Představte si koncertní sál a v něm kontrabasy, violy, housle, flétny a podobné klasické hudební nástroje. A tyto nástroje dirigované nikoliv seriózně se tvářícím pánem ve fraku s motýlkem, ale týpkem v kšiltovce a v bundě s logem Adidas. Tvář mu osvětluje zář z Macu jako kufřík z Pulp Fiction Vincenta Vegu, ať už v něm vlastně bylo cokoliv. Ze speakerů se linou rychlé beaty, které podkreslují a dodávají dynamiku a moderní dotek pocitům, které klasická hudba má tendence vyvolávat. Tohle je soundtrack vašeho života v 21. století.

Není to svatokrádež, jak by snad mohla namítat starší generace, pouze ilustrace té specifické estetiky, pro kterou jsou Hybrid Minds pověstní. Emoce, energie, rytmus, to vše schované v klasickém a melodickém obalu jako trippy halucinogeny v obalu od KitKat. Stačí jedno kousnutí a jste pohlceni v barevném víru vlastní introspekce.

Není třeba se divit, že Hybrid Minds jsou na liquid scéně tolik uznávané jméno. Pokud ve vás jejich tvorba nevyvolává patřičné vnitřní pocity, jste prostě cynická svině. Nebo možná preferujete projev emocí spíše v agresivním stylu a lá plech. No, whatever.

Hybrid Minds tvoří Josh White a Matt Lowe z UK. Znají se už roky, ale společnou produkci vydávají teprve od roku 2011, kdy se jejich song The Place stal skoro přes noc tím nejžhavějším počinem na tehdejší liquid scéně.

 

Vydali několik EP i dvě samostatná alba, Mountains a Elements. V roce 2016 si rovněž založili vlastní label Hybrid Music, kde kromě vlastních remixů, servírují i tvorbu dalších, nadaných producentů.

Joshova a Mattova produkce má jednoduše schopnost vzít vás na místa, o kterých jste ani neměli tušení, že existují. Dosyta tomu napomáhá i jejich vytříbená schopnost vybrat si vskutku talentované hostující vokály, které dávají hlas i myšlenku jejich skvělým beatům.

Pár těchto vybraných magických songů si tu teď v krátkosti představíme.

Phoenix

Phoenix v listopadu 2016 odstartoval promo k nadcházejícímu albu Elements. O vokály i text se postarala talentovaná zpěvačka Alexa Hurley. Lyricky je to písnička dost přímočará, metafora dospívání, povznesení se nad v konečném důsledku nepodstatnými problémy denního života. Phoenix z bájí je symbolem něčeho skoro nadlidského, je to elegance, ale i nebezpečí v jednom, ale hlavně vyrovnanost a mír, tedy vnitřní stavy, které celý tento song prostupují jako atmosféra celou naši planetu.

 

Mountains

Track Mountains je k nalezení na stejnojmenném albu z roku 2013. Zpívá se tu v podstatě o tom, jak není zrovna vždy easy skrýt se před vlastním srdcem a tím, co chce, a o tom, jaké mrchy můžou někdy být vzpomínky. Hlas „horám“ propůjčila Jasmine Spence.

 

Brighter Days

Všechno bude vlastně fajn, to je centrální message nejnovějšího Hybrid Minds singlu, který vyšel v květnu tohoto roku. Celý text je vlastně o empatii a podpoře, které se ne každému vždy dostane dostatek. Tuhle krásku doprovází i vcelku strhující videoklip plný emotional baggage, tedy zavazadel, které mají zřejmě symbolizovat všechen ten bordel, který jsme si všichni za život stihli naakumulovat a teď ani pořádně nevíme co s ním, kam se všemi těmi vzpomínkami, traumaty a nevyřčenými slovy, kvůli kterým se nemůžeme pohnout dál.

 

Několik dalších pokladů z HM truhly pro inspiraci:

 

 

 

Pro chlapce z Hybrid Minds to bude v olomouckém Sku premiéra. A taková malá premiéra je to vlastně i pro nás v Hoofbeats. Plechy sem, plechy tam jsou víc než fajn, ale občas je třeba trochu chill a trochu té melodie. Pevně však věříme, že tahle party bude slavit stejný úspěch jako ty před ní a zapíše se právoplatně do HB dějin!

Event!