Pravidelné veselky v prostorech olomouckého S-klubu se konají bez výjimky každý měsíc již od roku 2015. A právě od listopadu tohoto osudového roku nás čeká tematicky laděný večírek spojený s rekreačním poslechem moderní elektronické hudby a taktéž nekoordinovaným tancem do jejího rytmu zhruba třetí týden v každém kalendářním měsíci mimo povinných školních prázdnin.

Britské producentské duo The Prototypes poprvé navštívilo skromné prostory budovy, ve kterém se náš domácí klub nachází v únoru 2016. Po dlouhých a pro všechny z nás jistojistě převratných a taktéž vyčerpávajících třech letech svou návštěvu v pátek 15. listopadu konečně zopakují. Aleluja! Páteční večer a brzké sobotní ráno budiž tedy posvěceno ve jménu otce Chrise Garveyho, syna Nicka Whitea a ducha svatého, čímž je jejich dítě/společný hudební projekt – The Prototypes!

Jelikož akce Hoofbeats, jak již bylo dříve zmíněno v tomto odborném článku, se nekonají o školních prázdninách, můžeme z tohoto faktu velice jednoduchým způsobem odvodit i fakt, že samotné naše akce jsou určitým druhem školy či povinnosti. Samozřejmostí pro každého školáka je tudíž i pravidelná docházka, ucházející prospěch v předmětech poslechu vybrané hudby a tance a beze všeho i domácí úkoly a cvičení večírkům předcházející. Tyto odborné statě vám skutečně nepíšeme pro srandu králíkům či další domestikované zvěře. Znalost historie a tvorby každého námi pozvaného interpreta/projektu je našimi odborníky hluboce doporučována a může se stát, že do let budoucích se stane i nutným předpokladem k samotnému vpuštění do tanečních prostor.

Nuže a nyní si krátce shrňme historii projektu The Prototypes, jelikož dnešní psané slovo patří právě jim. Součástí celého příspěvku budou samozřejmě i četné příklady hudební kreativity dvou mladých mužů, kteří jádro zmiňovaného projektu tvoří.

Chris i Nick oba pocházejí z Brightonu. Na scéně se pohybují zhruba od roku 2010. Z jejich rané tvorby stojí za zmínku kupříkladu track Cascade, který se dokonce stal součástí úplně první UKF Music kompilace nebo Work It – první společná a zcela originální skladba.

V roce 2011 si oba talentované mládence pod svá ochranná křídla vzal label Shogun Audio a ještě ten samý rok pod tímto labelem stihli vydat i své první EP – Born To Rise.

Další na sebe nenechalo dlouho čekat a EP Suffocate / Habitation spatřilo světlo světa jen o pár měsíců později.

Třetí EP – Rage Within / Insomiac –  vyšlo v květnu 2013. Tento rok pro Chrise i Nicka značil konec spolupráce se Shogun Audio. V následujícím roce se pánové exkluzivně upsali labelu Viper Recordings, který nepatří nikomu menšímu a věhlasnějšímu než Jamiemu (Matrix) a Brendanovi (Futurebound).

Právě pod Viper vyšlo mnoho z jejich největších hitů, včetně pecky Don’t Let Me Go s vokály Amy Pearson nebo třeba Pale Blue Dot.

V roce 2015 se na svět konečně podívalo i první plnohodnotné album – City of Gold, z něhož největší věhlas a sláva patří trackům jako Pop It Off nebo Kill The Silence s líbeznými vokály Ayah Marar.

Pop It Off je vcelku pravděpodobně jeden z nejprofláknutějších a nejzapamatovatelnějších tracků, co oba členové projektu The Prototypes kdy stvořili, není-liž pravda? Se zhruba 90% jistotou můžeme garantovat i fakt, že se jej v pátek 15. dočkáme i v setu. Amen.

Skladba Kill The Silence s božskými vokály Ayah Marar zase tak trochu zní, jako by ji hoši Chris a Nick napsali už někdy kolem roku 2012, no ne?

Album s pořadovým číslem dva sice světlo světa prozatím nespatřilo, neznamená to však, že by pánové nějak výrazně lenili. V období mezi vydáním jejich autorského debutu a přítomností stačili obohatit poslechové aparáty svých fanoušků mnoha cennými hudebními drahokamy, z nichž ty nejzářivější si nyní uvedeme.

Track Into The Night vyšel v září tohoto roku a je součástí oslav UKF10, neboli oslav desetileté existence labelu UKF. Congrats!

Pamatujete si doby, kdy kamkoliv jste se vrtli, ať už to byla typická neuro párty, plechy či intelektuální liquid smoke session, téhle pecce jste se prostě vyhnout nemohli? Good times.

Život je hra, přesněji videohra. Všichni jen tančíme do rytmu svého stvořitele/vývojáře, ale co naplat. Aspoň ta muzika je fire.

Let It Roll Opening Show 2018. Nuff said.

A jako bonus …

Lístek na odbornou přednášku s The Prototypes zakoupíte zde: http://bit.ly/ThePrototypesGoout

Více o celé akci, včetně doplňujících informací o dalších účinkujících, naleznete zase zde: http://bit.ly/HoofbeatsThePrototypes

Těšíme se na vás!