S posláním letošního 17. listopadu jsme vás seznámili už v minulém článku, kdo jej snad ještě nečetl, nechť tak učiní co nejdříve přímo zde. Poctiví čtenáři však již jistě ví, že Den boje za svobodu a demokracii v roce 2018 věnujeme poslednímu rozloučení s jedním z našich drahých bratrů. Na Vladimírovu počest zahraje The Panacea, Sinister Souls a Merikan, kterého si v následujících odstavcích krátce představíme. Se Sinister Souls pro vás chystáme trochu jiný druh čtení a očekávat jej můžete snad v nejbližších dnech. Teď ale věnujme pozornost nedávno objevenému talentu z Itálie, Merikanovi.

Guiliano Fronholz aka Merikan pochází z italského města Pozzuoli. Do spárů elektra se chytá ve věku 20 let, a to prostřednictvím hardcoru, který přijal za svůj už asi o 5 let dříve. Postupně objevuje i jiné oblasti elektronické hudby a nachází zalíbení v psytrance, dubstepu a v konečné fázi svou vášeň kotví v přístavu dnb. V roce 2011 se zapsal do Music Production & DJ School Point Blank v Londýně, kde se mimo jiné spřátelil s Disprovem a s rezidentem NeuroFunkGrid, Crukem. V roce 2012 pak vyhrává soutěž remixů na Citrus Recordings a v roce následujícím přichází s prvními oficiálními releasy.

Debutové Metamorphosis EP vychází na Close 2 Death Recordings a skládá se ze 4 tracků. Metamorphosis a Double Bag It pochází z ryze vlastní dílny a kromě jednoho remixu, EP zastřešuje také collab s již zmíněným kamarádem Disprovem.

Ve stejném roce pak vzniká ještě Flipside EP, na kterém se kromě vlastního tracku Flipside, objevuje The Merge ve spolupráci s Crukem.

Rok 2015 Merikan tráví v Londýně, kde se věnuje kurzům hudební produkce. Poté se vrací zpět do své domoviny, kde se soustředí výhradně na hudební produkci. V roce 2016 přichází s dalším EP pod taktovkou Close 2 Death Recordings a jedná se o Banality Of Evil EP, které obsahuje 6 sólových tracků a jeden collab.

Důležitým mezníkem se pro Merikana stal prosinec 2016, kdy dosáhl svého největšího úspěchu v oblasti produkce. A sice se se svým trackem End Of The Line připsal na kompilačku Blackout Music NLEvolutions, Vol. 3. Začínající hvězda se tak objevuje vedle jmen jako je Gydra, The Clamps nebo Proxima.

V březnu roku 2017 dává neurofunkové tvorbě na chvíli sbohem a připojuje se k satanským zvukům světové jedničky Hardcore Drum&Bassu, PRSPCT Recordings. Rytmickou masáží srdce tak svou dosavadní tvorbu oživuje o hardcorové snary a Thrasherovi na Prospect přispívá rovnou s celým EP – One Man’s Hell Is Another Man’s Paradise.

Poměrně čerstvý objev Merikan tak tímto releasem okamžitě přesvědčuje veřejnost o tom, že síla jeho talentu není limitovaná pouze jedním subžánrem dnb. Kromě tří vlastních tracků se zde nachází také Hard Knocks ve spolupráci s portugalským producentem Fragzem. Superficial Extent si vysloužil zápis na PRSPCT Best Of 2017 a není tedy divu, že jej pravidelně slýcháváme v setech těch nejvýznamnějších crossbreedových řemeslníků.

Pod záštitou Blackoutu pak v roce 2017 vzniká další Various Artists – Evolutions Vol. 4, kde se Merikan objevuje po boku Disprova s trackem Circle Of Confusion. V listopadu téhož roku vydává vlastní single Untameable/Counter-Insurgency, kterým dává jasně najevo, že mu i přesto, že je neurofunkovým nováčkem, místo ve zdejším průmyslu náležitě patří. Oba tracky svou neutichající hypnózou paralyzují každého, kdo jest přítomen alespoň duchem. Věrozvěsti praví, že tenhle kluk je budoucností neurofunku!

V letošním roce pak mimo jiné dal novou podobu hitu Skorpio od italské trojice Inward, Hanzo & Randie. Se svým remixem přispěl do vínku Consistency of Error Remixed LP, který vyjde 29. října na C4C Recordings.

O tom, zda ananas na pizzu patří, nebo ne asi diskutovat nebudeme. S největší pravděpodobností se nedočkáme ani špaget s kečupem a z Ska budeme zřejmě tak či tak odcházet s prázdnými žaludky. Přesto bychom vás rádi pozvali na tenhle speciální event ve spolupráci s PRSPCT Recordings. Kromě italského neurofunkového producenta políbeného hardcorem se připravte na nadílku tradičního crossbreedu zlatých ručiček The Panacea a holandských šílenců Sinister Souls. Nebude chybět ani kvalitní support a poslední tancovačka ve Shmidoo stylu. Vidíme se 17. listopadu, konec a šmitec!

Event!