Pokud se o sobotách běžně věnujete úklidu a bojíte se, že tentokrát kvůli party Hoofbeats své povinnosti zanedbáte, nemějte obavy. Hardcore exekutor Shmidoo totiž veškerý nepořádek uklidí za vás. Kdo tohoto producenta a dje sleduje, ví, že když položí ruce na mix, všichni, kdo nestihli opustit taneční plochu včas, si už jen těžko stihnou nasadit záchrannou vestu před jeho zvukovým tsunami. To pak smete jednoduše všechno, co mu stojí v cestě. Verva, s jakou se opírá do decks, přesně odpovídá stylu, který si Vladimír oblíbil: prudký hardcore drum and bass s kadencí odpovídající splašeným sbíječkám. Díky tomu se stal Shmidoo pojmem, který svůj věhlas získal i za hranicemi naší bassem posedlé republiky a nedávno tak hostoval třeba na portugalském vydání Therapy Session: 15 Years Of Worlwide Filth v Lisabonu. Shmidoo je producentem renesančním – kromě hudby tvoří i výjimečné grafické práce, které dávají život vlastní řadě skejtového oblečení. Nejen o tom jsme si s Vladimírem krátce povídali.

 

Ahoj Vláďo, jak se máš, co děláš?

Hele, zastihl jsi mně ještě v práci, ale mám se skvěle.

Jak se těšíš na sobotní akci?

Moc, ten lineup je brutální, navíc je pro mě Sko jako takový rodinný meeting a jako bonus ještě dorazí Dry-rot, kterého jsem dlouho neviděl a můj houmí a osobní vyhazovač Bones s kterým dáme poprvé b2b set.

Které jméno z lineupu je Ti nejbližší?

Určitě Fragz, krom toho že to je skvělý producent, který je v poslední době hodně aktivní, tak je to parádní technický dj a ke všemu navíc super člověk, taky se samozřejmě  těším i na záhadného chlápka v kapuci a brýlích (schválně jestli lidi poznají o koho jde!).

Když mluvíme o těch jménech, co si teď dáváš do ucha?

Co teď poslouchám? Hele, není to vůbec drum and bass. Spíš nějakou pomalejší elektroniku, nebo hip-hop. Doma moc dnb neposlouchám, maximálně nějakej liquid, nebo deep, něco pohodovějšího…

 

 

To mě docela překvapuje…

Já se chci doma nebo v práci trošku uklidnit z toho party modu…

Ono asi dává smysl, že to, co hraješ a co máš rád na stagei, tak si nebudeš dávat ráno ve sprše…

Přesně tak. Teď mi zrovna hraje nové album od Resta b2b s novým albem od The Glitch Mob. Zkouším cokoli, můj nejlepší kamarád je Spotify a “discover weekly playlist”, nejsem jenom zarputilej drum and bassař.

Máš širší záběr. Čím se vlastně kromě hudby zabýváš? Co děláš?

Živím se jako grafický designér a ilustrátor, kromě main kšeftu ve sportovním průmyslu, dělám i nějaké věci pro hudební sféru, plakáty, obaly releasů, merch, loga a podobně. Něco málo i pro Hoofbeats.

Dělal jsi teď cover na Holotropův single, že jo?

Jo, taky, mimochodem skvělý release!

Stojíš za vlastním skatewear brandem, Grind Nectar. Jak to přišlo, že jsi vytvořil vlastní značku?

S kámošem  už od dětství milujem skateboarding a vždy bylo naším snem mít kolem něj nějaký brand, no a teď přišel čas spojit lásku k designu a skateboardingu a přijít na trh s něčím originálním, no a hlavně abychom měli pořád co na sebe. (smích)

 

 

Před měsícem jsi byl na Therapy Session v Portugalsku. Jaké to bylo?

Bylo to super. To ani nemohlo být jiné. (smích) Bylo to opravdu brutální. Portugalsko je pro mě prostě země tvrdšího drum and bassu a Yellow Stripes Crew je tahounem, spolu s PRSPCT. A když Tě Yellow Stripes pozvou do Portugalska, tak se z toho třepeš ještě týden. (smích)

To jsi musel mít z pozvání radost.

No jasně! Kluci mně pozvali už podruhé a vždy je to pro mě obrovská čest.

Máš, kromě celkového feelingu, nějakej zajímavej zážitek?

Zajímavej zážitek? Je zajímavý, že v Portugalsku mají party trošku jinak postavený. Headlineři hrají třeba od 4 do 7 rána, club se otvírá až o půlnoci a párty končí třeba v 10 ráno. Je to potom právě dost náročné pro djs, kdy to musí skloubit s letem. Takže si zajdeš po setu jako zombie na snídani a letíš domů.

 

 

Vláďo, dal si se slyšet, objevila se informace, že až oslavíš třicítku, skončíš s hraním. Je to pravda?

Spojitost s mou třicítkou je jen taková náhoda. Uvažoval jsem nad tím už nějakou dobu, hraju 13 let a i když mám samotné hraní pořád rád, tak mi je líto času, který bych teď chtěl věnovat jiným koníčkům a celkově mě drum and bass už trošku nudí. Takže nechci říkat, že je to úplně definitivní konec, ale stoprocentně si chci dát delší pauzu, která třeba neskončí, kdo ví…Odehraju poslední bookingy a shodou okolností mé poslední hraní vychází na moje narozeniny, takže to bude takové pěkné rozloučení. Kde jinde než v S klubu. Uvidíme, co bude dál. Určitě nechci zanevřít na produkci hudby, ať už dnb nebo něčeho jiného, ale od parties si chci dát nějakou dobu pauzičku.

Působíš jako člověk, který chce moudře nakládat se svým časem. My se v každém případě těšíme na Tvé sobotní hraní v Sku. Moc díky za rozhovor!

Možná jedním z posledních live setů, který Shmidoo předvede, si budete moci nechat načechrat vlásky v sobotu 26. května 2018, kde vystoupí na Hoofbeats party vedle legendárního dua Hallucinator, zlatozubého tyrana Limewaxe a zástupce Yellow Stripes Fragze v rámci speciálního večírku Hoofbeats loves PRSPCT. Mámě raději řekněte, ať s nedělním obědem nečeká!

Event zde!

Luke B.