Od bootlegu Ewy Farné k debutu na Hoofbeats Music
- David Joshua
- před 3 dny
- Minut čtení: 3
Po virálním bootlegu Ewy Farné přichází Yannick se svým oficiálním debutem na Hoofbeats Music – trackem „SINNER“, který kombinuje UK bass vibes, klubovou energii a syrovej sound, jaký u nás dlouho chyběl 🔥V krátkém rozhovoru jsme se s ním pobavili o jeho hudebním vývoji, inspiracích a o tom, jak vlastně jeden bootleg otevřel dveře až k labelu Hoofbeats 👀👇
"SINNER" je tvůj debut na Hoofbeats Music, ale rozhodně ne první track. Jak se liší od tvé předchozí tvorby?
Od předchozí tvorby se liší docela dost – hlavně proto, že jsem si za tu dobu prošel snad všemi žánry elektronické hudby: od bassline tracků, přes beatmaking, až po tech house. Dlouho jsem se hledal, a dost mě přitom ovlivňoval mainstream. Dělal jsem různé rapové remixy a podobné věci, které mi toho hodně daly, ale z dlouhodobého hlediska to nemusela být úplně ideální cesta. Ikdyž se hudební žánry aktuálně hodně prolínají a kombinují, je určitě lepší se od začátku soustředit na jeden směr.
Každopádně nějakou formou vývoje si projde většina DJů a producentů, takže ničeho nelituji. Tím nechci však říct, že teď budu dělat jen DnB – mám hotové i nějaké 140ky a garage projekty, což ale vnímám aspoň jako jednotný sound.
Kromě nástřelů nepovedených hardstyle dropů si však myslím, že většina zvuků, které jsem v předchozí tvorbě použil, byla vždy aspoň z části inspirovaná UK scénou.
Co tě vedlo k tomu, že jsi tenhle track poslal právě na Hoofbeats?
Nikdy jsem v minulosti žádné labely aktivně nevyhledával – vždy jsem měl rád, když jsem si mohl všechno dělat sám. Hodně to souviselo i s tím, že jsem mohl tracky vydávat hned po dokončení, bez čekání na release date, dokud mě ještě bavily. Navíc mi často přišlo, že labely nemají moc co nabídnout.
V DnB komunitě to ale vnímám jinak. Mám pocit, že tady je pořád na prvním místě samotná hudba, a lidi se stále zajímají o novinky a nové tracky v rámci žánru.
Hoofbeats je první label, kde mi oficiálně vychází track. Celý nápad tam něco vydat vznikl po mém bootlegu na Ewu Farnu, díky kterému jsem měl příležitost poslat do labelu i další věci. Mezi nimi byl právě i track Sinner. Hoofbeats vnímám jako label, který je nejblíž tomu, co aktuálně dělám. Obrovskou výhodou je navíc i to, že působí hlavně v Olomouci – městě, kde jsem odehrál už spoustu akcí. A pro Zlíňáka asi bližší label fakt neexistuje :D
Jaký byl proces vzniku tracku? Začínáš obvykle melodií, beatem nebo náladou?
Většinou začínám nový track hledáním nějaké inspirace – projíždím si sety na YouTube, poslouchám tracky v Rekordboxu nebo na Soundcloudu. Často mám chuť dělat music hned po hraní, to ale často zmizí hned další večer, když hitne únava.
Protože je Sinner zaměřený hlavně na klubové prostředí, klíčové pro mě bylo nejdřív sladit bicí a basu. Začal jsem tedy výběrem vhodných drums samples a pak jsem různě upravoval bass, aby drop v klubu fungoval co nejlíp. Důležitým prvkem je i vokál, který celý track hezky podtrhl a ve finále mě přesvědčil, že tenhle release má smysl a chci ho vydat.
Dost teda záleží, kam je track směřovaný, pokud do klubu, tak začínám beatem a výběrem drums. Pokud je track třeba víc melodický a hodilo by se víc zachytit nějakou danou atmosféru, tak začít akordy je určitě rozumnější.
Který producent tě v poslední době nejvíc inspiroval?
V poslední době mě nejvíce baví asi Skantia, Formula a Basstripper.
Co chystáš dál?
Byl bych rád, kdyby se mi podařilo přes podzim a zimu každý měsíc vydávat track. Akorát přemýšlím, jestli z toho udělat EP nebo ne. Ještě bych chtěl do konce roku splašit videoset na nějakém cool místě ve Zlíně.
Yannick je tvůj nick! Co to znamená a proč?
Vznikl, když jsem si potřeboval vymyslet nějakou přezdívku pro své první hraní cca před 8 lety v Kozojídkách.
Přišlo mi to jako jediná normálně znějící varianta mého křestního jména. Za tu dobu se ale stihl zkomolit tolikrát, že by si žádal nějakou úpravu nebo celkovou změnu. :D Ale když jsem se neodvážil doteď, podle mě mi takto už zůstane.
Co bys chtěl, aby si posluchači odnesli po poslechu SINNER?
Asi největším úspěchem tohoto tracku by bylo, kdyby si ho posluchači chtěli dojít poslechnout někam na kvalitní klubové repro a zkusit, jak to bude znít třeba v nějakém doublu.
Moře, hory, nebo Baťův kanál?
Vždy mi v létě začne chybět zima a v zimě zase léto. Ale Baťův kanál, ten mi nechyběl nikdy 😀 Celkově bych se přikláněl spíš k teplu, takže winner moře.

Díky moc za rozhovor, YANNICK! 🔥Ať se ti daří s hudbou i nadále a těšíme se na další releasy pod Hoofbeats Music! 💥
Komentáře