oplátku postarali The Prototypes.

 

S rokem 2014 začíná éra Katie Boyle. Ještě pod uměleckým jménem Katie’s Ambition ji bylo možno zaslechnout třeba na tracku Fade od liquid masterminds Hybrid Minds či Close Your Eyes od Dexcella.

 

Another Home a Petrichor, první počiny s Katie na palubě jsou pohádkové balady s moderním dotekem, především Petrichor se svým minimem nástrojů, pouze bicí, basa, piano a ozvěnou prodchnuté vokály Katie. Celá skladba vůbec zní jako by by to byl záznam z živého vystoupení někde na mši v polozříceném kostele. Ozvěny, minimalistická, intimní ale o to mocnější atmosféra, jednoduše krása! Petrichor mimochodem označuje tu neuvěřitelně specifickou vůni, co se line z původně suché země po vydatném lijáku. Vůně deště a znovuzrození.

V létě roku 2014 Koven., ve svém novém složení, vydali své debutové EP Hereinafter. O rok později následovalo další s názvem Sometimes We Are. Za tohle si dokonce Max i Katie odnesli domů cenu za nejlepší EP na 2015 Bass Music Awards. K tracku Get This Right ze Sometimes We Are EP natočili i vskutku půdobivý videoklip, nejenom vizuálně, i svým skrytým poselstvím – že ne všechno se nám v životě povede napoprvé a že je to vlastně oukej.

A jelikož se jedná o poctivou dancefloorovku, stačí jen doufat, že se jí 9. dočkáme i v Katiině setu!

 

Minulý rok vyšlo EP Come To Light s peckami jako Breathing Me In nebo Everything. Světlo světa spatřila také spolupráce s Dabinem jménem Revenant.

 

V srpnu tohoto roku jste také mohli poctít své drahé uši poslechem pecky You Me and Gravity ve spolupráci s duem Crystal Skies. Pokud jste tak doted neučinili, rozhodně nemeškejte, jelikož se jedná o emocemi nabitý masterpiece.

 

Nejnovější počin je spolupráce s trance guru Ianem Bluestonem na tracku Another Lover, který vyšel v listopadu tohoto roku. Give it a chance and listen!

 

K dnešní edukativní části osvětového programu Hoofbeats by to nyní bylo prozatím vše a 9. prosince se vidíme on the dancefloor! See Ya!

Event!