Není tomu ani měsíc, co jsme se naposledy potkali v olomouckém Sklubu a už tu pro vás máme další párty! A že to je zase něco spešl! O kvalitní zábavu se tentokrát postará majitel labelu NeosignalPhace. Překvapením večera č. 2 pak bude velký český talent A-Cray. A právě Ondrovi patří několik následujících řádků.

Ondřej Krejčík alias A-Cray pochází ze středočeského města Slaný. S elektronickou hudbou se potkával prakticky odjakživa, jeho otec totiž sám skládal a hrál techno. Tehdy ještě mladého a nevyřáděného klučíka hudba zaujala natolik, že se po pár letech začal sám skládání věnovat. K drum and bassu se však dostal až po čase, přičemž jej výrazně ovlivnilo album  Now More Than Ever od Logistics, které jeho otec pravidelně poslouchal.

Do vlastní produkce se pustil na přelomu roku 2010 a 2011, v té době však ještě sám pro lidi nehrál. Tenhle random fakt z něj mimochodem dělá jistý unikát, neboť valná většina začínajících umělců vychází z pozice DJe a k produkci se dopracují později nebo vůbec. Beztak se ale není čemu divit, vzhledem k Ondrovo kořenům, hudbu mají Krejčíkovic prostě v krvi… Za zmínku rozhodně stojí další random fakt – v začátcích Ondru podporovali, a své bohaté zkušenosti s ním sdíleli, třeba rakouský master beatmaker Mefjus nebo český drumandbassový král Rido!

Navzdory svému mladému věku zatím dokázal to, o čem si i někteří zkušenější producenti mohou nechat jen zdát. V anketě Czech Drum & Bass Awards začal sklízet úspěchy v roce 2013, a to hned z prvního místa v kategorii Český objev roku. V roce 2014 pak na Ondru čekaly hned dvě první místa, jedno za skladbu Stomper v kategorii Česká skladba roku a další pak v kategorii Český producent roku. Docela síla na tehdy devatenáctiletého kluka, nemyslíte? Úspěchy však Ondřej sklízí dodnes, v roce 2015 skóroval na druhém místě se skladbou Nuclear Whatever a stejně tak jako později v roce 2016, figuroval na prvních příčkách v kategorii Český DJ a producent roku. O tomhle klukovi ještě rozhodně uslyšíme!

A jelikož jsme od přírody tvorové zvídaví, tak jsme si ani tentokrát neodpustili pár všetečných otázek, aktuální info zde!

Ondro, Tvým nejnovějším releasem je remix Leviathan pro Santoku Records, co nám k tomu můžeš povědět?

Remix na Leviathan mě osobně dost baví, ale uvědomuju si, že to není věc pro každého. Originál má jednoduchou flow a remix je přitom zlámanina v triolovým rytmu, kterej někdo prostě nepochopí.  Měl jsem hroznou radost když se mi ozvali, Santoku Records sídlí v USA, takže jsem si splnil další achievement.

Na čem v současné době makáš?

Pracuju pořád na nových věcech, ale radši tomu nedávám žádnej širší koncept dokud ty tracky nebudou na světě. Dlouho slibuju EP, ale sám nevím, kde bych ho chtěl vydat. Takže až bude hudba, budu řešit kam s ní. Něco už je samozřejmě hotový, ale o tom zatím nechci moc mluvit, protože netuším, jak dlouho budeme čekat na zbytek.

Jak se těšíš na páteční mejdan?

Na pátek se těším moc!! Posledně jsem u vás hrál s Audiem a bylo to skvělý! Sklub je jeden z top klubů pro mě a vždycky si velice vážím pozvání. Phace to 100% neskutečně zabije, takže tady není o čem… 🙂

My se na Tebe, Ondro, taky moc těšíme! A vy, milí čtenáři a posluchači, dopřejte si teď výběr toho nejčerstvějšího/nejlepšího z Ondrovy kuchyně. Tracklist!

Nejvíc fresh releasem je remix Leviathan od Mean Teeth, kterým Ondra přispěl na Jutsu LP, kde se mimo jiné objevují také Jade a Gridlok. Celé toto album pak vychází na Santoku Records.

 

Zřejmě nejúspěšnější Ondrův track se zrodil na Neodigitalu a nese název Stomper. Ve své době vládnul předním příčkám na beatportu a dosáhl si až na stříbrnou pozici v top 100. V anketě Czech Drum & Bass Awards pak Stomper obsadil první místo v kategorii Česká skladba roku. Ondra na tomhle našlapaném songu pracoval asi 2 měsíce a největší odměnou pro něj prý je, když jej nachází v setech The Upbeats, Rockwell, Jade a dalších velkých drumandbassových jmen…

 

A-Cray se nechal slyšet, že ne vždy věnoval svým trackům tolik času a píle, jak je tomu dnes. Jako začínající producent toužil po okamžitém feedbacku, a tak vypouštěl jeden track za druhým. S odstupem času však přiznává, že to nebyl úplně nešťastnější postup… Všem začínajícím producentům tak radí, aby se trackům věnovali co nejvíc to jde. On sám je teď schopný dělat na jednom songu i několik měsíců, dokud jej nepřivede k dokonalosti. Například na Exortion pracoval skoro 4 měsíce.

 

Na Let It Roll kompilaci vznikl v roce 2015 song s názvem Nuclear Whatever. Tenhle zlomenými beaty prošpikovaný track rovněž sklízel jeden úspěch za druhým. Posuďte sami…

 

Support hodný této události samozřejmě zajistí DJs z Hoofbeats crew, pánové QOCamel, Holotrope, Animal, B-Style a v neposlední řadě pak ostravská legenda Elvis. Takže nezapomeň, startujeme už tento pátek!

Event