top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraVašek

🎄 Vánoční dnb hody s dvojkou Audio a Ed Rush aka Killbox se blíží! 🎄

Je to tak, ať chceme nebo ne, vánoční atmosféra je nyní úplně všude kolem nás a vše směřuje k tradičnímu zakončení adventu v podobě Štědrého dne. A protože jsi letos byl dost hodný (nebo jsi dostatečně zlobil, to už je na tobě), rozhodli jsme se tě odměnit tak, jak si to ten nejlepší drum & bassoví fanoušek zaslouží. Pořádným vánočním večírkem!


Stalo se již naší malou tradicí, že se na druhý svátek vánoční scházíme v Sku, abychom vypotili přebytečné kalorie z kapra, řízků, salátu a cukroví. A protože očekáváme, že letos toho do nás o Vánocích napadá opravdu hodně, pozvali jsme si na večírek takovou sestavu, která tě nenechá chvíli stát.O hlavní chod se postará dvojka, která má za sebou doslova desítky let zkušeností a dlouhodobě udává tempo celé neurofunkové scéně. AUDIO a ED RUSH, společně jako projekt KILLBOX, ti dodatečně nadělí ne hodinový, ne devadesátiminutový, ale rovnou dvouhodinový speciální set plný toho nejvybranějšího dnb cukroví.


AUDIO do nás sype nadupaný neurofunk už od roku 2003, na kontě má za tu dobu řadu singlů, EPs a hned 6 sólových alb. Od Virus Recordings přes Blackout Music a RAM Records až k vlastnímu labelu Snake Pit, k tomu nadupané remixy, naposledy třeba v pátek vydaný update pecky Bass Symptom od Mr. Frenkie. ED RUSH jde ještě dál, první releasy si připsal už v roce 1992 a spolu s Opticalem jsou považováni za úplné zakladatele neurofunku. Společně založili legendární Virus Recordings, Ed si pak střihnul chvilkově i vlastní label Piranha Pool a v roce 2017 spojil síly s Audiem. Tak vzniknul KILLBOX. O 10 singlů, 1 EP a 2 alba později se jedná o jeden z nejúspěšnějších neurofunkových projektů současnosti, rozhodně však s tou nejdelší historií. A co víc, kdo někdy viděl aspoň sólově Bena nebo Garetha hrát, ví, že tihle kluci se s tím rozhodně nemazlí. A představte si, jaké povánoční peklo rozpoutají za mixem spolu!

 

Hlavní chod bychom tedy měli, ale co příloha? Neboj, ani tady si neodpočineš. V první řadě tě čeká pořádný nášup od nejpopulárnějších československé DJky z minulých Bass Awards. BEA už to u nás roztočila několikrát a ani tentokrát tomu nebude jinak. Při příležitosti našeho vánočního večírku jsme ještě Báru odchytili a položili ji pár rychlých otázek.


Ahoj Báro, jak se máš, jak se těšíš na Vánoce?


Ahoj! Díky za optání. Vánoce pro mě byly každoročně docela depresivní období, tenhle rok se ale dobrovolně nechávám strhnout vánoční atmosférou, vážím si času s blízkými a snažím se dělat si to hezké. A funguje to!


Máš za sebou dost nabitý rok, kde sis letos nejvíc užila hraní a proč? A máš přehled, kolik akcí dohromady jsi vlastně letos odehrála?


Tenhle rok byl neskutečná jízda a to po všech stránkách! Woah. Musím tady zmínit dvě události. Moje první hraní na Let It Roll festivalu, kde jsem byla opravdu nervózní, ale už při hlasitém přivítání na stagi ze mě všechno opadlo, podařilo se mi skvěle napojit na energický crowd, na kterém šla velmi znát přítomnost lidí z různých zemí světa, a možná i právě proto vzniklo něco tak úžasného. Ještě hodně ráda vzpomínám na Pedel v Pardubicích nebo nedávnou Rafandu v Zábřehu na Moravě, to byly taky super hraní s tou správnou atmosférou! Otázka na počet hraní mě donutila si sednout a skutečně se pokusit dobrat k nějakému číslu. Podle mých výpočtů by to mohlo být asi 70! Jsem za to hrozně vděčná, protože jsem mohla poznat nespočet zajímavých míst a lidí, ať už v Česku nebo za jeho hranicemi.


Vzhledem k tomu, že aktuálně opět probíhá hlasování, nejde se nezeptat - už 2 roky v řadě jsi vyhrála ocenění nejpopulárnější místní DJky - co myslíš, klapne to letos do třetice?


