Na koho je neurofunk příliš měkký a pouští ho mladší sestřičce místo ukolébavky, může se radovat – k naší crew se právě přidal Shmidoo, prvotřídní kanonýr z Frýdku-Místku! Shmidoo ví, jak v tom chodit, jeho práci jste mohli zaslechnout na labelech jako Future Sickness Records, Harder & Louder nebo domácí Forbidden Society Recordings. Co nám na sebe prozradil se dozvíte v následujícím rozhovoru:

Ahoj, jak se ti poslední dobou daří?

Čau! Všechno šlape, pohodový manželský život, snad to tak vydrží co nejdéle 😀

Poslední EP jsi vydal téměř přesně před rokem, chystáš něco nového?

Tyjo rok, ja jsem brzda… Měl jsem toho za poslední rok celkem dost (na výmluvy jsem expert), ale už snad co nejdřív dodělám druhý track k releasu, na který jsem strašně pyšný a budu po něm hrozně namyšlený a tak 😀 Taky jsem konečně pořídil novou mašinu, takže čekám, že to teď bude všechno dělat za mě, a já budu vydávat jak na běžícím páse.

Mimochodem, gratuluji ke svatbě. Zahrál sis tam vlastní set? Nebo jsi to raději nechal na kamarádech?

Díky! Svatba byla parádní! Ačkoliv by babičky moje selekce určitě hodně potěšila, radši jsme hudbu nechali na rock and rollové kapele.

Krom hudby se věnuješ i grafickému designu jako RAW Designz. Jak dlouho se grafikou zabýváš, prozradíš nám nějaké oblíbené triky či postupy?

Grafice se věnuji cca. 3–4 roky, stejně jako u produkce a djingu je nejlepší postup se vše naučit sám a najít si svůj styl práce. Strašně mě teď baví vektorové ilustrace, které potom něžně pomazlím rastrovými efekty. U ilustrací si hodně dopomáhám fotkami, jelikož jsem nikdy nestudoval anatomii apod. a člověk si tak sám pěkně najede objekty které často kreslí.

Vnímáš nějakou zvláštní spojitost mezi svou hudební a vizuální tvorbou?

Tak jako v hudbě mám rád spíše takovou tu tvrdší, temnější grafiku, třeba na takový web design a korporátní identitu jsem totální máslo (liquid funk a mainstreamový dnb bych od sebe slyšet nechtěl). A pěkně mi grafika krade čas na hudbu!

Nedávno jsi hrál na Darkshire, akci, která si mimo jiné kladla za cíl závést spíše minimalistický přístup k estetice dnb párty. Jak se ti hrálo v tovární hale, jak hodnotíš celkovou atmosféru?

Atmosféra super, Limewax zandal jako pán, hrálo se parádně, ta výzdoba mě hodně bavila a jako bonus jsem asi poprvé potkal příjemnou ochranku. Jen doufám, že Darkshirů bude víc a víc a určitě by jim slušelo víc tvrdšího a temnějšího dnb.

Chtěl bys na závěr našim fanouškům něco sdělit?

Nežerte ty drogy, jde to i bez nich! (sorry jsem teď lehce poznamenán poslední kalbou, kde nad některými jedinci zůstával rozum stát…) Jo a keep your core hard neasy!!!

Těšíme se v pátek na Audiovi v Sklubu!

Bude výprask!

 

Poslechni si Shmidův Soundcloud, prohlédni si grafiku na Behance nebo ho sleduj na Facebooku!