Symplex: známá tvář Hoofbeats, etablovaný resident českých klubů, producent a DJ se zářezy na labelech Disturbed Recordings, Citrus nebo Genome Records má na svědomí další těžkotonážní záležitost. Neprodleně potom, co jeho novinka spálila pojistky našich domácích reprosoustav, jsme Erika podrobili výslechu.

Ahoj Eriku, v těchto dnech vychází oficiálně na domovské značce Hoofbeats Tvá nová pecka Power Source. Už ji můžeme pár dní slyšet na YouTube kanálu Blackout Music, který track ve své selekci čerstvého zboží zveřejnil. Jaký je to pocit, vědět, že Tvoje produkce zajímá lidi jako jsou Rene nebo Micha z Black Sun Empire?

 

Mám ohromnou radost, že se můj track dostal na Blackout Channel.  Je to pro mě obrovský motor makat dál. Black Sun Empire pro mě vždy byli jedni z nejlepších producentů drum and bassu. Tak snad bude brzy i nějaký oficiální release!

Power Source má jiný sound, než kousky, na které jsme u Tebe zvyklí. Třeba výraznější modulaci hlavní linky – co Tě inspirovalo?

Inspiraci hledám všude, ať už u jiných producentů nebo třeba u kriminálky v televizi (smích). U Power Source mě inspirovala právě hlavní basa, kterou se mi podařilo vykroutit. Zvuky, které jsem přidával, už byly jenom řetězová reakce. Prostě mi to tam sedlo.

Kdo Tě v nápadech poslední dobou nejvíc ovlivňuje?

Momentálně mě totálně ničí ruský producent Mizo. Je to killer! Dělá zvuk, který mě teď baví nejvíc. Tvrdý, temný a řezavý!

Prozradím na Tebe, že pracuješ ve strojírenském průmyslu. Podněcuje Tě industriální prostředí k hudebním nápadům? Frézy, vrtáky, vysokootáčkové obrábění, tam všude se dají najít použitelné motivy. Je to tak?

U mě v práci to zní spíš jako na techno stage (smích). Dříve jsem techno poslouchal a bylo to hodně inspirující, teď v tom slyším maximálně ridy do intra.

Když jsme u techniky, jak náročné je vyprodukovat kvalitní track? Pomiňme nezbytné basic technical skills, vizi a zapálení pro věc, bez kterých to jistě nejde. Máš nějaká doporučení pro ty, kdo koketují s myšlenkou na vlastní tvorbu?

Někdy je to hodně, hodně náročné, protože mám rozdělaný track a nemůžu s ním delší dobu pohnout. V tu chvíli je nejlepší si od něj odpočinout a zkusit začít nový projekt. Nové nebo začínající producenty můžu hlavně motivovat hlavně tím, že zahrát na party vlastní track, který lidi baví, je jeden z nejlepších pocitů na světě.

Teď otázka – a zkus nepřemýšlet moc dlouho – jaké jsou 3 TOP tracky, které jsi v posledních týdnech slyšel? Je něco, u čeho Ti vysloveně spadla brada?

 

 

 

Nechal jsi se slyšet, že se už dlouho těšíš na Prolixe, který vystoupí na další party Hoofbeats společně s bulharským L33. Máš rád jeho tvorbu a styl?

Tak to rozhodně! Prolix je jedním z mých nejoblíbenějších producentů vůbec. Hodně mě ve vlastní produkci inspiroval, takže se na něj u nás v Sklubu velice těším!

Právě na posledním mejdanu v Sklubu byla zas a znovu vidět neskrývaná sebejistota, s jakou se na mixu pohybuješ. Jak pracuješ s energií publika? Jak moc Tě ovlivňuje naladění crowdu?

Právě crowd je pro mě na party úplně nejduležitějsí. Když mám před sebou lidi, které moje hudba baví, dostává se mi tím hodně energie, kterou na oplátku předávám já celému crowdu. Zkrátka, dívám se, jak to lidi baví, a podle toho reaguju a řeším, který track třeba zahraju.

Je tu podzim. Pojďme uronit slzičku nad letošním létem. Který festival sis jako DJ nejvíc užil? A jaké to je, když jsi venku najednou v roli fanouška někde v rozběsněném kotli? Vnímáš něco jako profesní deformaci? Že by sis řekl „tady bych dropnul tohle a tady zase ono“…

Letošní léto zas a znova ovládl Let It Roll. V roli fanouška jsem byl spoustu let, takže i já si rád zapařím a odpočinu od práce (smích). A na Let It Rollu jsem opět nechal nohy (smích). A že bych si říkal, že teď bych tam prdnul tohle, anebo tamto, to určitě ne…

Nejenom hudbou živena jest duše ravera. Co jiného, kromě výroby zvukových atomových hřibů, Ti ještě dělá radost?

Radost mi dělá moje přítelkyně, se kterou můžu být. Taky čas strávený v přírodě, rád si chodím zacvičit. A taky si rád s přáteli sednu na dobré pivo (smích).

Díky za rozhovor a na viděnou na další klubovce!