Každý správný fanoušek umění jménem drum and bass by měl znát a vzývat britsko-norské božstvo Calyx and TeeBee, duo, které společně tvoří great tunes od roku 2004, ale jejich společná historie sahá až k roku 1997, kdy se seznámili a záhy se z nich stali přátelé.

Ze země fjordů a ostrovů pocházející Torgeir Byrknes alias TeeBee, jehož přezdívka v sobě ukrývá iniciály jeho jména skutečného, jak si bystří z vás jistojistě už povšimli, je jen první polovičkou tohoto hvězdného dua. Tou další je Larry Cons aka Calyx, říkajíc si takto podle termínu z botaniky, což odkrývá, mimo hudby samozřejmě, i jeho vášeň pro zeleň.

Larry i Torgeir své sety hrají z šesti decků a třech mixů. Za ta léta společného hraní se sehráli natolik, že pouhých 20% celého představení je plánováno dopředu, zbytek je výsledkem jejich souznění. Umění komunikace je v tomto (a nejenom tomto) klíčová a díky tomu máme tu radost těšit se z jejich společné produkce.

S každým jejich novým albem, EP či singlem můžete slyšet sonickou evoluci vyvolanou nepřetržitým tahem na své limity, snahou být stále lepší a lepší, zprodukovat něco nového a originálního.

Na svém producentském kontě mají tři plnohodnotná alba, kde lze tuto jejich evoluci slyšet nejlépe. První album s názvem Anatomy vyšlo v roce 2007 ještě jako vedlejší projekt obou těchto pánů producentů. V průběhu procesu jeho tvoření si však oba uvědomili, jak skvěle fungují jako tým a rozhodli se duem zůstat i do let následujících. And Calyx & TeeBee was born!

 

Po úspěchu jejich druhého alba All Or Nothing z roku 2012 se rozhodli upsat Andymu C a Ram Records, tedy labelu, kterému jsou věrni dodnes.

Kdo by neznal éterické vibes, které s sebou přináší klasika žánru, track Elevate This Sound ze zmíněného alba All Or Nothing? Larryho vokály se znamenitě proplétají poklidným a čistým beatem skladby jako řeka deštným pralesem. Now Or Never? All Or Nothing? – absolutní masterpiece!

 

Za pozornost z tohoto alba stojí rovněž věci jako Pure Gold, Strung Out či We Become One.

 

Pod Ram Records vyšlo i jejich poslední LP – 1×1 s hity jako Long Gone, Cloud 9 či Takes One To Know One.

 

Kromě alb mají na svědomí i několik samostatně vydaných épéček a singlů. Nuže, představme si nějaké. Tak třeba jejich úplnou prvotinu, singl Cyclone / Follow The Leader.

 

 

Nebo naopak věc úplně nejnovější, track Intravenous!

Intravenous šlape hezky ve stopách megahitu Elevate This Sound bez toho, aby ho nestoudně vykrádal. Chill beat a lehce melancholický text (a opět vokál samotného Calyxe) o čarovné a hojivé moci hudby dělají z tohoto tracku adepta na nejlepší drum and bassový song roku 2018.

 

Zatím nejnovějším produktem značky Calyx & TeeBee je singl Caution. Poslechněte si jej!

 

Není snad lepší volby pro náš letní, vodou osvěžený a pivem a dalším občerstvením prodchnutý, mejdan pod širým nebem než pánové Larry a Torgeir. Oba dva se nám jistojistě postarají o výjimečný a nezapomenutelný večírek plný pohody a dovádění. 13. července se tudíž vidíme ve Wake Parku Náklo! Buďte tam!

Event!