top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraVašek

Symplex: "Radši 1 track za rok, který se mi opravdu líbí, než 10 obyčejných..."Téměř po roce od svého zatím posledního sólového singlu vydal na Hoofbeats Music koncem září Symplex novinku "Dreaming" ve spolupráci s dalším členem HB family, Holotropem. A protože Erik letos shodou okolností slaví také 10 let od svého vůbec prvního releasu, využili jsme příležitosti a o jeho cestě hudebním světem jsme si s ním popovídali.


Ahoj Eriku, jak jde život? Letos je to už 10 let od tvého debutového releasu, když se podíváš zpátky na začátek, jaký máš pocit z cesty, kterou jsi za tu dobu ušel? Co nejdůležitějšího ses za tu dobu naučil?


Je to už dlouhá cesta, pane jo 😀 Až to člověka trochu mrzí jak to utíká 😀 Nejvíc jsem se asi naučil být trpělivý a nikam se nehnat. Všechno má svůj čas a spěcháním člověk nic nezlepší. Potom být pokorný a být sám sebou.


Je to jen pár dní, co vyšel tvůj nový track, atmosférická pecka DREAMING, na které s tebou dělal Holotrope. Jak se ti s Romanem pracovalo?


S Romanem se známe už dlouho a nikdy nám nedělalo problem spolu prokecat celou noc 😀 V hudbě máme hodně podobný vkus na zvuk jako takový a Roman je opravdu výborný producent, od kterého, se nestydím přiznat, jsem si nechal i párkrát poradit 🙂Tvůj předchozí release, TALK TO ME, šel trošku jiným směrem, než jsme byli v minulosti zvyklí. Hodláš pokračovat v tvorbě tanečnějších věcí nebo to byla jen jednorázovka?


Track Talk To Me určitě nebyl poslední věc tanečního rázu. Mě tracky ala Metrik hodně baví a rád bych aspoň 1 takový track za rok udělal 🙂


Teď ještě otázka na tělo, protože narozdíl od některých dalších producentů nechrlíš jeden track za druhým - dočkáme se od tebe v blízké době ještě nějakého releasu?


Ano, ano, vím, že nejsem z těch producentů, kteří by vydávali jak na běžícím pásu. Je to tím, že za těch 15 let, co DnB poslouchám, už jsem hodně vybíravý, a hodně kritický k sobě, a nezaujme mě jen tak něco 🙂 Proto toho nevydávám tolik, radši 1 track za rok, který se mi opravdu líbí, než 10 obyčejných 🙂 Do konce roku ode mne však můžete ještě očekávat 2 bangery ve spolupráci s 2 předními českými producenty, takže stay tuned 🙂


Drum & Bass se neustále vyvíjí a posouvá. Je něco, co tě aktuálně v rámci žánru fakt baví nebo naopak štve?


To je pravda, DnB ušel dlouhou cestu a co se mi líbí je, kam se dnes dostala kvalita zvuku. Je to až neuvěřitelné, když si porovnáte tracky z let 2004 a těch dnešních. Líbí se mi také rozmanitost DnB. Každý si najde to svoje. A co se mi nelíbí? Že v dnešní době se muže stát, že krása vítězí nad talentem 😀Když teď na chvíli opustíme hudbu, co dělá Erik ve chvílích, kdy zrovna nesedí ve studiu?


Nejčastěji mě můžete potkat venku s pejskem a Natálkou, zkrátka v přírodě, a nebo ve fitku, ale tam to zas nějak extra nepřeháním. Snažím se tam zajít 3x týdně 😀 Začlo mě docela bavit vaření taky. A občas nějaký ten seriál, znáte to 🙂 A odpočinek? Ten miluju 😀


Klubová sezóna už zase jede na plné obrátky, čeká tě kromě HB Music eventů nějaké zajímavé hraní, třeba někde v zahraničí?


Ano, klubová scéna je zpět a je na čase obléct si tepláky 😀 6.10. jsem hrál na indoor festivalu Bassizm, kde jsem zavíral večer pro pár tisíc lidí, to bylo super ♥️ 21.10. mě čeká Neurofuck halovka v Ostravě a pak Halloween party 27.10. v olomouckém Sklubu 🙂A na závěr pár rychlých otázek:


Co doma posloucháš, když zrovna nesedíš ve studiu a netvoříš?


Nedávno jsem byl na koncertě Blink 182 a úplně do mě vjela ta nostalgie z období školy 😀Takže hodně poslouchám teď punk, a dosti odpočinkové věci 🙂


Kdybys mohl spolupracovat s jedním člověkem v rámci elektronické hudby, kdo by to byl?


Byli by to Pythius, Audio, State of Mind.


Kdo je tvůj nejoblíbenější parťák na b2b sety?


Hraje se mi s každým dobře 🙂


Máš radši žirafy nebo slony?


To jsou otázky 😀 Psy mám nejradši 😀 Ale mám rad všechna zvířata 🙂


Co nejraději snídáš?


Na snídani jedině vajíčka na másle a kus dobrého pečiva 🙂


Díky moc za rozhovor a těšíme se na ty zbývající letošní collaby!

0 komentářů

Comments


bottom of page