Když zazní anglické slovo „prolix“, výkladový slovník nám docela nudně vysvětlí, že jde o přídavné jméno, označující něco nepřiměřeně dlouhého, něco, co je popsáno pomocí nadbytečných slov. Abychom řádně představili druhého headlinera, který si toto adjektivum vybral za své umělecké jméno, žádná slova zde zbytečná rozhodně nebudou. Chris McCarthy aka Prolix toho má totiž na triku docela dost.

Pro rodáka z Hackney, jedné z nejchudších částí Londýna, prudce kontrastující se sousedním City, se klíčovým momentem kariéry stává jeho cesta do Holandska, kde se v roce 2004 dává do učení přímo u pánů z Noisia. První úspěchy na sebe nenechají dlouho čekat a nabalují se, jako když jeden pustí ze svahu hutnou sněhovou kouli. O pět zim později totiž Chase and Status žádají Prolixe, aby zremixoval jejich track Barbarians. Po tomto počinu nezbývá, než vstoupit na červený koberec, na jehož konci nestojí nikdo jiný, než almighty DJ Hype. Džentlmeni z Playaz rychle chápou Chrisův potenciál i talent a pouze pro něj vytvářejí unikátní sublabel GanjaTek, kde postupně vycházejí takové vály, jako je Exile. Jeho produkce se začíná pravidelně objevovat na klíčových labelech Metallheadz, Renegade Hardware nebo Virus.

 

Vzrůstající Prolixův věhlas a zkušenosti zcela přirozeně doprovází touha po vlastním projektu a v roce 2011 zakládá label Trendkill Records. Na těžkou práci však není sám, a jak se postupně ukazuje, jeho holport se vzteklým psem z Los Angeles Gridlokem je něčím, co Chrisovo úsilí definitivně vystřeluje na orbit planety dark drum and bass. Hned jejich první společné album Project Trendkill je s tracky Revenge nebo Slingshot záležitostí plně lobotomickou.

 

Britský čahoun neúnavně pracuje dál a kromě vlastních věcí jako jsou Danger ze stejnojmenného posledního EP chrlí kolaborační projektily tipu EmbargoDC Breaks, No AdvanceBlack Sun Empire či Enter The VoidThe Prototypes, které se nebojí vydávat labely RAM Records nebo Blackout.

 

 

Anihilační sety obou hlavních hvězd, za doprovodu tuzemských jezdců Rida, Symplexe či Computerartist si budete moci vychutnat 20. 10. 2017 v olomouckém Sklubu. Entry 250 Kč, start 20:00.

Event!