Jedním z dalších umělců dnb, kterého si trochu více přiblížíme, je producent a dj narozený v Itálii, konkrétně v Římě – Maztek!

Oblíbená tvář dnb scény Maztek, vlastním jménem Matteo Cavo, se hudbě věnuje od puberty, kdy působil v menších italských kapelách. Netrvalo to však dlouho, a Matteo objevil kouzlo mocných detonací a basů na ilegálních dnb mejdanech v Římě, což tam proslavilo dnb jako takový, a přitáhlo sem pořadatele prvních tamních komerčních dnb akcí. Ti sem přivezli první velká dnb jména jako Fabio, Grooverider a Roni Size. Když tehdy Matteo uviděl a ochutnal potenciál jejich zvuku, začal se v tomto směru sám rozvíjet, a postupně se začínal formovat jako dnb producent.

Maztek, motivován a poháněn kouzlem dnb, začíná tvořit svou rozsáhlou zvukovou říši jako základ pro jeho producentskou kariéru, a pomalu se stává vlivným a oblíbeným po celém světě. Spouštěčem byla tvorba na jeho vlastním labelu Subculture, díky čemuž si ho všimly labely jako Modulate, Icarus Audio a Syndrome Audio, kde se pomalu ale jistě Maztek začínal vyjadřovat neurofunkem.

Jeho zvukové kořeny a dystopické vidění ho táhly ale spíše k labelu Renegade Hardware, jelikož Maztek odjakživa obdivoval jejich zvukovou estetiku. V roce 2012 se v Londýně setkal s crew Renegade Hardware, podepsal smlouvu, a reakcí na to byly skladby Galactica a Odyssey. Tento první krok byl následován alby Limber a M Theory v roce 2013, což posunulo veřejné povědomí o Maztekovi velmi dopředu. Za nedlouho na tomto labelu Maztek vydal své poslední Three Point Zero LP, což bylo natolik epické dílo, že se nekompromisně vrylo do celkové tváře labelu Redegade Hardware.

 

Následovala spolupráce s BTK na Dutty Audio, vydal album na C4C Recordings, na Virus Recordings, a stává se jedním z předních umělců na dnb scéně. Má co do činění ale i s hip hopem, jeho spolupráci s Dope D.O.D. nelze pominout.

 

V poslední době se objevuje často po boku Gridloka, má za sebou spolupráci se State of Mind na Eatbrainu, Maztek prostě ví, jak na to!

 

S radostí oznamujeme, že nás Maztek přijede potěšit svým nemilosrdným setem 26.5.2017 do Ska, tak neseď doma a přijď, protože na to nebude sám! Přijedou ho podpořit Sinister Souls, a to znamená, že na tohle budeme všichni hodně dlouho vzpomínat! Sleduj událost na Facebooku!