Zdravíčko! Máme tady nový rok. Nová přání, předsevzetí, očekávání, nových dvanáct měsíců plných vzrušujících věcí, které na nás netrpělivě čekají a říkají si, jak se s nimi asi tentokrát popereme.

Zastavím se u těch předsevzetí. Tohle slovíčko jistě každý z nás moc dobře zná a přiznejme si, aspoň jednou jsme si ho dali. “Přestanu kouřit.”, “Zhubnu 5 kilo.”, “Budu se průběžně učit a předejdu tak stresu před zkouškovým.”. Tímhle způsobem bych mohla pokračovat dál a dál a dál… Těm lepším z nás, vlastníkům silné vůle a odhodlání, se tohle osobní přáníčko, sebezdokonalení povede. Těm neméně lepším, ale k věcem trošičku nezodpovědněji přistupujícím jedincům se to povede taky, byť to může chvíli trvat. Čtvrt roku, měsíc, týden… I to je úspěch. Už jen to, že si své chyby a drobné nedokonalosti uvědomujeme a hodláme s nimi něco dělat, nás posunuje na vyšší level. A nový rok k tomu krásně vybízí. Proč však tohle vlastně píšu?

My jsme si taky dali předsevzetí. Tak jako každý rok vám dělat radost tím nejlepším způsobem, jakým umíme a který nám je nejbližší, který děláme s láskou a vášní pro věc a dáváme do toho kus sebe a tak jako vy se snažíme víc a víc zdokonalovat, poněvadž i skvělé věci můžou být ještě lepší!

Samozřejmě nemluvím o ničem jiném, než o našich mejdanech. Stále nás to baví a vás taky, proto by byl hřích rok 2019 nenaplnit zlomenými beaty. Tímto bych vás chtěla pozvat 25. ledna do již dobře známeho Sklubu v Olomouci, kde tentokrát vystoupí německá producentská dvojice Neonlight!

Ač jsou kluci ze sousedství, klubové hraní v Česku není narozdíl od jiných djs na jejich denním pořádku. Proto byste si jako správní neurofunkoví fanoušci neměli jejich set nabitý energickým, masivním a rozhodně ne nudným soundem nechat ujít.

Týpci jménem Tobias Jajkubczyk a Jakob Thomser nejsou na dnb hudební scéně žádní nováčci, společně to táhnou od roku 2009, který pro ně byl pouze spojením jejich talentu a sil, poněvadž do té doby se každý věnoval djingu samostatně. Tak nějak k tomu měli předpoklad, neb už jejich taťkové spolu hráli v kapele. Díky jim za to!

Pořádný výstřel do výšin jim zajistil track Wave, který vydali pod taktovkou nahrávací společnosti Ammunition Recordings, hledáčku nových talentů. Situace nabrala spád a kluci začali spolupracovat s uznávanými a dobře známými labely jako Blackout Music, Trust in Music, Viper, Eatbrain či Bad Taste. Od té doby se jim víc než daří, mají silnou fanouškovskou základnu po celém světě, kterou těší svými vystoupeními a krom vlastní produkce spolupracují s dalšími mocnými jmény ve vodách drum and bassu.

Tak tomu bylo hned v roce 2012, kdy společně s InsideInfo a Smooth vydali EP Grow, které obsahuje stejnojmenný singl ze sedmi celkových.

Ještě v témže roce vyšlo další, už samostatné EP Byte Bites Bit pod společností Lifted Music.

Dva roky na to, v červnu 2014 světlo světa spatřilo EP Sidus, na kterém můžeme najít třeba i track Brainfreeze od Black Sun Empire –ve speciální VIP Neonlight verzi.

O rok později ve spolupráci s taktéž z Německa pocházejícím djem a producentem Wintermutem vytváří počin jménem Edge a jelikož jim to spolu klape, zvou ho i na své další, počtem skladeb nejbohatší, plnohodnotné album My Galactic Tale, které obsahuje celkem 16 singlů.

Toto album dosahuje takového úspěchu, že si v roce 2017 vyslouží „revizi“, jelikož jeho osm skladeb se dočká remixu od známých producentů jako Signal, Pythius, State of Mind, Black Sun Empire a mnoho dalších. Proč revizi? Dostalo totiž název My Galactic Tale Revisited.

Jejich poslední a nejnovější EP vyšlo 5. října minulého roku, což je opravdu jen pár měsíců zpět a pojmenovali ho Passenger. Obsahuje čtyři nahrávky, kupříkladu první z nich – Jabberwocky – která už zazněla na nejedné party a se svou chytlavou melodií se dostala do našich podvědomí, aniž bychom si toho všimli.

Myslím, že informací tady padlo, sotva nám to hlavy pobraly, a tak na závěr nezbývá nic jiného než říct, že o kvalitách a mistrovském umu Neonlight, se musíme přijít přesvědčit sami! Na pomoc (ne že by ji snad potřebovali) jim přijde sedmadvacetiletý chlapec z Nizozemí, všem dobře známý Pythius. Žádné seznamování se konat nebude, kluci už se nějaký ten pátek kamarádíčkují, o čemž svědčí jejich společný track, který se řadí mezi nepostradatelné melodie setů – Tarkin. Troufám si říct, že v tento večer opomenut určitě nebude!

Tak si dáme jedno malé společné předsevzetí, a to, že si koupíme lístek a dorazíme to rozbalit na taneční parket do Ska, což?

Autor: Bára I.