V pátek 17. listopadu 2017, v den výročí revoluce, která přinesla do našeho malého rybníčku čerstvý vzduch, rozezní další klubovou noc v olomouckém Sku reprezentant našich západních sousedů Phace. Jeho ruce na mix vložené slibují pořádnou porci německé preciznosti.

Hamburk, druhé největší město Německa, se může chlubit hned několika prvenstvími. Je největším přístavem Spolkové republiky. Má největší počet říčních mostů v Evropě. A pravděpodobně jednoho z nejlepších drum and bassových producentů v zemi, jenž hudební vývoj formoval naprosto zásadním a jedinečným směrem.

Florian Harres o sobě dal poprvé hlasitěji vědět v roce 2007, kdy mu švédský mazák v kšiltovce Teebee vydal na svém labelu  Subtitle debutové album s příznačným názvem Psycho. Dvanácti trackový kotouč neunikl pozornosti největšího světového magazínu Mixmag, věnujícího se clubbingu a elektronické muzice a stal se albem měsíce. Phace se tak záhy dostává do povědomí jmen, jako jsou Andy C, Noisia, Pendulum, Goldie či Ed Rush a Optical. Ostražité ucho úspěch alba potěší, avšak nepřekvapí: kvalita je totiž věc znalci snadno identifikovatelná. První nosič totiž překypuje vybroušenými vály, jako jsou Brainwave VIP či našlapaný Moore´s Law a vyznění celého alba nutně potěší milovníky staršího soundu ve stylu Black Sun Empire. Je hutné a konsistentní jako mozkové vlny každého génia.

 

https://www.youtube.com/watch?v=k1EWyc7yZP0

 

Úspěch s prvotinou spojený přichází velmi brzy: Florian se stává nositelem ceny za nejlepšího národního producenta akademie Germany´s Future Music Awards. A jak ví dobře každý gourmet, s jídlem roste chuť. Phace se tak na konci roku 2008 spojuje se svým dlouholetým kamarádem ze sousedství Michaelem Bräeuningerem, nechvalně známým jako Misanthrop a společně zakládají vlastní label Neosignal. Už tak významné Svobodné a hanzovní město Hamburk se tím zařazuje do kulturních bedekrů všech bassových nomádů a slibuje posílat do světa další nekompromisní akurátnost.

Po několika veleúspěšných kolaboracích s Noisia nebo Sporem pracuje Phace, přirozeně již se svým věrným druhem Misanthropem, pilně na dalším albu a v roce 2010 jejich značka emituje hyperenergetický kvantový oblak s názvem From Deep Space. Výboje mocných quarků, spinální víření a průniky černých děr potvrzují, že tohle studiové manželství je sňatkem uváženým a plodným jako spolupráce NASA a Roskosmosu při stavbě Mezinárodní vesmírné stanice.

 

 

V pořadí třetí album německých junáků, Shape The Random, představujeme už pouze ze slušnosti. Ukousněte si kousek v tracku Bite The Edge a dávejte dobrý pozor, jedná se o pokrm ostrý jako nejpikantnější bratwurst.

 

Track Empty Talk navzdory názvu ukazuje, že Phace prázdné řeči rozhodně nevede …

 

Pořád se nechcete nechat vyvést z rovnováhy? Přesto si na parketu udělejte dost místa, neboť Imbalanced ji řádně prověří (ano, znáte jej ze soundtracku gamesy Need For Speed 2015).

 

Za zmínku stojí četné remixy, které si u Floriana objednávají takoví mistři, jakými jsou Nik, Martijn a Thijs z holandské formace Noisia, či kolaborace s Mefjusem, během které si zašprechtili při spolupráci na novém EP Wastemen.

 

Phaceův zvuk se zkroucenými basy, rytmickými experimenty, vysokým kontrastem či hlubokými filmovými motivy, výbušnou energií a přitom lidskou duší a zároveň skvělá práce na mixu způsobují, že je o něj neustálý zájem na mezinárodní klubové scéně i významných světových festivalech. A my jsme rádi, že Vám můžeme tuto lahůdku, srovnatelnou kvalitou ve světě vozidel se značkami BMW či Mercedes-Benz nabídnout během další party. Guten Abend, Kindern.

Support Florianovi zajistí domácí miláček A-Cray a rezidenti Hoofbeats family QO, Camel, nový přírůstek Holotrope, pánové Animal a B-Style. Začátek oslavy 20:00, entry 200 Kč.

Event!