Listopad je už nějakou dobu za námi a to znamená jediné – je čas na další rekapitulaci toho, co se událo na poli zlámaných beatů v jedenáctém měsíci roku 2018. Není třeba otálet, pusťme se směle do toho!

Poslední, ve frekvencích, kdy jsou již téměř neslyšitelné, ozvěny léta s sebou do sychravých teplot, které nyní přebraly vládu nad naším územím, přinesl roztomile nostalgický track Do It Again od pánů skrývajících se pod pseudonymy Stylus a Lunos. O vokály se postarala zpěvačka LØREN.

Pamětníci jistojistě ocení basovou linku i o překot se ženoucí bubny, které připomínají zlatou éru drum and bassu. Inu, old school never dies. Udělujeme sedm z deseti!

Mitekiss je nickname talentovaného Londýňana, který se na scéně pohybuje už více než patnáct let. Za ta léta pár releasů již vydal z nichž nejnovější nese název Crate Six Seven a z něhož rovněž pochází i atmosférická skladba Genesis, kterou vám tu nyní chceme představit.

Genesis je záležitost veskrze pomalejší, jejím cílem rozhodně není roztančit celý parket křížem krážem, spíše nabídnout trochu sebereflexe a tolik potřebného spočinutí, možná vás i trochu zhypnotizovat. Čarokrásné vokály s příchutí nadpřirozena patří Mr Porterovi.

Hoofbeats opět uděluje sedm z deseti!

Trochu kmenové mentality, domorodých zvyků a obyčejů i s tím se pojící chaos a nepořádek s sebou přináší track Emblem of The Sun od tajuplného projektu Dawn Wall. Track pochází z nejnovějšího EP zvaného Devils Night.

Slunce je naprostou nezbytností bez něhož by nebyl možný život, tak jak ho známe. Tudíž se není co divit, že mnohé civilizace skrz naskrz historií tuto hvězdu uctívaly jako božský princip. Znak slunce je přece i znak života a i ze skladby Emblem of The Sun čiší jakýsi prapůvodní zvířecí prvek řádící nás k žijícím, dýchajícím bytostem, obyvatelům planety Země. Enjoy the chaos! Osm z deseti!

Dokonalou fúzi jejich individuálních produkčních stylů s sebou přináší track Beneath, který vznikl ve spolupráci s mistry tekutých rapsódií – Hybrid Minds a odborníka v oboru neuro technologií – InsideInfo. Beneath je důkazem, že liquid a neurofunk mohou nejen v míru koexistovat vedle sebe, nýbrž jsou schopni i perfektní symbiózy. Tento střet stylů rozřeže na mikroskopické částečky svou ostrou basovou linkou obě vaše mozkové hemisféry, jenom aby je rozvážné a melancholické údery piana tolik typického pro produkci pánů z Hybrid Minds opět složily dohromady. Udělujeme jedenáct hvězd z deseti!

Blacklab je projet skládající se z Kashima a Kariema, kteří mají svou základnu v hlavním městě hazardu – Las Vegas. Skladba Tear Me Down je velmi poctivý a velmi kvalitní liquid s orchestrálními, smyčcovými prvky. V nějakém alternativním vesmíru uslyšíte právě toto na pódiích těch největších oper světa. V tom našem musí stačit zavřít oči a nechat se unášet tóny do fantastických krajů naší vlastní představivosti. Devět z deseti!

Britská dvojka Delta Heavy je zpět v plné polní, tentokrát s příchutí naprosté anarchie! Na pomoc si přizvali multižánrový projekt Everyone You Know a výsledkem je pecka za kterou by se nemuseli stydět ani Pendulum ve své plné síle či dokonce legendární The Prodigy! Hoofbeats naděluje devět hvězd z deseti!

Organiser je track datující se až do dnb doby kamenné, tedy k roku 2009. Autory skladby je oceňované britské duo SpectraSoul. O zánovní a módní kabátek se tracku v roce 2018 a konkrétně v měsíci listopadu postaral projekt Circuits za kterým se neskrývá nikdo jiný než hlava labelu Critical RecordsKasra, a v dnešním článku již zmíněný producent InsideInfo. Nové elektrické rozvody tracku dodaly na stylovosti i nebezpečnosti. Vyvarujte se vysokému napětí! Osm z deseti!

I know, vševědoucí track z nového EP Spatia od francouzského černokněžníka Montyho sice vyšel oficiálně až 7. prosince, ovšem k ochutnávce byl lačným strávníkům nabídnut už v listopadu, tudíž mu náleží místo i v našem výběru. I Know je lehce klaustrofobní, zlehka minimalistický halftime s basou, která zní zároveň výhružně i laskavě. Inu, pouze Monty ví jak správně zkombinovat takovéto na první pohled protiklady v harmonický, smysl dávající celek. Hoofbeats uděluje deset z deseti!

Císař přichází s novou módní kolekcí! Jeho nové šaty nyní nesou ozvěny hudební kultury Země vycházejícího slunce a slovo i myšlenku jim dodává dvorní MC labelu CriticalMantmast. Nechytáte se? Ale notak! Nejedná se o nic jiného a menšího než nový track od pana krále Emperora s názvem Box Cutter. Tahle pecka vás určitě ještě chvíli bude strašit ve všech vašich krásných snech i nejhorších nočních můrách. Box Cutter si zasluhuje sedm z deseti!

Mefjus se může ve své temné komnatě, kde vznikají veškerá jeho veledíla, těšit ne jedním, ale hned dvěma novými remixy. O první z nich se postaral britský deep master Skeptical a zremixována byla pecka Sinkhole z nejnovějšího alba Manifest. Sedm z deseti!

Druhý remix má na svědomí holandské neviňátko Signal a opět se jedná o track z alba ManifestTogether. My udělujeme osm z deseti!

Britské duo Chase and Status útočí na první příčky dnb Top čtyřicítky s nejnovějším singlem Delete. Novinka se má určitě navracet k samotným kořenům námi všemi tolik milovaného žánru, inu název jejich netrpělivě očekáváného alba tomu jenom napovídá. Nese název RTRN II JUNGLE, ovšem zdalipak se pánové vrátili do pralesa v plné polní a s nově nabytou energií je už otázkou jinačí. We’re not impressed. Pět z deseti!

Jako předposlední tu předkládáme vydařenou a smrtící spolupráci zabijáckých medvídků s holandským talentem schovávajícím se pod pseudonymem Nymfo. Hmm, je to sice jakési jumpupové, ale to prý mají děti rádi a i dospělí by měli méně hejtit a více si připomínat své začátky na planetě Zemi. Zombie od nás tudíž dostává šest z deseti!

A jako sladkou tečku na závěr Agressor Bunx! Because it’s time to rock! 9/10!