QO, jeden z nejúspěšnějších producentů a Djs rodiny Hoofbeats vydává po čase nový track s názvem Hyper. Melodická pecka o celkové stopáži 5 minut 40 vteřin dnes vychází exkluzivně na domácím labelu, slyšet jste ji však mohli už pár dní na YouTube kanále Blackout, kde se těší mnoha pozitivním ohlasům. Není divu, jde o mimořádně energický počin. Milí fanoušci a příznivci domácí produkce: „Hype, Hype, Hyper!

 

Track “Hyper” vyšel 28. listopadu 2017 také na Beatportu. Při příležitosti releasu, který rozhodně nepatří mezi Petrovy první úspěšné počiny, jsme jeho autora krátce vyzpovídali.

Nazdar Petře, dnes vychází na labelu Hoofbeats tvoje další pecka s názvem „Hyper“. Věc visí týden na YouTube kanále Blackout, kde má už přes pět tisíc zhlédnutí. Co na to říkáš?

To já nevím. (smích) Já tohle moc nesleduji, takže je to pro mě celkem nepodstatná informace. Nevím, jestli je to dost nebo málo, takže nevím, co k tomu říct.

Jak dlouho jsi na tracku pracoval?

To je zrovna jeden z tracků, které jsem udělal opravdu rychle. Byla to otázka asi dvou dnů.

Opravdu?

Ano.

To jsi teda střelec.

Upřímně, Hyper je už nějakou dobu na světě. Čekal jsem, kdy s ní jít ven. Ani nevím, jak dlouho track mám, ale byl hotový opravdu rychle. Teď uzrál čas. To je tak, že když máš nějakou jednoduchou melodii, která tě chytne a není moc vlezlá, tak to jde pak rychle. Nabalíš na to další věci…

Jak se na to vlastně jde, udělat takový track? Někde něco slyšíš, nebo tě napadne nějaký sound, anebo prostě sedneš k technice a jedeš? Co tě inspirovalo?

Celé to začalo asi hlavní melodií, nebo rytmem. A nějakými těmi vokály. Říkal jsem si, že bych mohl udělat něco tanečnějšího, do čeho bych dal nějaké starší vokály, takové, řekl bych, jako na rave party. A nějakou tu taneční melodii. K tomu jsem jenom přibalil spodek. Chtěl jsem něco ve stylu – jak to říct – disca, 90. let, nebo něco veselého. Samozřejmě to zní nakonec trošku jinak. Ale to byl můj původní nápad – taneční věc.

Ten vokál se mi líbí.

Tak to jsem rád. Vůbec netuším, kde jsem ho našel. Mám ho jenom v tom projektu a ani nevím, kdo to je. Lidi se mě na to pořád ptají, ale nejsem schopný odpovědět. (smích)

Kolik času trávíš ve studiu?

Abych pravdu řekl, od února jsem začal celkem hodně pracovat, myslím to tak, že jsem si sehnal normální job, takže studio šlo trochu na druhou kolej. Od letošního léta jsem se zase začal snažit. Znovu jsem našel lásku k produkci. Když jsem udělal předchozí track Split Second, zase jsem pro dnb těžce zahořel. Momentálně se snažím být ve studiu hodinu nebo dvě denně. Snažím se, ale je to těžké. Mám hodně práce, k tomu krásnou ženu, takže se musím starat o více věcí…(smích)

To je jasné. Priority se řadí vedle sebe.

Přesně tak. A snažím se teď co nejvíc.

Co bys doporučil začínajícím producentům?

Pominout kompresory, mastering a podobné věci, které všichni pořád řeší. Zabývat se jenom muzikou samotnou. Poslouchat ušima, to je úplně nejdůležitější věc. Když to zpětně hodnotím, já sám jsem ztratil dva roky, kdy jsem řešil technické věci, o kterých jsem neměl páru, a to úplně zbytečně. To je jednoznačné sdělení a poselství. (smích)

Jaký je tvůj djský nebo producentský sen, který by sis rád splnil?

Sny se mi plní pořád. Třeba s našim labelem. Chci, aby se – a to je teď je můj momentální cíl a sen – z Hoofbeats stal label na vysoké úrovni. Aby to nebyla jen nějaká lokální brnkačka pouze pro nás. Chci, ať Hoofbeats něco znamená. Mým cílem je zlepšovat produkci na takovou úroveň, která bude skutečně světová. Nalákat lepší zahraniční jména, to je můj cíl. Máme domluvené nějaké remixy od Counterstrike, teď něco dělal Rido. Něco je rozjednané s Merikanem, nebo s Julienem z The Clamps. Myslím, že toho bude víc a snad se to pořádně rozjede!

Máš někoho, o kom můžeš říct, že je v dnb tvůj největší vzor?

V djingu nevím, to asi ne. (smích) V produkci je to pro mě pořád jednoznačně Konflikt. To bylo něco, co mi kdysi, v té době, přišlo jako zjevení.  Některé jejich věci mi svou atmosférou pořád přijdou v podstatě nepřekonané. Úplné sci-fi. Takže i když jde třeba už o staré kousky, pro mě jsou pořád naprosto skvělé. Producentsky možná až tak dokonalé nejsou, ale muzikálně jednoznačně ano.

S kým bys rád spolupracoval na tracku?

Konflikt s produkcí skončili, takže s nimi už to nepůjde. (smích) Kdybych si to takhle mohl říct, tak bych chtěl spolupracovat právě s nimi v roce 2004, s Audiem v roce 2007 a momentálně s The Clamps. A to zrovna dělám, takže je to super. Asi tak.

Paráda. Petře, ať se ti dál daří a budeme se těšit na další pecky.

 

KUPUJ / PODPORUJ !