Císař je nejvyšší panovnická hodnost. Jeho obdobou je car, hodnost která byla v minulosti hojně používána v některých slovanských zemích, například v Rusku či Bulharsku. V Evropě popisuje panovníka nejvyššího řádu.

Když si několik let zpátky Conor Corrigan vymýšlel pseudonym, pod kterým bude tvořit a skládat hudbu, zřejmě už tehdy tušil, že se jeho úspěch rozroste do širých krajů světa, a proto se nebál použít tak neskromné pojmenování jako Emperor, v češtině císař.

Původně zaměstnancem kavárny a původem z anglického Halifaxu, Conor se na úplném začátku věnoval skládání trance music, ale poté, co okusil chuť drum’n’bassu, zjistil, že tohle bude pro jeho císařské Veličenstvo to pravé ořechové. Což se jen potvrdilo, když v roce 2011 raketovou rychlostí odstartoval svou kariéru.

Rok na to, v roce 2012, po dvou vydaných EP, vyšel track Monolith, který se okamžitě stal hitem mezi dnb fanoušky. Hrál snad v každém klubu a dodnes se řadí mezi nejpopulárnější a nejhranější skladby tohoto interpreta.

V roce 2013 začal spolupracovat s labelem Critical Recordings, který se pro něj stal osudným a pod jehož křídly zůstává dodnes. Vydal EP Begin a ukázal, že krom drumových melodií zvládne i ty dubstepové, a to když pod Inspected Records vyšlo další z jeho EPs s názvem Jackhammer. Sám Emperor se nechal slyšet, že to byl spíš jen takový experiment, a tak byl mile překvapen, že se mezi posluchači dobře uchytilo.

Krátce na to spojil své síly s dalším mistrem v oboru, rakouským Mefjusem, a v roce 2014 společně vydali EP Hello World, skýtající dohromady čtyři tracky. Jedním z nich je například Void Main Void, téměř sedmiminutový, ale ani chvíli nenudící song.

Spolupráce těchto dvou mládenců tímhle počinem ovšem zdaleka neskončila. Krom dvou společných vydařených setů na festivalu Imagination 2014 a 2016, pro velký úspěch vymysleli pokračování předchozího EP a vsadili na již osvědčený název Hello World 2: Sanity Check. Fanoušci aspoň měli hned jasno, kdo za tím stojí.

Jak v jednom z rozhovorů Emperor řekl, scéna se pohybuje tak rychle, že je skutečně těžké si vzít nějaké volno, především pokud člověk zatím neudělal nějaký obrovský projekt nebo album. A jeho tvorba to jen dokazuje.

V roce 2015 opět pod Critical Recordings vychází EP Into Black s tracklistem skládajícím se ze tří skladeb; Passed Up, SMPL a Mind Games.

Rok 2016 přináší hned tři Emperorovy releasy; jeden již zde zmiňovaný a ve spolupráci s Mefjusem a dále pak dvě samostatné EPs Allure a Control VIP/ Mindgames VIP.

Další rok na to vychází EP Shadow, vydané labelem Neosignal a v roce 2018 se Conor vrací zpět ke svému domovskému Criticalu, kde na světlo světa pohlíží EPs Bloodsport a Box Cutter.

Inu, diskografie Emperora je opravdu pestrá a nebude proto nic lepšího, než si to všechno srovnat tím, že 22.3. navštívíte Sklub, kde jeho císařské Veličenstvo vystoupí a kde ho večerem bude doprovázet mocný Alix Perez z Belgie, země zlámaných beatů zaslíbené.

Oblečte proto slavnostní šat, nazujte své nejdražší střevíce a přijďte podpořit tento epesní večer. Budeme se těšit!

Event!

 

Autor: Bára I.