“Neboj, zůstaneme kamarádi.” Známé klišé, které se míjí účinkem. Ovšem neplatí to v dnb scéně u dobře známeho dua z královské ostrovní země Fred V & Grafix, teď už vlastně Fred V a Grafix. Autoři hitů Ultraviolet, Constellations nebo Here With You na začátku prosince oznámili ukončení společné desetileté cesty, čímž určitě mnoho svých fanoušků zarmoutili.

Ale on vlastně není vůbec důvod truchlit! Za prvé, za pár dní tady máme Vánoce a za druhé, kluci nám vlastně nadělili takový předčasný vánoční dárek a cenu útěchy v jednom; budou hrát dál, ale každý sám. Nehledejme za tím žádné hádky, rozbroje nebo snad rivalitu. Přiznejme si, že většina z nás po určitém čase dělání čehokoliv, hledá změnu, něco, co oživí zajetý stereotyp. A táhnout to s někým deset let, pokud to není láska vašeho života, je úctyhodné, ale taky dost náročné, zvlášť když člověk zjistí, že by chtěl spoustu věcí, které doposud dělal ve dvou, zkusit sám. Ono je to vlastně občas náročné i s tou životní láskou…

A tak se Fred s Joshem dohodli, že svůj talent na tvoření hudby, uplatní každý sám pod svým jménem. Jsou to správní poctivci a nechtěli své příznivce odbýt strohým statusem na Facebooku nebo jedním příspěvkem na Instagramu, a tak nám na závěr všeho natočili krátké video, u kterého ukápne nejedna slza. Během tří minut nám připomenou svá turné, zavzpomínají na vznik prvního alba a hitů, a to všechno s lehkostí a úsměvem, v rytmu Major Happy a s pocitem, že to bylo deset sakra skvělých let a nespočet dalších je – a vlastně i nás – ještě čeká!