Pro osobu Jonathana Kievita, mladíka z holandského Rotterdamu, který se představí ostravskému publiku na další party Hoofbeats v sobotu 5. května 2018 ve vyhlášeném klubu Fabric, je přiléhavé označení lumen. Jeho nadání a schopnosti jsou výjimečné a přesahují to, co dokázali jiní hráči v mnohem pokročilejším věku.

Hudbu začal produkovat už ve svých 15 letech. Nejprve jej oslovil house (ten ještě dřív, když poprvé uslyšel u kamaráda melodie ikonického Tiesta), pak objevil kometu Skrillexe a uchvátil ho dubstep. Naštěstí ne na dlouho. Právě ten ho totiž prostřednictvím tracku Scary Monsters and Nice Sprites remixovaného slavnou Noisiou přivedl k drum and bassu. Následovalo objevování světa 175 bpm, až mu právě produkce Noisie, jak sám říká, ukázala světlo. Signal nelenil a vrhnul se sám do práce, aby velmi brzy přinesla první ovoce.

Už rok na to jej Thijs přes SoundCloud požádal o demo nahrávku a Signal se při čtení jeho zprávy rozplakal. V šuplíku měl tehdy pouhé dva tracky (ale už 1000 folowers), výběr nebyl těžký a labelu Vision poslal svou věc s názvem Tripwire, po kterém byla okamžitě vystřelena lačná chapadla. Krátce na to také upsal dalšímu vůdčímu labelu Critical jedno ze svých prvních EP, které vyšlo v rámci série Critical Presents: Binary pod pořadovým číslem 007. Všechno se událo raketovou rychlostí a Signal mluví o jediném týdnu, na který do smrti nezapomene.

 

Jonathan sám o sobě říká, že je velmi pracovitý. Protože hraje často o víkendech, dohání pak horečně produkci, na které ale pracuje s velkým nasazením. Stejně jako na studiu aplikované matematiky – ta je vedle drum and bassu jeho druhou velkou láskou, které se drží zuby nehty. A dobře dělá. V hudbě tohoto holandského zázraku je patrný mimořádný smysl pro detail.

 

Za mílovými kroky Signala stojí i to, že svou hudbu podrobuje poctivé kritice hudební komunity, na což je zvyklý z tvorby dubstepu. Tehdy se naučil prostřednictvím Facebooku sdílet technické tipy a přijímat pohledy ostatních na věci, které tvořil. Když se ponoří do práce, zapomíná na čas, nejí a nespí. Jeho hlavní inspirací jsou (kromě zmíněné Noisie) další slavná jména jako Hybris či Mefjus, miluje Alixe Pereze nebo Ivy Lab. Nedávno se dal slyšet, že má v plánu kolaborace s Iciclem, Joe Fordem, Current Value, Disprove, nebo Emperorem. Kde je talent, bývají i ambice.

Za zmínku stojí také zapojení v čerstvém projektu DIVIDID, kde spojil své síly s Markem McCannem, pohrobkem dua June Miller, který si říká Abis (psali jsme zde). Není snad třeba vysvětlovat, že žádost o to, abyste zremixovali track legendě, kterou je trojice Black Sun Empire, je více než dostatečným uznáním vašich produkčních kvalit.

 

Letos Jonathan pokračuje ve spanilé jízdě a pracovitost mu opravdu svědčí. Začátkem tohoto roku si zapsal na konto úspěšnou trefu do terče Shogun Audio, kde vyšel single jeho očekávaného EP Doom Desire, jehož kompletní čtyřtrackové vydání je žhavou novinkou starou jen pár dnů. Můžeme tedy očekávat, že Ostravu rozduní právě chystané novinky temné jako dno nejčernější uhelné sloje.

 

Signala doprovodí během večera také zasloužilí umělci stáje Hoofbeats: těšit se můžete na Computerartist, Shmidoo, Symplexe, Apokaina nebo nedávnou posilu značky Holotropa. Start 21:00, entry at the door 150 CZK.

Event zde!

Luke B.