Jak jste si mohli někteří z vás již všimnout, na naší májové páteční akci v Sku si zahraje i Holotrope. Pod tímto pseudonymem se neskrývá nikdo jiný než nadějný dj a začínající producent ze Šumvaldu, kterého jsme se protentokrát rozhodli trochu vyzpovídat.

Holotrope, v civilu vystupující spíše jako Roman Hejný, se k dnb poprvé dostal přes kamaráda nějakých 7 nebo 8 let zpátky – Napsal jsem kámošovi, ať mi pošle nějaký dnb track a ten mi poslal Tarantulu od Pendulum. Tahle klasika dnb žánru evidentně splnila svůj účel, jelikož fungovala jako spouštěč a jak říká sám Roman: „Tak jsem začal poslouchat a objevovat nová jména až do té doby než jsem narazil na ruského producenta Engage, který tenkrát nahrál sérii Brainfunk mixů. Tenkrát jsem si s husí kůží na rukou řekl „Co to kurva je?!“ a od té chvíle jsem věděl, že toto je styl, který mě naplňuje a kterým se budu dále zabývat a inspirovat”.

Holotropova budoucí kariéra byla tudíž zpečetěna. Začalo první mixování i první akce. Na vysoké škole se začal zabývat i produkcí, ale v té době to nebylo zrovna ideální, jelikož z časové náročnosti jsem tomu nemohl věnovat dostatek času”. Časy se ale mění a jak říká Roman: „Teď už mám po škole a po práci trávím většinu času ve studiu, kde pomalu přicházejí první tracky, které snad brzy spatří světlo světa”.

Roman je i jeden ze zakladatelů akce Bass Slide, o jejíž historii se nám trochu rozpovídal.

R: Historie Bass Slidu je stará 7 let. Tenkrát nás společně s kámošem napadlo, že uděláme v naší malé vesničce jen tak na zkoušku nějakou dnb akci, která sklidila dobrý ohlas. Rozhodli jsme se, že v tom budeme pokračovat a následoval další Bass Slide, který zaplnil celý sál. Tak přišly na řadu další a další BS a v dnešní době je Bass Slide vyhlášenou elektronickou akcí v našem okolí, která se nově rozrostla i o Tech House stage.

Co tvůj pseudonym, jak vznikl?

Jednou jsme hráli u nás v Šumvaldě s kámošem na kalbě a ani jeden z nás ještě neměl žádný pseudonym. Napadlo nás  duo Holotrope & THC a mně se to natolik zalíbilo, že jsem si to nechal. Není to tak, že bych dostal holotropa a od té doby si začal říkat Holotrope. Teď to beru tak, že když hraju, tak lidi z mé hudby na place dostávají holotropy (protože je tak mohutná a energická :D).

Jak to vidíš do budoucnosti?

Chtěl bych se zaměřit co nejvíce na produkci a vydávat na prestižních světových labelech, ale momentálně to bude časově trošku obtížnější, protože mě čeká rekonstrukce bydlení a tak budu ve studiu trávit méně času. Momentálně jsem posílal svůj první track do jednoho mého oblíbeného vydavatelství a klukům se to až na pár poznámek líbí a chtějí ode mě další tracky a vypadá to, že je to na dobré cestě, ale nechci nic uspěchat a je třeba na tom ještě pořádně zamakat.

Pro Romana není páteční akce v Sku žádná premiéra, s Hoofbeats už si pákrát zahrál, třeba pár let zpátky, když vyhrál dj contest, zrovna když byl v Olomouci i Ed Rush. Objevil si i na našem Open Airu nebo třeba v pražském Crossu. Zbývá v podstatě poslední otázka:

Jak se těšíš na pátek?

Těším se moc, protože olomoucký Sklub je super! Budu se snažit dodělat do hratelné podoby další dva tracky, které bych rád v pátek otestoval.

Na závěr tu máme tři skladby, které Holotrope vybral jako ukázku těch, které ho v poslední době nejvíce nadchly. Poslouchejte dobře a třeba je v pátek i zaslechnete!

A jen tak mezi řečí – Roman si nejvíc cení produkce labelů jako Critical, Neosignal a Bad Taste rec.

 

 

 

 

FB Event