June Miller byla druhá manželka amerického spisovatele Henryho Millera a tímto začíná HB lekce literatury!

Ne, to je samozřejmě joke. Není June Miller jako June Miller. A June Miller, o kterých bude pojednávat tento článek, je holandsko-britský projekt se specializací na dnb, brainchild Marka McCanna a Barta Van Dijka.

Origin story tohoto dua je tak trochu jako z romantického filmu. Markovi, majiteli menšího nezávislého labelu v Británii, jednoho dne zničehonic a kdoví odkud přišlo CD holandské hardcore punkové kapely Deluge, kde Bart hrál na kytaru. Mark se okamžitě zamiloval do zvuků, které po spuštění onoho CD počaly vycházet z reproduktorů a Deluge okamžitě zorganizoval turné Anglií.

Mark i Bart si hodně padli do noty a začali společně prozkoumávat různé hudební sféry i styly. Své životní poslání našli v dnb a takto se roku 2007 zrodil projekt June Miller. Ve stejném roce také vyhráli holandské Dnb Awards, díky čemuž získali cennou publicitu a pozornost mnoha vlivných osob na dnb scéně, mezi nimi i Loxyho, který se je nerozpakoval upsat svému labelu Cylon. Následovaly spolupráce s mnoha dalšími labely jako Deep Soul Music, Horizons, Renegade Hardware a konečně i s RAM Records.

Kluci z June Miller mají za sebou několik EP, spoluprácí s dalšími velkými dnb jmény (Teddy Killerz, Mefjus, Maztek, …) a jedno album s názvem Robots & Romans, které vyšlo roku 2015.

 

Nejnovější počin, track Dominator, vyšel letos v květnu, kde June Miller spojili své síly s Jamesem Marvelem a MC Motou. Součástí je i trošku trippy klip s klaunem. Enjoy 💖.

 

Žel Mark i Bart nedávno na své facebookové stránce ohlásili svůj odchod ze scény, který přijde v platnost na konci tohoto roku. Fanoušci jsou samozřejmě zdevastováni a dnb vesmír přijde o jednu ze svých cenných hvězd. Proto je nám ctí, ve spolupráci s Bass Slide, uspořádat další pověstnou party v Sku s June Miller jako hlavními headlinery, ať máte šanci se s June Miller boys rozloučit jak se patří, a to na party!

FB Event