Rok 2016 přinesl Hoofbeats několik zásadních změn. Pojďme si ho společně projít a podívat se na ně.

Leden jsme odpálili v Liře ve Valmezu a v únoru jsme rozjeli vlak, na kterém momentálně společně jedeme – Hoofbeats rezidence v olomouckém Sklubu. Kořeníme ji výběrem zahraničních hostů, před letní pauzou se v Sku vystřídali The Prototypes, Current Value a Tantrum Desire. Krom toho jsme si na jaře zahráli v Bratislavě se State of Mind a Audiem a v Praze v legendárním Crossu nejdřív s Agressor Bunx a Dub Elements a později s nizozemským Posijem.

To vše ale byla teprv zahřívačka. Jeden z vrcholů Hoofbeats roku byl fesťák Hoofbeats Open Air. Z Hustopečí nad Bečvou jsme se přesunuli na letiště u Hranic na Moravě a pořádně se tam prolětěli. První den byl jemnější – polechtali nás B-Complex, Brookes Brothers a Danny Byrd. Aby se nikomu nezdály příliš hezké sny, nakonec nám zraky vytmavil Forbidden Society jako předzvěst druhého a temnějšího dne. Ten vyvrcholil s Ridem, Mob Tactics a neurofunkovou legendou Ed Rushem.

Hned jak poslední letní paprsky zašly za obzor, nasedli jsme opět na vlak, který jsme rozjeli začátkem roku, a tentokrát přihodili do kotle. Měsíc co měsíc jsme se scházeli opět v Sku a svoje dovednosti za mixem nám předvedli Jade, Segment & Concept Vision, Audio, Optiv & BTK, Receptor, Teddy Killerz a Zombie Cats. Krom toho nás Trilo protáhl ve Vsetíně a posléze v Praze společně s Telekinesis a Bowsarem.

Tu největší bombu jsme si nechali na závěr. Organická transformace, přerod: z Hoofbeats se stal label. První single mají na svědomí Qo & Computerartist a všichni společně jsme ho pokřtili kde jinde než v Crossu, a to s pořádnou parádou: ty nejostřejší beaty nám vinšovali Machine Code, Disprove a MC Coppa.

Během roku 2016 rozšířili řady Hoofbeats crew také Camel a Shmidoo. Nesmíme zapomenout vzdát hold dvoum předním českým rubačům a naši velkým spojencům, na Hoofbeats párty je vídáme rádi a často – jde samozřejmě o Rida, jemuž letos vyšlo debutové album, a Forbidden Society.

V roce 2017 ani v nejmenším neplánujeme zpomalovat. Jeden Sklub už máme za sebou, v únoru nám tam svůj skill předvedou Calyx & Teebee a v březnu se chystáme do Crossu s Mean Teeth, Merikanem a Nuklear MC. Na parketě čau!