HB music má další, teď už čtvrté dítko do své neuro továrničky na splněná přání. Jmenuje se Split Second a má přesně 5 minut a 16 sekund! Společně se svými staršími sourozenci zapadá výborně do futuristického, po stránce produkční, precizního schématu, na který je HB music tolik pyšný. Při příležitosti této významné události jsme podrobili pár otázkám jejich intelektuální rodiče – tedy Qo a MC Nukleara. Read on!

Ahoj! Jak si užíváte léto?

Qo: Čaues. Já si tohle léto užívám úplně skvěle, skoro pořád je nádherně, kolo, koupání, sranda a spousta piva, co víc si přát!

Nuklear:  Ahoj! Tohle léto bylo vážně super, akorát jsem neměl dost času se slunit, takže jsem jako stěna.

Nový single se jmenuje Split Second, tedy česky zlomek vteřiny. Proč zrovna tenhle název? Je za tím nějaký nápad nebo příběh?

Qo: Název této věci má celkem dlouhou historii. Pracovní název byl „bomb“ od tikání, co bylo v intru. Celé to bylo zamýšlené jako věc s napětím před výbuchem, které musí pyrotechnici prožít. Prostě to měl být takový výbušný vagon plný basů, který s dropem vybuchne.. Odjakživa považuju drum and bass za muziku, která má zdaleka nejvíce energie – a co jiného má více energie ve zlomku vteřiny, než pořádný výbuch?

Song vznikl ve spolupráci s MC Nuklearem. Proč sis zvolil zrovna jeho?

Qo: Protože je to super kluk, profík každým coulem a protože vím, že by to nikdo jiný lépe nezvládl. Při každé spolupráci s ním je to sice někdy trochu o nervy, ale je to vážně profík, co poslouchá, nebojí se říct svůj názor a muziku posune dál.

Co tě přimělo přistoupit na nabídku spolupráce? 

Nuklear: No z celkem pochopitelného důvodu – Qo je badman, se kterým máme i nějakou tu společnou historii. „Killcode“ byl náš první track, na kterém jsme spolupracovali a došli jsme k názoru, že je čas udělat něco dalšího.

 

Na co se od tebe můžou fanoušci těšit do budoucnosti a co nového se chystá na HB labelu?

Qo: Jeden singl mám hotový, ale informace o něm přijdou až po HBM005, který už brzy půjde ven a na svědomí ho má někdo z Hoofbeats, ale ani já, ani Computerartist to není! 😀 Pak několik kolaborací, ze kterých mám velkou radost, jen je to pořád top secret.

Jaké jsou vaše největší inspirace a vzory a co vás na tom, co děláte, nejvíc baví?

Qo: Inspirace je úžasná v tom, že může přijít odkudkoli. Pro mě to většinou může být sebemenší zvuk, rámus, country rádio, techno, hip hop … ve všem slyším elementy, které se určitě můžou (a ono se to děje) promítnout do toho, co dělám. A co mně na tom nejvíce baví? Všechno. Celý drum and bass a věci okolo toho za ty roky udělaly můj život v mnoha směrech bohatším a já za to nikdy nepřestanu být vděčcný!

Nuklear: Je spousta jmen, co bych chtěl jmenovat, ale řeknu prostě jen, že moje hlavní inspirace pochází z hip hop scény. Poslední dobou už sice zas tak neposlouchám své nejoblíbenější interprety, ale to je dané asi tím, že se teď snažím soustředit na svůj zvuk. Spoustu inspirace sbírám taky od lidí, co zvuk tvoří obecně a poslední dobou jsem se taky začal hodně zajímat o to, jak se vůbec drum and bass produkuje.

Jaké jsou vaše nejoblíbenější věci za poslední dobu?

Qo: Hodně mně nadchlo album od Inward, Hanzo & Randie na Cause 4 Concern Recordings. Skvělý, temný drum anb bass jak ho miluju!

Nuklear: Momentálně skutečně nemám žádného favorita. Co se týče muziky, nejsem zaujatý a jsem otevřen všemu, co labely vydávají. Všechny pomáhají utvářet podobu dnb po svém vlastním způsobu.

Nějaký nezapomenutelný moment roku 2017?

Qo: Pro mě jednoznačně třetí track z opening show letošního LIRu. Takový ten s těma efektovanýma vokálama, Immortals se to asi bude jmenovat, nevím. To byl moment, kdy jsem tam stál, říkal si kam se to všechno za ty roky dostalo, a jak je to boží. A jak sem zase strašně štastný, že toho můžu být součástí. Na slzičku to skoro bylo :D.

Nuklear: Hmm.. Pro mě to nejspíše bude set, který jsem si dal s „Killbox“ (Ed Rush & Audio) na letošním LIRu. Tihle dva vždy přijdou s něčím skvělým, když hrajou živě a atmosféra na tom místě byla neskutečná. V jednu chvíli jsem si nemohl pomoct a skákal jsem tam jako ulítlý klokan 😀

Rum/Vodka/Vincentka?

Qo: Rum!

Nuklear: Vincentka samozřejmě! Nejzdravější možnost.

Moře nebo hory?

Qo: Moře u hor!

Nuklear: Co takhle mořský hory? Rád sjíždím tyhle vlny.

Co chystáte do budoucnosti, ať už na dnb scéně nebo celkově?

Qo: Rád bych řekl jen tohle – sleduj HOOFBEATS music a vše se dozvíš v pravou chvíli!

Nuklear: Nemůžu vám zatím říct nic konkrétního, ale věřte, že tvrdě pracuju na tom, abych přišel s nějakými super projekty. Hudba je moje vášeň a já opravdu doufám, že se to odrazí v tom, co se chystá.