Po chilloutu, který nám ve středu 27. září nabídne Ema z Changing Faces a Hybrid Minds, musíme k ránu přece jenom trochu přitvrdit. Ovšem nějaké nebesa ničící, peklo pozvedávající plechy by nám totálně rozrušily flow, takže je třeba šlapat opatrně a vydat se možná spíš dancefloorovější cestou.

Britské duo DC Breaks tyto podmínky splňuje optimálně. Tahle dvojka se skládá z Dana Hoverse, tedy z Déčka, a Chrise Page alias Céčka z názvu. Tihle dva se potkali na Edinburské univerzitě skrze svého na bubny a pozoun hrajícího kamaráda, který hrál v kapele s Danem, ale na pokoji bydlel s Chrisem.

Ještě před zrodem přezdívky DC Breaks Chris a Dan vydali pár tracků na skotském labelu Restless Natives. Tenkrát si ještě říkali Kryptic (Chris) a Samurai (Dan).

Pseudonym DC Breaks přišel na svět, když oba úspěšně ukončili univerzitu a rozhodli se hudbě věnovat fulltime. Pár věcí vydali pod Viper Recordings i na sub-labelu RAM Frequency.

 

Roku 2010 povýšili a upsali se samotnému RAMu, labelu patřícímu nikomu jinému než dnb legendě Andymu C.  Právě pod záštitou tohoto velkého labelového jména vydali své nejznámější věci, tracky jako Shaman, Swag nebo Gambino, spolupráci s vokalistkou Biancou s názvem Faithless a hlavně své první plnohodnotné album Different Breed, které vyšlo v dubnu tohoto roku.

 

Mimo vlastní produkci dělají často i remixy pro různé další projekty i mimo dnb žánr, třeba například pro švédskou zpěvačku Seinabo Sey, nizozemského producenta Eelke Kleijna, britskou pop formaci London Grammar či rappera Tinie Tempaha.

 

Na triko si také můžou připsat spolupráci na tracku Breathless s Bassnectarem nebo Killer s dubstepovým projektem SKisM.

 

Do Olomouce sice asi definitivně zavítal podzim, ale my si přesto ještě trochu připomeneme léto a zase zlehka otřeseme Skem v základech!

Event!