Hudební vkus je věc ošemetná. Jeden má rád tohle a ten zas tamto. Někdo radši norský black metal, další funk house polku s kapkou swingu a třetí třeba neurofunk.

A šance jsou, že pokud čtete tento článek, tak moc dobře víte, co třetí zmíněný pojem znamená. Pokud ne, tak například na webu urbandictionary.com, tedy webu tvořeném skutečnými učenci a odborníky, se píše, že neurofunk je preferovanou volbou muzikálního osvěžení pro duševně choré, Východoevropany a Rusy. Možná to je trošku rasistické, ale hej, fakta jsou fakta přece.

Podle tohoto stejného webu je neurofunk rovněž nezábavnou kulminací snah žánrově staršího junglu o kulturní odpor. Neboli erotizace úzkosti. Neurofunk tedy vlastně zní tak, jak by zněla vaše mentální porucha, kdyby měla možnost zvuky vůbec vydávat a díky tomu v něm vy jako posluchači nacházíte tolik hledanou útěchu a možná trochu i toho pozemsky pomíjivého tělesného uspokojení.

Není vždy radno hádat se s odborníky, ale bez žádné mýlky ti z vás, co neurofunku plnými doušky holdujete, přece alespoň trochu a v rámci svých možností znáte sami sebe a moc dobře víte, že stejně jako vánoční cukroví, se vyskytujete ve všech možných tvarech a příchutích a nikdo se vás nemá co snažit nastrkat do nějakých neútulných a nepohodlných škatulek.

Což znamená a značí jediné a to, že nemusíte být ani duševně chorý, Východoevropan nebo Rus, abyste si řádně užili nastávající eskové tanečky s panem Mefjusem. Anebo můžete být klidně všechno dohromady. Aspoň na večer.

Nuže a kdo je to pan Mefjus? Opět a zas, ti z vás co ví, co je to neurofunk, pravděpodobně disponují povědomím i o tom, kdo se skrývá za touto prapodivnou přezdívkou. Pro ty z vás, co neví, ani netuší, pro vás jsou připraveny dvě následující a informačně vysilující věty.

Martin Schober pravé jméno Mefjuse jest. Pochází z Rakouska a na pověstném neurofunkovém trůnu sedí už nějaký ten pátek či úterý. Přijal naše neskromné pozvání a ze svého nesporného umu a nadání nám něco předvede na naší skromné besídce ve tvaru písmene S v pátek 31. května. Buďte tam, i když nejste zrovinka duševně choří, původem z Východní Evropy nebo pod nadvládou Vladimíra Putina!

Níže následuje deset náhodně zvolených skladeb uvedených tu k inspiraci, poslechu a přimění si lístek zakoupit, pokud jste tak ještě neprovedli.

  1. The Sirens

Sirény, bájné mytologické bytosti z řeckých mýtů a bájí, vábily nebohé muže k jejich zkáze svým nádherným a neodolatelným zpěvem. Track, který po nich Martin Mefjus pojmenoval, má propriety podobné. Svým smrtelným, avšak jen stěží odolatelným zvukovým designem, vás má přivést k vaší bezprostřední zkáze na tanečním parketu. Enjoy.

2. Suicide Bassline

Spáchat metaforické harakiri formou zvukových vln můžete nyní též s pomocí Suicide Bassline. Právě teď volně k prodeji ve vaší lokální lékárně!

3. The Chase

Nejen Pacman je pozříváním malých a ve svém složení nejasných kuliček živ. A čím větší kulička, tím větší zábava, no ne? Přece jen když máte k dobru trošku představivosti, třeba i vy uslyšíte lehkou zvukovou podobnost mezi kultovní japonskou hrou a příspěvkem do ozvučení loňské Let It Roll Summer opening show – The Chase. A pokud ne, aspoň si poslechnete dobrej track.

4. Blitz

Holy Blitz! Když Luftwaffe za druhé světové bombardovali Británii, byla to rozhodně menší sranda než jedno z Mefjusových mladých pojmenovaných na počest této tragické události. Gut schnitzelfunk!

5. Sinkhole

Když se vám neurofunk přejí, dejte si deep. Martin ho umí uklohnit stejně dobře jako funky z neura. Sinkhole budiž toho úkazem i důkazem.

6. Shibuya Pet Store

Laser a organické krmivo pro vaši Mícu koupíte ve zverimexu v čtvrti Shibuya. Říká se, že pod pultem tam seženete i pár nelegálních snares a smrtící basu. Jedna paní povídala.

7. Conversion

S platností účinnou od příštího šabatu musí všichni zúčastnění povinně konvertovat k náboženství Neurofunk. Zapomeňte na Ježíše, od nynějška vzýváme velebené jejich veličenstva Mefjuse a Kasru. Ve jménu otce, syna i ducha svatého. Amen!

8. Flashizm

Release the chickens! Mnoha z nás řádně nedochází, že to co si kupujeme v Albertu zmražené, zabité a zdeformované, bylo vlastně kdysi žijící a dýchající zvíře, jež vydávalo zvuky ne nepodobné těm, které můžete občas zaslechnout v níže demonstrované ódě na Flashizm. Bonusy body za posledních pár vteřin tracku.

9. Mandala

Ja, das ist gut.

10. Pulsation

Pulsation by Zdeněk „Mefjus“ Svěrák a Jaroslav „InsideInfo“ Uhlíř aneb Novodobé říkanky pro moderní chlapce a děvčata.

Game Over.

  1. května v Sklubu. Menu se skládá z Mefjuse a houfu neméně talentovaných domácích djs. See ya.