top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraVašek

🔥 HEDEX zapálí červencovou Hoofbeats Music v Sku 🔥

Už v sobotu 22. července nás čeká další Hoofbeats Music v olomouckém Sku, kde si svou premiéru odbyde jedno z nejskloňovanějších jmen současnosti (nejen) na jumpupové scéně, britský producent a DJ HEDEX. Vlastním jménem Jack Hedges, Hedex pochází z britského města Cambridge, a patří ke generaci producentů, která začátkem minulé dékady převzala otěže vývoje tohohle subžánru.Hedex o sobě dal poprvé vědět v roce 2013, v pouhých 18 letech si začal připisovat releasy jak na běžícím páse. K drum & bassu ho už ve 14 letech přivedl jeho spolubydlící a od té doby piloval svou produkci. Shodou okolností byl jeho zvuk mnohem bližší belgické scéně, v prvních několika letech své kariéry tak Hedex vystupoval pravidelně dvakrát týdně právě v Belgii, zatímco v UK si cestu na vrchol teprve hledal. Jeho aktivní přístup ale nezůstával bez odezvy v rámci komunity. Nejdřív si ho pro svůj label G13 vyhlídli Propz a Rowney, nedlouho poté si ho k sobě na Dubz Audio vytáhl DJ Guv.

Právě tam pak Hedex úspěšně rozjel svou kariéru, v roce 2015 zabodoval prvním veleúspěšným trackem “Forever”, v roce 2018 přidal debutové album “The Weekend”, o rok později pak povedený grime experiment “Ryan Air” s rapperem Window Kid, a především druhé album “From The Rave”. Na něm se objevili pecky jako “On My Mind” s Modestep nebo “Sunset”. Po dalších několika singlech a remixech, z nichž se nejvíc dařilo Hedexově verzi tracku “Move Your Body” od Öwnboss a Sevek, se pak vydal po vlastní ose. Letos už má kontě klubovou hymnu “MHITR (Semi-Automatic)” s Eksmanem, která vyšla na DnB Allstars, nebo třeba čerstvou novinku “Missing You” se zpěvačkou A Little Sound, kterou si vydal sám.Momentálně se však nejčastěji skloňuje jeho koncept a turné My Home Is The Rave, se kterým vzal doslova útokem britské kluby. Ty pravidelně vyprodával a to samé se mu podařilo i se show, která proběhla jako jedna z posledních v legendárním britském prostoru Printworks s kapacitou 6000 ravers letos na jaře. Vstupenky na ní zmizely během jediného dne a tak musel přidat ještě jednu - i tu vyprodal. I tenhle úspěch z něj momentálně činí jedno z nejžádanějších jmen v rámci drum & bassu.


Hedex se ale v průběhu let nerealizoval jen jako producent a DJ. Už od mládí měl podnikavého ducha, a tak několik let provozoval marketingovou agenturu, později založil vlastní značku oblečení Gank a v roce 2019 pak založil projekt By The Producer, který se zaměřoval na vydávání sample packů od umělců napříč žánry - kromě předních dnb producentů se tam objevil třeba i vocal sample pack, který nahrál legendární rapper Snoop Dogg. Tento projekt ukončil začátkem letošního roku, aby se mohl naplno věnovat svému turné a tvorbě nové hudby.

Hedexe při jeho Hoofbeats Music debutu podpoří pestrý domácí support. V první řadě dorazí slovenský producent a zástupce Let It Roll bookingu MATZET, který dlouhodobě patří mezi nejúspěšnější lokální jumpupové producenty - připsal si hned několik releasů třeba na labelu Down 2 Earth, který vlastní Macky Gee. Spolu s ním z Prahy přijede také nejnovější zástupkyně Let It Roll bookingu a čím dál populárnější DJka SOFIQA. Chybět nebudou ani zástupci domácího Hoofbeats Music gangu - APOKAIN a sám šéf JOSHU4. Dorazí také slezské duo spjaté s festivalem Beats For Love - FANTEK & PEX, kteří nám naloží pořádnou dávku tvrdých beatů. Olomouckou scénu bude reprezentovat také trio místních DJs, kteří se představí ve společném setu - KOUK & THE MAN & ELLE DE K.
Vstupenky mizí raketovou rychlostí, posledních pár v aktuální 3. vlně je k dispozici TADY, a pro aktuální info nezapomeň sledovat FB EVENT. Tohle bude big, tak si to nenech ujít, a doraž na olomoucký mejdan léta za námi!

0 komentářů

Comments


bottom of page