RAM Records přichází se zbrusu novým projektem, který nemá obdoby!

Byl to Andy C, kdo s pomocí svého přítele založil před 25 lety label RAM Records, jenž dnes patří mezi nejpopulárnější dnb vydavatelství vůbec. RAM je specifický nejen svým jedinečným a originálním zvukem, ale také svou velikostí. Tuto skutečnost dokládají samotní umělci působící na tomto labelu, jejichž jména jsou většinou světového rozměru (DC Breaks, Wilkinson atd.). Andy C tímto tedy položil jeden z pevných základů dnb scény, nutný pro celkový vývoj a prosperitu tohoto hudebního žánru. A aby se RAM Records udržel v předních příčkách oblíbenosti i nadále, připravil si pro nás nečekané až šokující překvapení, nesoucí jméno Killbox!

 

Když se řekne Ed Rush, každého napadne jeden z hlavních představitelů dnb scény, a také spoluzakladatel neurofunku. Ed Rush je kapitola sama o sobě. Velikost jeho jména je natolik ohromující, že se bez nadsázky jedná o jednu z největších žijících legend dnb. Dokládá to i fakt, že pomohl nenávratně změnit tvář tehdejšího dnb k obrazu dnešnímu. Bude tomu již dvacet let, co se Ed Rush nechal se svým parťákem Opticalem unést sympatiemi k drsnějšímu dnb. Společně se prokousali až k undergroundu, z čehož později začal vznikat neurofunk. V roce 1998 společně založili Virus Recordings, velmi úspěšný label, zabývající se spíše temnější a ostřejší produkcí. Dnes má Ed na svém kontě obrovské množství vydaných věcí, ale také nespočet odehraných akcí a festivalů, což z něj dělá velmi zkušeného producenta i dje. A jsou to právě tyto zkušenosti a přednosti, díky kterým se stal první polovinou našlápnutého projektu Killbox.

 

 

Další umělec, kterému se podíváme na zoubek, je mistr Audio. Dnes patří mezi nejuznávanější producenty a djs na scéně, má pevnou pozici v jádru scény. Svým potetovaným zevnějškem si zajistil popularitu i jako originální ikona, která dokonale ztělesňuje ducha dnb. Jeho začátky se datují ke konci 90. let, kdy Audio začal koketovat s produkováním hudby. Avšak jeho touha po kariéře ho přiměla začít se hlouběji zabývat svým vlastním zvukem, jehož dynamika se odjakživa prolínala temnotou. Audio fungoval spíše jako dj, když si ho všimli Ed Rush s Opticalem. Audio podepsal smlouvu s Virus Recordings, díky čemuž se ponořil hluboko do sebe s jediným cílem, a sice produkovat hudbu ještě více. Netrvalo dlouho, a Audio se stal na 5 let nedílnou součástí Virusu, což mu pomohlo stát se známým po celé Evropě. Upozornil na sebe albem Forces of Nature na Virusu, čehož si všiml i Andy C, který mu poté pootevřel dveře vedoucí ke spolupráci s jeho labelem. Audiova kreativita a touha po rozvoji svého zvuku ho stále hnala dopředu, a proto v roce 2014 podepsal smlouvu s RAM Records. Dnes je Audio na vrcholu své sólové kariéry, rozhodl se ale své zkušenosti přenést do nového projektu Killbox, jehož je součástí.

Ed Rush a Audio společně tvoří opravdu divokou kombinaci, která bude sekat hlavy. Každý z nich je synonymem dnb sám o sobě, a spojení těchto dvou hudebních myslí dohromady zaručuje něco tak velkolepého, že si to nedovedeme ani představit. Impozantní produkce, nekompromisní zvuky, a jedinečné styly obou umělců budou v každém případě rozpoznatelné. RAM Records se opět překonává, tohle duo bude skvěle prezentovat Killbox a to s veškerou velkolepostí, na kterou všichni čekáme!

Jejich první společné album Killbox EP o 4 skladbách už spatřilo světlo světa, jelikož oficiálně vyšlo 24. 2. 2017. Co skladba, to fenomenální sbírka čistě neurofunkových prvků. Rychlé tempo, všudypřítomné basové kopy, ostrý zvuk, ohlušující syntezátory, silné basové linky a originalita každého z umělců promítnutá do všech skladeb, přesně to je tvář Killboxu.

Ed Rush & Optical se chystají 28. dubna zničit olomoucký Sklub, buď u toho!