Qo & Computerartist jsou ostřílení djs a producenti, sehraní jak za mixem, tak ve studiu, a tedy jasná volba pro pilotní release Get Down / Funktion na novém labelu Hoofbeats Music. S kluky jsme si sedli a pokecali o jejich spolupráci, labelu a plánech do budoucna.

Ahoj, jaké to je, odstartovat svěží label?

Q: Ahoj! Určitě nemluvím jen za sebe, když řeknu, že od prvního okamžiku, kdy jsem se dostal k produkci a začal vnímat, jak svět kolem dnb funguje, jsem měl nutkání taky dělat své vlastní desky se svou hudbou a pokusit se tím něják přispět scéně, která pro mně znamená tak moc. Sbíral jsem vinyly, řadil si je podle vydavatelství… A měl je za bohy. Label jsme měli v hlavě už hodně dlouho a právě ted asi nastala ta doba, kdy to chtělo odpálit a věnovat veškeré své úsilí něčemu, co je jen a jen naše.

CA: Zdarec! Jak už řekl Peťa, mít jednou vlastní label, to byla jedna z věcí, kterou jsme měli v hlavě už delší dobu. V létě jsme si sedli a došli jsme k tomu, že je na čase začít naše sny realizovat. Myslím, že k tomu přispěla i trošku nechuť neustále na něco čekat, něco řešit s ostatními labely, atd. Mně osobně vyhovuje mít totální kontrolu nad vším, co se s naší muzikou děje, takže založit label byla jediná cesta, jak toho dosáhnout.

Na svědomí máte řadu collabů, remixů či b2b setů, jak dlouho se vlastně znáte, jak dlouho spolupracujete?

Q: Od prehistorických dob internetu, kdy ještě naplno fungovala síť Myspace (může to být deset let, co jsme se poprvé sešli ve studiu). Od té doby jsme v kontaktu víceméně pořád.

CA: Myspace, tuším, že to bylo někdy v roce 2009. Vyměnili jsme si pár zpráv, sedli do studia a od té doby jsme udělali pár celkem fajn „písniček“, zahráli na pár celkem fajn tancovačkách a ted´ máme vlastní label. To není ůplně špatné 🙂 To nejlepší ale teprve přijde!

Máte nějaké insider fóry, tajné rituály ve studiu nebo v klubu?

Q: Těžká otázka! Popravdě o nějakých fórech moc nevím, kdysi nám to nejvíce šlo, když jsme se noc předtím pořádně ožrali, to jsme měli pocit, že můžeme udělat jakoukoli pecku. Ale když jsme začli trochu střízlivět, většinou nám došlo, že ty super pecky nejsou zase tak super 😀 Poslední dobou nám celkem funguje postup, kdy Marek má hlavní nápad, já to rozvedu, a pak se sejdeme a track společně doděláme. CA: Na fóry není čas, bereme to smrtelně vážně 😀 Rituál mám jeden, před hraním. Týká se flashek, ale to bych tady nerozebíral.

A nechybí vám ten druhý, když hrajete bez něj?

Q: Určitě se mi lépe hraje s CA než bez něj, on je totiž strašně dobrý dj 😀

CA: Chybí, oba hrajeme věci, které by ten druhý nejspíš nikdy nehrál a myslím, že dohromady nám to celkem funguje.

I díky vám se na nohy staví nový label Hoofbeats Music. Single Get Down / Funktion obdržel uznání od řady světových producentů (Ed Rush, Black Sun Empire, Aphrodite…), jak se cítíte?

Q: Já jsem hrozně rád, že jsme se pro tenhle krok rozhodli. To, že naše věci hrají djs a producenti jejich kalibru, je pro nás něco, o čem jsme na začátku ani nesnili. Za ty roky jsme už měli pár věcí, které hráli a vyjádřili jim podporu, ale vlastní muzika na vlastním labelu, to je něco jiného 🙂 Jsem rád, že jsme s těmito lidmi v kontaktu a věřím, že se s dalšími releasy na Hoofbeats Music dostaneme i do širšího povědomí všech lidí, co dnb poslouchají!

CA: Co k tomu dodat? Jenom bych opakoval, co už řekl Qočko. Splnil se nám sen 🙂

Můžete aspoň naznačit, co se dál chystá na Hoofbeats Music?

Q: Momentálně máme ready další dva singly, na podrobnosti si ale budete muset počkat. Řeknu jen, že jeden bude tvrdší než druhý!

CA: Další release vyjde snad už někdy na začátku příštího roku a nebude to žádná diskotéka. Jinak nedávno jsme vypustili do světa náš first ever podcast, se kterým nám pomohl Camel (protože má kráásný hlásek a ty naše dva by nikdo poslouchat nechtěl), a podle reakcí lidí to vypadá, že se nám to celkem povedlo, takže i v tom máme v plánu pokračovat. Třeba ještě letos nějaký ten vánoční speciál 🙂

A co plánujete dál vy dva? Co třeba LP?

Q: LP by bylo fajn, ale to si ještě počkáme 🙂

CA: Jednoho dne určitě. Momentálně se chceme věnovat hlavně startu našeho labelu a věcem kolem toho.

Oba máte zahraniční zkušenosti, nedávno zejména z maďarského labelu Eatbrain. Co říkáte na současnou dnb scénu u nás, potažmo v zahraničí? Cítíte nějaký rozdíl mezi kontinentální Evropou a Anglií?

Q: Scéna je teď ve světě i u nás tak neuvěřitelně silná, že se tomu ani nechce věřit. Kde jdeš na akci, tam je plno, tak mi to příjde. Je jasné, že jsou rozdíly – např. crowd na Slovensku a v Německu, to je rozdíl! Ale třeba Španělé nebo Francouzi, to jsou taky divočáci! Hlavní je, že všechny tyhle národy se snadno dorozumí univerzálním jazykem – drum & bassem.

CA: Drum & bass zažívá výborné období, které už trvá nějakých pár let a vypadá to, že tomu v nejbližší době nebude jinak. Myslím, že scéna u nás v Česku je jedna z nejsilnějších (ne-li nejsilnější) v Evropě. A kdo se chce přesvědčit, může dorazit v pátek 9. do pražského Crossu, nebo na vánoční „večírek“ 25. do olomouckého S-Klubu. Obě akce v režii Hoofbeats a není pochyb o tom, že obě budou mega. Vidíme se tam!

Vyber si svou oblíbenou službu a poslouchej první single na Hoofbeats Music!

Beatport Spotify Deezer

Amazon