Když se jmenujete Péťa Novák nebo Lucka Procházková, googlit vlastní jméno může být trošku prekérka, jelikož se skoro stoprocentní garancí narazíte na zhruba tisíc dalších takových Péťů a Lucek poctěných stejným přízviskem.

Spousta ambiciózních, o budoucí slávu a úspěch usilujících občanů planety Země třeba řeší tento menší obstakl tak, že si prostě zvolí nějaké to jméno umělecké. A z Lucky od Procházků je najednou Beverley Diamond a z Péťi zas například George Hamilton III.

Když se ještě k tomu pohybujete v rejvovém undergroundu a za svůj kumšt jste si zvolili produkci počítačem generovaných, pro vaši babičku absolutně nemelodických a ďábelských pazvuků, vůbec není od věci zvolit si jako pseudonym nějakou šílenost typu Green Electric Cthulhu nebo Raver Machine Megatron.

V této snaze o originalitu a co největší odlišení je volba producenta Joe Forda říkat si vlastně docela obyčejně vskutku osvěžující. I když se vám při googlení bude Wikipedie snažit prodat nějakého stejnojmenného saxofonistu či hráče rugby.

Joe se narodil v Anglii, konkrétně v Harrogate, v hrabství v Severním Yorkshiru. Nikde na internetech není k nalezení ani přibližné datum jeho narození, ale z jednoho pohledu na kterékoliv jeho foto či video si lze odvodit, že je to stvoření mladé (poznámka redakce: následně bylo dopátráno, že v roce 2013 mu bylo 21 let, což z něj dělá v současné době pětadvacetiletého mladíka).

Na trhu s dnb komoditami se pohybuje zhruba od roku 2011, kdy vyšlo jeho debutové EP Serrated.

O dva roky později spatřilo světlo světa EP druhé s názvem Mission. O release tohoto skvostu se postaral label Caliber Music a obsahuje přesně pět tracků. Joe tu experimentuje a pracuje s různými zvuky podobně jako malíř s různými barvami. Neurohop, klasické dnb, dubstep? Pročpak by ne! Přesvědčte se třeba při poslechu pecky Combine!

 

Stejný rok v prosinci se na svět podívalo ještě jedno EP Culture. Opět obsahovalo pět mistrně a s přesností matematika zprodukovaných líbivých písniček. Mezi nimi i třeba spolupráci s dubstep producentem Asou na tracku Real Talk.

 

V roce 2014 se Joe upsal labelu Shogun Audio na kterém si již stačil udělat několik zářezů, například spoluprací s vokalistkou Tashou Baxter na kouzelné říkance The Moment.

 

Roku 2015 vyšlo EP All of Us a o rok později EP Let It Out a obě jen potvrdily Joeův vzestup k vrcholkům na scéně lámaných beatů.

Tento rok jste mohli své sluchovody potěšit rovnou dvěma novými peckami z Joeovy továrničky na splněná přání. V červnu vyšel track Guess What a hádejte co? Je to banger v klasickém Ford stylu!

 

O pár měsíců později, tedy v říjnu, vyšla kolaborace s dalším zázrakem na poli dnb, s duem Document One na tracku Care For Me. Na tohle by si jistojistě zatančila i vaše tetička z třetího kolena!

 

V roce 2018 nás nové EP jistojistě čeká a nemine!

Pár dalších diamantů z Joeovy Pandořiny skříňky!

Frozen Sound. Magická, precizní pecka, co připomíná tanec baletky po zamrzlém labutím jezeře.

 

Caution. Spolupráce s Linguistics z EP Let It Out.

 

Behemoth. Zlá, neurofunková záležitost. Inu, zní to trochu jako ta biblická obluda, podle které track dostal svůj název.

 

Hold It Down.  Epický remix Datsikovy originální dubstepové nálože. Lovely.

 

Joe se přijede českému publiku ukázat do našeho rezidentního klubu na první akci roku 2018 pod taktovkou Bass Slide. O kvalitní společnost se mu nepostará nikdo menší než legendární InsideInfo. Mejdan to bude k pohledání, výmluvy nebereme, být tam prostě musíte.

Event!