top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraVašek

Maduk, Changing Faces a Madface přivítají v Olomouci start hudebního jara!Holandská DJská i producentská hvězda a hlavní tvář populárního labelu Liquicity, Maduk, si už v pátek podmaní olomoucké Sko svými hitovkami. Očekáváme gejzír tanečního a energického drum & bassu, plný vokálů a synťákových melodií! Jak jsme již zmínili, Mark svou dosavadní kariéru spojil především s projektem Liquicity, ve kterém se osobně už více než dekádu angažuje. Producentskou kariéru začal přesně před 10 lety s releasem “Avalon / Levitate”, v témže roce pak světlo světa spatřila jedna z jeho nejpopulárnějších skladeb, “Ghost Assassin”, které své snové vokály propůjčila Veela. V následujících letech nás pravidelně zásoboval dalšími singly, ať už skrz Liquicity, či další labely jako Fokuz nebo Viper. V roce 2015 se na krátkou dobu upsal jednomu z největších a nejznámějších britských labelů, Hospital Records, kde v roce 2016 vydal své debutové album “Never Give Up”. Následoval opětovný návrat k domácímu projektu Liquicity, a od roku 2019 pak série singlů, která loni vyvrcholila vydáním druhého alba “Transformations” s hitovkami jako “Colours”, “Go” nebo “Company”. A protože od loňska nic nevydal, už se moc těšíme na to, jaká esa z rukávu vytáhne během svého pátečního setu!


Ze Slovenska k nám přijede také člen domácí Hoofbeats family, Oliver aka Changing Faces. Koncem minulého měsíce jsme vás informovali, že Oliver bude prvním československým DJem, který se představí na legendárním obřím festivalu elektronické hudby Tomorrowland. Při té příležitosti jsme ho odchytili na slovíčko a dozvěděli jsme se, že Olivera čeká v nejbližších týdnech release nového remixu a na začátku podzimu také nový singl, na kterém spolupracoval s popovou zpěvačkou z Nového Zélandu. Takže si tajně přejeme, aby na pátečním mejdanu zažily svou ostrou premiéru!


Posledním z trojlístku vážených hostů páteční akce je pak ostravský producent a DJ Madface. Patrik v roce 2020 podepsal exkluzivní smlouvu s vydavatelstvím Viper Recordings a od té doby nás pravidelně zásobuje nadupanými tanečními singly. Letošní první zářez si připsal se singlem “Paralyzed”, loni si také mimo jiné připsal na konto spolupráci s naším zabijákem Symplexem a australským duem V O E s názvem “Call On You” nebo parádní energický track “Escape”. Při příležitosti jeho chystané návštěvy Ska jsme Patrika krátce vyzpovídali.


—————————————————————


Ahoj Patriku, díky, že sis na nás našel čas. Jak se ti momentálně daří a jak zatím jdou přípravy na skloubení hudebního a rodičovského života?


Ahoj kluci, mám se fajn, díky. Docela to jde, upravujeme byt, abychom se se špuntem doma cítili komfortně. Já si trochu aktualizoval studio aby to šlapalo rychleji a neztrácel čas zbytečnostmi. Každopádně jak to bude fungovat, to se teprv uvidí, haha. Ale oba se už těšíme.


V roce 2020 jsi se exkluzivně upsal jednomu z největších drum & bassových labelů, Viper Recordings. Momentálně máš u nich na kontě 5 singlů a 2 tracky na kompilačkách, takže je nasnadě otázka, jak jsi zatím se spoluprací spokojený?

Nemůžu si stěžovat. Přesně něco takového jsem celou dobu hledal. Viper je parta supr lidí, takže to není jen pracovní vztah, ale taky přátelský. Každopádně co se práce týče, odpadlo mi spoustu starostí, se kterýma mi kluci pomáhají, a já se tak můžu víc soustředit na hudbu. Třeba hledání vokalistů bylo pokaždé utrpení, vždy to trvalo dlouho, teď mi dodává vokalisty Viper. Pomáhají mi taky dost s promem apod.

Letošek jsi odstartoval singlem “Paralyzed”, ale předpokládáme, že to není jediná věc, kterou pošleš v roce 2022 do světa. Můžeš nám prozradit něco víc o tom, co tě tedy ještě v průběhu tohoto roku hudebně čeká?

Zrovna dodělávám track s Lottie Woodward, mám tam hotový ještě jeden collab se Symplexem a na pár dalších věcech ještě pracuju. Každopádně pořadí těch singlů úplně naplánované ještě nemáme, ale určitě budu včas informovat.


Loni jsi na jednom ze svých singlů spolupracoval se členem Hoofbeats family, Symplexem. Jak vám to společně šlo a plánujete si třeba ještě někdy spolupráci zopakovat? A když už jsme u těch spoluprací, je ještě nějaký další český, slovenský nebo třeba i zahraniční producent, se kterým bys rád něco stvořil?


My jsme vlastně spolu dělali na dvou věcech. Jedna z nich byla ‘Call On You’ a druhá teprve bude vycházet. Ale musím říct, že nám to šlo dohromady moc dobře. Aspoň teda za mě to tak cítím, haha. Když mi Erik poprvé poslal stems, tak mě hned napadlo spoustu nápadů a když jsem mu to poslal zpátky, tak i Erika. Šlo nám to opravdu hladce, takže věřím, že ještě něco spolu v budoucnu uděláme.

Těch producentů, s kterými bych rád na něčem dělal je fakt hodně, ale kdybych měl říct jednoho, tak asi Culture Shock. Já ho obdivuju už od začátku, kdy jsem začal drum ‘n’ bass poslouchat a za mě je to pořád jeden z top producentů.

A na závěr nám ještě, prosím, prozraď, jestli tě letos, když už to vypadá, že se konečně aspoň ten kulturní a hudební svět vrací do normálu, čeká nějaké pěkné hraní v zahraničí :)

Ano, v červnu tam mám LIR On Tour v Amsterdamu se Sub Focusem, na to se hodně těším. Bylo toho víc, ale bohužel covid to všechno zrušil. Každopádně pěkné hraní v létě mám i tady v ČR, ale to bude teprve oznámeno.


—————————————————————


Hlavní hosty pátečního večera jsme si už představili, ale jsou tu i další sety, na které se sakra těšíme. Tak především nás čeká pořádná neurofunková zabijačka v premiérovém b2b setu dvou vyhlášených bejčků - Zigi SC vyzve k tanci za mixem našeho Symplexe! A aby to nebylo málo, z Liberce k nám dorazí vrchní opičák a další neurofunkový specialista, Bicman. Chybět pak nebude ani další energický b2b z kuchyně HB family, kdy se za mixem potkají Apokain a Mendy.


Mejdan už se nezadržitelně blíží, proto doporučujeme sledovat FB událost, posledních pár vstupenek v předprodeji ještě můžete ulovit v síti GoOut. Jaro je tady v plné síle, tak ho s námi i našimi DJs doraž oslavit v pátek do Ska!


0 komentářů

Kommentare


bottom of page