top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraVašek

HOOFBEATS MUSIC FESTIVAL 2022 se blíží, už zítra se potkáme na Fort Křelov!

Aktualizováno: 15. 7. 2022

V polovině července se v parádní nové lokaci Fort Křelov u Olomouce odehraje Hoofbeats Music Festival 2022. Na své si přijdou zejména fanoušci řízného neurofunku, ale i milovníci tanečních pecek a energických synthových melodií nebo rapu. Ale pojďme to vzít pěkně popořadě a představit si nejprve všechny hosty!AUDIO se v ČR už dlouhá léta těší velké oblibě, jeho osobité podání neurofunku si však našlo příznivce po celém světě. Jeho první releasy se datují až do roku 2003, legendární érou jeho tvorby je pak období zhruba od roku 2007, kdy nejprve vydal kultovní debutové album “To The Edge Of Reason” a po pár singlech na Subtitles Music a Virus Recordings zakotvil právě na Virusu. Tam vydal hned 3 další alba, nejprve populární “Genesis Device” (obsahující třeba nadčasovou neurofunkovou hymnu “Collision”), později pak přidal “Soulmagnet” a “Force Of Nature”. Od roku 2014 je upsán RAM Records, kde kromě spousty singlů a EPs přidal ještě alba “Beastmode” a loňské “[ unsocial ]”. Od roku 2019 má také vlastní label Snake Pit. K tomu všemu ještě musíme zmínit jeho účast v projektu Killbox, jehož druhou půlkou je legendární Ed Rush.CULTURE SHOCK se po letech tvrdé dřiny vypracoval do pozice jednoho z předních hitmakerů na drum & bassové scéně. James debutoval temným EP Vega na kultovním labelu Moving Shadow v roce 2004, od roku 2007 však svou kariéru spojil s RAM Records. Prakticky na každém singlu nebo EP přišel s alespoň jedním trackem, který milovali a hráli prostě všichni. Nutno dodat, že motivací k tomu byl mnohdy poslech Nightlife mixů od Andyho C a pak nekonečné několikaměsíční/-roční čekání na release. Geniální “Troglodyte”, euforické “City Lights” a “There For You” nebo temný “Bunker”. V roce 2019 po letech čekání vydal debutové album “Sequence”, které jen pár měsíců zpět doplnil “Sequel”. Kromě sbírky hitovek z posledních 2 let jsme se dočkali i parádního collabu “Recombine” se Sub Focusem.


GLEB patří už několik let mezi nejvýraznější slovenské MCs. Jeho osobitý styl je jako závan svěžího větru v místech, kde se hip hop potkává s elektronickou hudbou. Kromě úspěšných singlů má na kontě také už 2 alba - “Lavička Pimpin’" a “Gauč Storytelling”, ke kterým ještě letos přidá album nové. Tím pádem je také jasné, že jeho vystoupení na Hoofbeats Music Festival 2022 se bude točit hlavně kolem prezentace nového materiálu z chystaného alba, a my už se nemůžeme dočkat, až naživo uslyšíme to, co si pro nás Gleb v posledních měsících ve studiu chystal!MADFACE je českému publiku dobře známý a už roky patří mezi absolutní českou producentskou špičku nejen v rámci drum & bassu. Po zářezech na věhlasných světových labelech jako RAM Records a Liquicity v roce 2020 zakotvil u Viper Recordings, odkud nás svými energickými tanečními singly zásobuje dodnes. Ve stejném stylu Patrik servíruje i své nabité DJ sety a jedná se tak o odpovídající náhradu za původně plánovaného 1991, kterého si snad brzo budeme moci vychutnat na jedné z nadcházejících Hoofbeats Music nights.


MERIKAN je italským neurofunkovým inkvizitorem, jehož tvorba se místy pohybuje až na hranici hard dnb. S releasy začal už v roce 2012, a ačkoliv toho nevydává tolik, co někteří jeho kolegové, vše dohání kvalitou. Každý z jeho tracků je pro milovníky tvrdších beatů lahůdkou, z dob nedávných si zmínku zaslouží minimálně “Witch Hunter”. Často také spolupracuje s ostatními producenty, jako například se svými krajany IHR a Disprove nebo estonsko-litevským duem Mean Teeth. V roce 2019 se také objevil na Hoofbeats Music labelu s trackem “Blockade”, na kterém s ním dělali taky naši hoši QO a Computerartist. A na závěr malé varování: jeho sety jsou brutální nesmlouvavá nálož!PROLIX doplňuje už tak vymazlenou sestavu zahraničních hostů Hoofbeats Music Festivalu 2022. Tenhle britský dlouhán už má taky za svou kariéru spoustu hudebních zářezů, od svých začátku v roce 2006 ušel dlouhou cestu. Má vlastní labelu Trendkill a kromě nespočtu sólových releasů má na kontě spolupráce se jmény jako Noisia, Black Sun Empire, Gridlok, DC Breaks, Silent Witness, MC Coppa nebo třeba Rido. Povedlo se mu vydávat tracky u labelů jako RAM, Shogun Audio, Viper, Commercial Suicide nebo Playaz, naposledy se pak prezentoval čerstvou peckou “Rocket Fuel” u Blackout Music. Zapomeňte na postávání u baru, až si Chris stoupne za mix, budeme všichni dupat!


Chybět nebude ani Hoofbeats Music gang, který se tentokrát představí v rozšířeném složení. Domácí rodinka bude reprezentována následujícími jmény - Apokain, Changing Faces, Computerartist, Modetech, QO, Shmidoo, Symplex, The Headzz a Trilo. Bude to jak letní, tak hitové, tak pořádně žhavé a tvrdé. Prostě tak, jak to máme všichni rádi.


A co by to bylo za pořádný festival bez dalších hostů? Dorazí totiž i další skvělí DJs z českých luhů a háju, konkrétně to budou Bea, Crystal, Elora, El Waca, Fallen Gemini & Lee Meow, Fantek & Pex, Harry Junior a taky Zigi SC.


Hoofbeats Music Festival proběhne v pátek 15. a v sobotu 16. července 2022. Čekají nás 2 dny plné exkluzivního drum & bassu v nádherné lokaci Fort Křelov, která leží na okraji Olomouce a z centra se k ní autem dostanete do 10 minut. Pro veškeré aktuální info sleduj FB event a web https://www.hoofbeatsfestival.cz - zbývá už jen posledních pár vstupenek. Vzhledem k tomu, že kapacita je omezená, neváhej a přidej se k nám. Už se nemůžeme dočkat!

0 komentářů

Comments


bottom of page