Srdečně vás zveme na přednášku s praktickou ukázkou schopností vyvolávání pohybu fyzických předmětů pouhou sílou myšlenky. Přednášet budou jedni z nejpovolanějších, slovinské duo Telekinesis. Ačkoliv podle většinového názoru vědců nebyla existence telekineze nikdy věrohodně prokázána, Markoman a Smooth vás přesvědčí o opaku. Shromáždění proběhne 19. října v prostorách olomouckého Sklubu. Předem upozorňujeme, že účast je vhodná pouze pro emočně stabilní jedince!

Od metalu, přes punk a hardcore až k hudebnímu žánru, který se pro ně stal osudovým. Do drum and bassového slovníku se pojem Telekinesis dostává v roce 2009. V té době již produkcí políbení Markoman a Smooth začínají pracovat na společných releasech. Smooth má za sebou pár sólových zářezů na Viper Recordings a Markoman spolupracoval třeba s mistrem techniky mixu Temperem D. Své první společné tracky upsali na Breed 12 Inches a Viper.

V roce 2010 si jich poprvé všímá londýnský projekt Blokhe4d a otevírá jim brány Bad Taste Recordings. Na vrub kompilace Bad Taste Vol. 4 přispívají dvěma tracky, The Lost Galaxy a Hate. Various Artist vychází v březnu 2011 a Slovinci se podepisují vedle jmen jako Fourward, Mefjus nebo The Upbeats.

Ve stejném roce pak na Bad Taste skórují ještě jednou, tentokrát na vlastní pěst se singlem Sacrifice/Polaris. Nadějná dvojka ze Slovinska se rychle dostává do podvědomí nejvýznamnějších producentů a světových labelů. Podepisují se na State of Mind Music, Red Light Records nebo na Obsessions Recordings. V roce 2012 se přidávají na From The Shadows LP, jehož autory byli a jsou nestárnoucí Black Sun Empire. Stopa, kterou zde po sobě Telekinesis nechávají, je hned dvojího ražení. Poprvé je to dítko ryze vlastní výroby, Machines a podruhé remix na Inpeak. LP plné těch největších osobností drum and bassu otevírá Smoothovi a Markomanovi nové obzory a oni se tak díky svému osobitému, ráznému stylu pomalu škrábou na špici neurofunkového průmyslu.

O rok později se poprvé podepisují na zdi slávy mozkožroutů a s The Nightwalkers EP se ve velkém stylu přidávají k Eatbrain legii. Kromě dvou ryze vlastních tracků, She Wants To Skate a Lich, je zde k mání collab s legendou Concord Dawn. Kapsu plnou bonbónů svými ostře kořeněnými rýmy doplnil MC Coppa.

O rok později na konto kompilace Tales Of The Undead připisují další track – Atlas. Na stejném LP se mimochodem objevují i QO a MC Nuclear s hitem Killcode!

Pod hlavičkou holandských Black Sun Empire v roce 2015 vzniká Fight Club EP, ze kterého pochází legendární hláška „Welcome To The Fight Club“. Jejím autorem je MC Coppa a zaznívá v tracku Fight Club. Klub rváčů si pak navíc v roce 2016 vysloužil zápis na Blackout Best Of 2015. Do nového svetříku jej o rok později převlékl Pythius.

Zpěvy MCs nejsou v dílech Telekinesis nijak nevídaným jevem. Slovní doprovod vítají i ve svých live setech, shodují se na tom, že MCs mohou být velkým přínosem pro set a dokážou publikum nažhavit ještě o kus víc, než samotný dj behind the decks. Po dvou zářezech na Eatbrain’s Mirror Universe se v roce 2016 vrací zpět na holandský Blackout, a to rovnou s vlastním EP.

No Brain No Pain” sice zní jako status, který by si na svou sociální síť umístil kdejaký teenager ve stavech nejhlubší deprese, stejným názvem však pojmenovali Telekinesis své další EP věnované, překvapivě, Eatbrainu. 1/5 tohoto EP, Wipe Out feat. Nuklear si dodnes drží první místo ve slovinské Top desítce na Beatportu.

Bronzovou příčku pak zastává No Brain No Pain. Nevšedním kouskem je ve výběru tohoto EP halfstepová věc s názvem It Could Be a Trap. Ze spolupráce s bulharským producentem L33 pak vzešel track Meanwhile, který si z TOP 10 odnáší stříbrnou medaili.

Nejčerstvějším masem je pak Beware! EP, na kterém nechybí další vytříbená slovní vata z úst Nukleara a collab s králem pojídačů mozků, Jadeem.

Telekinesis v lineupu doplní své dancefloorové bratry Delta Heavy a společně vám připraví večírek, který se snad zase pro jednou zapíše do pamětihodností vašeho oblíbeného olomouckého klubu. Nezapomeňte, že tenhle event je příležitostí pro začínající talenty. Pohráváš-li si s drum and bassem v tom skutečném slova smyslu, neváhej se zapojit do DJ contestu! Víc info najdeš na události.

Event!