Enei, společně s Kasrou, hlavou britského labelu Critical Music, vytáhli zbytky petard, které nestihli vybouchat na sklonku minulého roku a hned na startu dvatisíceosmnáctky vypustili na domácí značce zbrusu nové EP, které nese název Transmitter.

První z jeho spoluautorů, Alexey Egorchenkov, pochází z ruského Petrohradu. Nejprve produkoval dubstep, jehož releasy se objevovaly pouze v Rusku, později se přesunul do evropského prostoru. Enei působí na scéně od roku 2007, zářezy získal postupně nejprve na vydavatelstvích Subway, Fokuz či Cyanide Recordings. Na konci roku 2010 mu zavolal Kasra a domluvili si první release. Od roku 2011 je pak Enei definitivně upsán značce Critical. A není se vůbec čemu divit, jeho přístup k produkci kvalitního hudebního materiálu si zaslouží podporu etablovaného labelu. Rok 2011 mění Alexeyovi život: vyhrává cenu Drum & Bass Arena Awards v kategorii „Best Newcomer Producer“ a jeho hvězda strmě stoupá. Enei je vynikající nejen v tvorbě, ale také na mixu: dává dohromady oldschoolový neurofunk, techstep a svěží minimalistický minimal dnb (který je mimo jiné doménou právě jeho nynějšího produkčního přístřeší). Jeho tracky pak ve svých setech hraje Ed Rush, Hype či Sabre. V roce 2012 se Enei stává v samotném Rusku jedničkou v produkci i v djingu (a sice svým debutovým albem ‘Machines’, které na scénu udeřilo jako prudká sibiřská bouře).

Druhého spoluautora alba Transmitter, zmíněného náčelníka Kasru, lze stručně a jednoduše charakterizovat slovy Goldieho, bosse labelu Metalheadz: “Kasra je strážce brány, který dobře ví, co se skrývá pod povrchem drum and bassu. Co dělá, dělá s vášní a péčí.” A dělá to skvěle už spoustu let. Critical je v současnosti jedním z nejuznávanějších britských labelů, mimo jiné i pro výjimečnou schopnost pracovat s novými talenty, jako je právě Enei, které přivádí na scénu a vede je důslednou kritickou rukou. Kasra je současně djem, jenž je vyhledáván pro svůj mimořádný technický skill a nejčastěji ho najdeme hrát ve vyhlášeném londýnském klubu Fabric. V roce 2012 se mu zde dostalo obrovské pocty, které se dočkají pouze ti nejlepší z nejlepších: možnosti nahrát pro tento významný klub exkluzivní mix, vycházející již tradičně pod názvem Fabric Live. Kasra se tak se svým pořadovým číslem 62 zařadil do hall of fame mezi jména jako Groove Armada, Noisia, Calyx a Teebee, Friction, DJ Hazard, Calibre nebo LTJ Bukem.

Nutno říct, že Transmitter EP neznamená první spolupráci mezi oběma jmény. Kasra s Eneiem si střihli produkční taneček už v roce 2015 na EP “Inside The Box”, takže pro ně současná kolaborace není zatížená opatrným oťukáváním, jako když jste s křehkou dívenkou na prvním rendez-vous. Náš páreček je v poměrně stabilním vztahu, který dobře klape a na nové pětitrackové placce je to vidět. Hned na první stejnojmenné věci si pánové navíc střihli krátkou vokální aférku s raperem, který si říká Jakes. Jeho hlas je dobře znám díky spolupráci s TC na tracku Rep či Next Hype, nebo kolabem s InsideInfo na válu Renegade (Jakes si však troufá i na pořádný crowd, který solidně hajpoval třeba během vystoupení Tantrum Desire na Rampage 2015…).

 

Druhý, pětiminutový track, nese jednoduchý název “1000″. Při jeho poslechu si lze představit ledacos. Nám v redakci však svou výraznou ionizující linkou připomínal dobře nabroušené šavle sešikované řady ruských kozáků. Pomalejší tempo pak nic neubírá jeho energii.

 

Třetí track s názvem “Projections” má jemné a poměrně atmosférické intro. Právě atmosféra celého tracku je něčím, co nám učarovalo a hodnotíme tuto věc jako možná nejpovedenější na celém lednovém projektu rusko-britské dvojice.

 

Čtvrtá věcička se stopáží čtyři minuty třiatřicet vteřin, s názvem “Rolling Walls“, nikterak výrazně nevybočovuje z celkového charakteru alba.

 

Pátý, poslední track s názvem “Look Ahead” je pak mání pouze jako digital bonus.

 

Přejeme příjemný poslech!

 

(Autor: Luke B.)