Od prvního vítězství jsem ušla velký kus a přišla jsem do bodu, kdy si uvědomuji, ze kterých věcí doopravdy plyne potěšení z mé cesty. Nálepky a ocenění mezi ně nepatří, i když si takovéto formy podpory od každého velmi vážím! Odpověď je ve hvězdách, ale myslím, že je spousta jmen, které si také zaslouží pozornost, přece tam nemůžu sedět věčně! 😀


Co plánuješ v roce 2023, máš už domluvená nějaká zajímavá hraní, ať už doma nebo v zahraničí? A co nějaká dovolená?


No vždyť všichni znáte tu hlášku, ne? Big things coming! A teď trochu vážně. Když jsem říkala, že byl tenhle rok jízda, myslela jsem to opravdu do posledního písmenka. Začala jsem hodně mladá a nerozumná, proto mám radost, že se mi podařilo konečně najít směr, uchopit své schopnosti a využít je pro to, abych něco dokázala a hlavně neusla na vavřínech. Už se těším, až s vámi vše budu moct sdílet! Na dovolenou moc nemyslím, ale vlastně je tak trochu spojená s tím zajímavým hraním, na které se ptáš!


Kdo tě teď u nás aktuálně nejvíc baví? Je jedno jestli, DJ, DJka, producent, producentka. A co ve světě?


Tak tady se odvážu! Začnu lokální scénou a sice to není ani DJ/ka, ani producent/ka, ale projekt DNBeHearD, což je podle mě ta nejlepší věc, která se na naší scéně tenhle rok stala. Asi nikdy mě nepřestane bavit hudba pana QO, která doprovázela už moje začátky. Vždy mě potěší releasy Madface, Ripple a taky se mi líbí, jak to dělají kluci Drawn Moon. Jo a taky Mila207 se svou schopností dělat DJku a MCho/zpěvačku zárověň, potřebuju toho vídět víc! Mohla bych pokračovat dál a dál a to je důkaz toho, že v našich vodách máme spoustu talentovaných a zapálených lidí. A ve světě? Zardonic, který přináší do DnB přesně to, co miluju - metalové prvky! Nesmím zapomenout na Merikana a jeho signature agresivní zvuk. Pak je tady Bensley, který mi už dávno učaroval svou magickou hudbou - tato láska přetrvává dodnes a mám pocit, že jen tak neskončí.


Pověz nám na závěr taky něco víc o sobě. Kdo je Bára, když zrovna nestojí za mixem? Co kromě drum & bassu děláš a čemu se věnuješ ve svém volném čase mimo hudby?


Pokud teď teda úplně vypustím hudbu a věci s ní spojené v mém volném čase, jako první se nabízí příroda. Miluju lesy, hory, miluju, když se může člověk ztratit a znova najít! Když mívám špatné myšlenky, nikde nenalézám takovou útěchu jako právě v ní. Díky přírodě se naučíme velmi dobře porozumět sami sobě i okolním jevům. Taky mi velkou radost dělá experimentování s make-upem, barvami či doplňky, které se na obličej dají aplikovat (nebo na oblečení!). Vždycky mě hodně bavilo kreslení a malování, tohle je skvělá a nová alternativa k těmto činostem. Krom toho třeba mám ráda ananas na pizze, prázdné fitko, mojeho pejska a lidi, se kterýma se nemusím stydět být sama sebou. A to by tak mohlo být vše!


Moc děkujeme za tvůj čas a těšíme se na viděnou v Sku!

 

A co dál? Naše degustační vánoční menu tím zdaleka nekončí. Dorazí také další pilný sběratel ocenění v Bass Awards a kovaný bejček ZIGI SC, Hoofbeats Music family budou reprezentovat naši kluci SHMIDOO a SYMPLEX, a nebudou chybět ani další hosté. Z Prahy dorazí divoké duo BEAST:FREQNZ, kteří to u nás zapálili už na Halloween, znojemskou Breakfast crew dorazí reprezentovat STRATOS a menu by nebylo kompletní ani bez dalšího domácího borce, kterým je KOUK.

Sleduj náš FB event, ať ti neunikne aktuální info. K dispozici je ještě posledních pár vstupenek, tak šup pro ně, dokud ještě jsou! No a my se budeme těšit, až se za týden všichni společně sejdeme v Sku na našem vánočním večírku! ☃️

0 komentářů

Comments


bottom of page